Select Page
У Чугуєві народилася «Сусідська варта»

У Чугуєві народилася «Сусідська варта»

У місті Чугуєві Харківської області в результаті реалізації проекту «Спільна громада» започатковано «Сусідську варту».

2 листопада 2018 року в Чугуївській міській раді відбувся підсумковий захід проекту «Спільна громада» у місті Чугуєві, в якому взяли участь члени ініціативної групи проекту, представники органів місцевого самоврядування, громадські активісти.

Зокрема, голова Центру правових та політичних досліджень «ДУМА» Юрій Чумак розповів про діяльність «шерифів» в Україні, про практики впровадження різних механізмів залучення громадськості до вирішення безпекових проблем у містах і містечках Харківської області.

DSC03955

А керівник проекту «Спільна громада» Андрій Гуренко презентував його результати та зазначив, що однією з найголовніших проблем, на які вказали чугуївці в ході проведеного активістами опитування, стала саме громадська безпека.

Вивчивши досвід Полтави у вирішенні безпекових проблем, члени ініціативної групи проекту дійшли до висновку про доцільність організації в Чугуєві «Сусідської варти».

І вирішили створити її на базі чугуївського об’єднання співвласників багатоквартирних будинків «Майбутнє-2016», оскільки саме жителі цього ОСББ виявили найбільшу зацікавленість в організації такої форми діяльності, спрямованої на безпеку власної території.

По закінченні заходу А. Гуренко вручив очільниці ОСББ Ользі Галкіній технічні пристрої (3 прожектора, 3 відеокамери, 4 вогнегасника), а також аптечку, світловідбиваючу фарбу, наліпки «Увага, ведеться відеоспостереження» тощо – задля облаштування у багатоквартирному будинку по вул. Харківській, 31 (що в мікрорайоні «Авіатор») системи, яка дозволить мешканцям «вартувати» громадській спокій та правопорядок.

DSC03962

Довідково:

Сусідська варта – підхід, що дозволяє підвищити рівень безпеки спільноти, будинку, двору, під’їзду, через активну позицію сусідів, турботу про свою територію та налагодження дієвої співпраці з місцевою владою та поліцією.

Основу сусідської варти становлять згуртовані мешканці будинку (території), що у співпраці з представниками поліції та органами влади й місцевого самоврядування сприяють підвищенню спільної безпеки. Умовно їх можна назвати «локальними осередками» з запобігання злочинності, які керуються відчуттям власної відповідальності за свою спільноту, ведуть злагоджену діяльність щодо поліпшення безпеки та благоустрою двору.

(З посібника «Сусідська варта», розробленого IREX у співпраці з Національною поліцією України в рамках проекту «Комунікаційна підтримка та залучення громадськості до реформ»).

 

P.S. Публікація підготовлена в рамках проекту «Шерифи для нових громад» за фінансової підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та Міжнародного Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Проект реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров’я» та Громадською організацією «Інформаційний ресурсний центр «Правовий простір». Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду «Відродження» та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Георгій Кобзар

Інформаційний буклет «Чоловіки НЕ лупцюють»

Інформаційний буклет «Чоловіки НЕ лупцюють»

Ветеранів АТО, переселенців та всіх чоловіків закликають долучитися до громадської ініціативи «Чоловіки проти домашнього насильства».

У Харкові в рамках інформаційної кампанії «Чоловіки НЕ лупцюють» випущено буклет, інформація в якому спрямована на чоловіків, що бажають внести свою лепту в запобігання домашньому насильству:

Booklet_Domestic-violence_Chumak

У виданні говориться:

«Ми переконані, що чоловіки можуть і хочуть змінити проблему домашнього насильства! І ставимо перед собою завдання засобами широкого інформування жителів Харкова та області, в першу чергу – переселенців, ветеранів АТО, правоохоронців, військовослужбовців, громадських активістів, донести інформацію про:

— новий Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству»,

— ненасильницьку та союзницьку моделі поведінки в сім’ях.

А також за допомогою авторитетних чоловіків сприяти популяризації таких моделей поведінки».

У публікації наведені телефони, за якими можна отримати консультацію з питань профілактики домашнього насильства.

Буклет підготовлено в рамках інформаційної кампанії «Чоловіки НЕ лупцюють» громадської ініціативи «Чоловіки проти домашнього насильства», що здійснюється за фінансової та тренерської підтримки в рамках міжнародного проекту «Подолаємо наслідки війни разом», який реалізується DRA спільно з ГО «Країна вільних людей» за фінансової підтримки МЗС Німеччини.

