Warning: A non-numeric value encountered in /home/chuv/centrduma.org.ua/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841
Select Page
Мисливці… на правопорушників

Мисливці… на правопорушників

Як у Богданівській громаді організовано співпрацю в охороні громадського порядку, до якої долучаються члени товариства мисливців та рибалок.

Я як представник проєкту «Шерифи для нових громад» вже відвідував Богданівку, що на Дніпропетровщині. Тоді я дізнавався, як тут запроваджується програма наставництва для підлітків.

Однак богданівцям є ще чим поділитися у питаннях взаємодії поліції, влади та громадськості у забезпеченні безпеки у власній громаді.

Так, набуто цікавий досвід співпраці поліцейських із товариством мисливців та рибалок. Мені вдалося поспілкуватися з бригадиром Богданівського мисливського колективу Українського товариства мисливців та рибалок (УТМР) Сергієм Богомазовим, який розповів:

– У нашій громаді до лав УТМР входить понад 100 чоловік, з них близько 20 є активними помічниками правоохоронців. І поліцейські з нами проводять інструктажі, діляться інформацією, зокрема, про зниклих людей. А ми співпрацюємо, допомагаємо нашим правоохоронцям.

Приміром, нещодавно бабця заблукала в лісі, і наші представники – приблизно 10 чоловік – прочісували всі хащі, аж до 10–11 години вечора, і разом із поліцейськими знайшли стареньку. Також, коли пропав парубок, мисливці, поліцейські офіцери громади, кінологи з поліції та з громадської організації «Антарес», військовослужбовці Збройних сил та Національної гвардії спільно його шукали та, власне, знайшли.

Неодноразово ми ловили браконьєрів, що незаконно здійснювали вилов риби (наприклад, під час нересту) або ставили капкани на звірів. Після чого визивали поліцію, яка оформляла щодо порушників адміністративні протоколи. Раз на тиждень – два патрулюємо разом із поліцією лісові угіддя біля Богданівки.

Так само, ми фактично виконуємо функції таких собі «народних дружинників», оскільки, якщо помічаємо в громаді порушення публічного порядку, теж неодмінно викликаємо поліцію.  

На запитання, чому мисливці та рибалки займаються у Богданівці непритаманній їм діяльністю, пан Сергій щиро здивувався:

– А хто ж тоді, якщо не ми? Я та мої товариші тут мешкаємо, працюємо, виховуємо дітей. І прагнемо, аби життя в громаді було нормальним, щоб усілякі шкідники, в тому числі й у людській подобі, не шкодили ані іншім, ані природі.

Поліцейський офіцер громади Ігор Качалов повідав про співпрацю в охороні громадського порядку:

– Задля того, аби лад був у громаді, необхідно, аби докладали зусилля всі небайдужі. Тому ми з напарником Іваном Костішиним налагодили співробітництво, крім УТМР, з місцевою амбулаторією, центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги, житлово-експлуатаційним комбінатом, з усіма школами та дитячими садками, Павлоградським відділенням кінологічного об’єднання «Антарес». Крім селищної ради та її структурних підрозділів, ми взаємодіємо з вуличними комітетами, старостами старостинських округів, депутатами місцевої ради.

Звісно, на шляху до наведення ладу, були й проблеми. Так, ПОГам довелося боротися з поширенням наркотиків опіумного ряду.

– Нам вдалося «взяти на гарячому» одного з основних постачальників цієї зарази – на прізвисько «Жираф». Після цього криміногенна ситуація в громаді значно покращилася. І за останні півроку був тільки один епізод з розповсюдженням наркотичних речовин – але ми теж затримали «баригу», – зауважив пан Ігор.

На моє запитання, як же поліцейські встигають і зі злочинністю боротися, і взаємодіяти з іншими структурами, і профілактикою правопорушень займатися, він пояснив:

– Розділили між собою обов’язки, в залежності від здібностей. Зрозуміло, що загальнополіцейськими функціями займаємося разом. При цьому ПОГ Костішин більше працює з молоддю, питаннями протидії домашньому насильству, соціальними проєктами. У той же час я акцентую увагу на запобігання порушень правил дорожнього руху, здійснення адміністративного нагляду, співпрацю з УТМР. Ми організували такий розподіл задля того, аби встигали робити все й одразу.

Чи дійсно богданівські поліцейські офіцери громади поспівають у вирішенні всіх безпекових питань у громаді, я запитав у голови Богданівської сільської територіальної громади Олексія Грищенка. І він жваво відповів:

– Наші поліцейські офіцери громади уособлюють високий професіоналізм, порядність та чесність. До 2019 року у нас був один дільничний. І, коли його викликали, він приїжджав за годину-дві, а іноді… взагалі не приїздив.

А зараз надходить повідомлення, як-от, «пропав велосипед». Поліцейські реагують миттєво, поширюють інформацію через всі канали, в тому числі – за допомогою різноманітних месенджерів, і вже за годину знаходять «пропажу» й того, хто її здійснив. Адже є відповідна довіра населення, яке одразу помагає розкривати злочини. Завдяки активній діяльності поліцейських фактично було зведено нанівець наркопритони, які раніше поширювали отруту в Богданівській громаді. Відтепер населенню якось стало легше дихати. Правоохоронці значну увагу приділяють і профілактиці правопорушень, з повагою ставляться до жителів громади, а ті відповідають їм взаємністю. Приміром, ті ж наші мисливці й рибалки охоче допомагають поліцейським.

Сільська рада виділила для ПОГів службові квартири, обладнала поліцейську станцію та за програмою забезпечення громадського порядку оплачує паливо для автомобілів. Але ці витрати є цілком виправданими!

До речі, днями голова Богданівської громади Олексій Грищенко передав у розпорядження правоохоронців квадрокоптер. Як зазначив Ігор Качалов, дрони значно підсилять можливості поліції в розшуку зниклих осіб, виявлення фактів спалювання листя і сміття та пошуку незаконних посівів конопель чи маку.

P.S. Під час візиту до громади цікаво було дізнатися, що Богданівка – місцина, в якій живе чимало переселенців зі Слобожанщини, в тому числі, з Харківщини. За часів голодомору в Богданівці в 1930 році спалахнуло селянське повстання, яке більшовики жорстоко придушили.

Юрій Чумак

Шерифи для нових громад