Сторінка «Чоловіки проти домашнього насильства» у facebook: https://www.facebook.com/UkrainianMenAgainstDomesticViolence/

Про що думають чоловіки

Про що думають чоловіки

15 травня 2018 року у сквері на майдані Свободи в Харкові відбувся вуличний театр «Про що думають чоловіки», приурочений до Міжнародного дня сім’ї.

Чоловіки, ставши на «перехресті» між Держпромом та двома будівлями Харківського національного університету ім. Каразіна, у формі своєрідного флешмобу продемонстрували ставлення відповідальних мужчин до своїх родин, жінок і дітей.

Нерухомі фігури символізували собою людей, які опинилися в обстановці насильства або стали його свідками. Коли до застиглих учасників вуличного театру підходили перехожі та зверталися до них із запитаннями, «скульптури» немовби «оживали» й своїм рухом демонстрували «вихід» із ситуації насильства.

Одночасно вони діставали міні-плакати з гаслами та слоганами, що народилися під час інформаційної кампанії «Чоловіки НЕ лупцюють!»: «Якщо любить – НЕ б’є!», «Я – мужчина, и потому против домашнего насилия!», «В сім’ї насильству немає місця», «Хай в сім’ях панує порозуміння!», «Я родных своих люблю, обожаю и ценю», «Сила мужчины – в заботе о близких!», «Сильні чоловіки – проти насильства в сім’ї!», «Мужчина – союзник женщины», «Сім’я = любов. Насильство = війна» тощо.

Також під час акції роздавалися буклети інформаційної кампанії «Чоловіки НЕ лупцюють!», в яких чоловіків, що хочуть жити в світі без насильства та прагнуть, щоб в їх сім’ях не було насильства, закликають долучитися до активних дій щодо запобігання домашньому насильству.

Вуличний театр «Про що думають чоловіки» зібрав у центрі Харкова представників Громадської ради при Харківській облдержадміністрації, Головного територіального управління юстиції, реабілітаційного центру «Шанс» (Харків), Харківської правозахисної групи, Чугуївської правозахисної групи, Центру правових та політичних досліджень «ДУМА», учасників АТО, переселенців, інших активістів.

Як зазначив представник реабілітаційного центру «Шанс» (Харків) Олександр Кулініч, деструктивні відносини в сім’ї нерідко стають причиною для вживання наркотиків або зловживання алкоголем. Саме тому своєю участю в заході працівники та волонтери «Шансу» показали своє виразне ставлення до домашнього насильства.

Мета акції – привернення уваги широкої громадськості до того, що щаслива сім’я можлива тільки в умовах відсутності домашнього насильства.

32501140_1733221353380638_1493634955186536448_n

Довідково:

Вуличний театр відбувався в рамках інформаційної кампанії «Чоловіки НЕ лупцюють» громадської ініціативи «Чоловіки проти домашнього насильства» https://www.facebook.com/UkrainianMenAgainstDomesticViolence/.

Ініціативу підтримали Громадська рада при Харківській облдержадміністрації, Харківський обласний Центр допомоги учасникам АТО, управління патрульної поліції в Харківській області.

Міжнародний день сім’ї (International Day of Families) заснований Генеральною Асамблеєю ООН в 1993 році та відзначається щорічно 15 травня, Встановлення цього дня покликане звернути увагу жителів різних країн на численні проблеми сім’ї. Адже, коли зневажаються основні права людини в одній сім’ї – єдність всієї людської сім’ї перебуває під загрозою.

Фото Андрія Чумака та Юрія Зуєва

Чоловіче, якщо ти проти домашнього насильства – долучайся!

Чоловіче, якщо ти проти домашнього насильства – долучайся!

В ході круглого столу, що відбувся 20 квітня 2018 року на базі Громадської ради при Харківській облдержадміністрації, представники громадських організацій, ветеранів АТО, обласного військкомату, патрульної поліції прийняли резолюцію: «Якщо ти проти домашнього насильства – долучайся!»:

Проблема домашнього насильства в нашій країні є актуальною. А в умовах війни на сході України усі кризові явища у суспільстві загострюються. В тому числі – й у проблематиці насильства. Так, за інформацією громадської організації «Ла Страда – Україна», тільки за минулий рік до Нацполіції надійшло близько 150 тис. заяв про домашнє насильство.

За даними Головного управління Національної поліції в Харківській області, на 01.01.2018 року на превентивному обліку поліції на Харківщині перебувало 3 514 осіб (з них чоловіків – 3 092), які вчинили насильство в сім’ї. З них, за вчинення фізичного насильства – 1 312, психологічного насильства – 2 188, економічного насильства – 14. До того ж, сотні осіб були притягнуті до кримінальної відповідальності за скоєння злочинів щодо своїх рідних та близьких.

Як і у випадку з іншими видами згубних залежностей, позбутися «звички» вживати насильство в сім’ї можна лише в тому випадку, якщо у кривдника (або потенційного кривдника) з’являються необхідні знання та розуміння неправильності його дій. Але, на жаль, інформація про домашнє насильство з вуст жінок чоловіки часто сприймають недовірливо. І привести такого чоловіка до усвідомлення згубності домашнього насильства, навчити вирішувати конфлікти завдяки ненасильницькій поведінці ефективно можуть люди, яким чоловік довіряє – такі ж сильні (авторитетні) чоловіки.

Ми ставимо перед собою завдання засобами широкого інформування жителів Харкова та області, в першу чергу – ветеранів АТО, переселенців, правоохоронців, військовослужбовців, громадських активістів – донести інформацію про новий Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», ненасильницьку та союзницьку моделі поведінки в сім’ях; а також за допомогою авторитетних чоловіків сприяти популяризації таких моделей поведінки.

З огляду на те, що наша громадська ініціатива спиратиметься на лідерів думок – авторитетних чоловіків, і акцентована буде на активних чоловіків з числа ветеранів АТО, переселенців, громадських активістів тощо, здатних послужити прикладом для інших, її успіх сприятиме популяризації серед чоловіків ненасильницької і союзницької моделей поведінки. Що позитивно вплине на зниження рівня домашнього насильства в українському суспільстві.

Закликаємо всіх чоловіків долучитися до ініціативи «Чоловіки проти домашнього насильства»! Сім’я і насильство – є речами несумісними!

Громадська ініціатива «Чоловіки проти домашнього насильства»

#чоловікиНЕлупцюють

#ЧоловікиПротиДомашньогоНасильства

#МужчиныПротивНасилия

#ПодолаємоНаслідкиВійниРазом

#ДомашнееНасилиеКакСледствиеВойны

Харків, 20.04.2018 р.

27655145_1797787610524654_1258295708641386283_n

Довідково: Фундаторами ініціативи «Чоловіки проти домашнього насильства» та інформаційної кампанії «Чоловіки не лупцюють» виступили громадські активісти Юрій Чумак та Анатолій Чакубаш, які є учасниками міжнародного проекту «Подолаємо наслідки війни разом». Ініціативу підтримала Громадська рада при Харківській облдержадміністрації.

Георгій Кобзар

Подолаймо «мову ворожнечі»!

Подолаймо «мову ворожнечі»!

15 грудня відвідала неймовірно корисний тренінг від Карітас Харків «Подолаймо «мову ворожнечі». Захід відбувався у рамках проекту «Об’єднуючи людей заради миру».

Тренер: Юрій Чумак – голова Центру правових та політичних досліджень «ДУМА», експерт з питань попередження ксенофобії, член правління Харківської обласної організації Національної спілки журналістів України, колишній регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини по Харківській області. У співпраці з Харківською правозахисною групою здійснював моніторинг порушень прав людини на ґрунті расизму та дискримінації на Слобожанщині.

Дуже цікавим був блок про отримання інформації та її поширення, багацько новенького дізналися. Але понад усе треба відмітити матеріал про «мову ворожнечі».

Мова ворожнечі – це прояв ксенофобії та дискримінації, описує та зіставляє різноманітні групи людей, оцінює особисті якості конкретних осіб на підставі їх належності до тієї або іншої групи.

Особлива увага була приділена тому, що зараз в нашій країні дуже, навіть дуже-дуже часто «мову ворожнечі» використовують навіть не пересічні громадяни, а журналісти, чиновники всіх рангів, працівники правоохоронних органів тощо. Всі ми знаємо про «лицо кавказской национальности», «лицо цыганской наружности», «исламские экстремисты» і таке інше.

Тренінг пройшов на одному подиху, так приємно, коли дивишся із людиною в один бік!

Із висновків. Хоча я для себе вже давно їх винесла і втілюю. В сучасному суспільстві люди повинні домовлятися, шукати компроміси, поважати вибір один одного, не зважаючи на те, подобається він вам чи ні. Вірю, що в найближчому майбутньому в нашій країні будуть поважати та захищати права людини!

Дуже дякую Юрію Чумаку, Максиму Буткевичу (проект «Без кордонів» – за відео майстер-клас з «мови ворожнечі») та БФ «Карітас Харків» за цікавий захід.

Ум Карім