Select Page
Дякуємо, що ви нас захищаєте!

Дякуємо, що ви нас захищаєте!

В рамках правоосвітньої роботи з особовим складом 92-ї окремої механізованої бригади Чугуївська правозахисна група разом із «ДУМАй» провели показ документальних фільмів з репертуару Фестивалю документального кіно про права людини DocudaysUA.

23 липня до військової частини завітав заступник голови Чугуївської правозахисної групи, регіональний координатор Мандрівного фестивалю Docudays UA в Харківській області Юрій Чумак, який розповів воякам про Фестиваль та презентував 2 стрічки зі збірки DOCU/SPACE.

Правозахисник зазначив, що DOCU/SPACE – це перший онлайн-кінотеатр в Україні, який демонструє документальні фільми про права людини. Всі кінострічки зняті в Україні й про українців силами громадських організацій спільно з Міжнародним фестивалем Docudays UA.

Цього дня до уваги глядачів були представлені фільми «Хоттабич та його команда» і «Мир» режисера Сергія Лисенка. Обидві стрічки оповідають про діяльність волонтерів у зоні АТО. Перша присвячена людині, що до Євромайдану була сталеваром та фінансовим директором, а за рік «Хоттабич» зумів створити команду із 5 екіпажів, які вивозять поранених із найгарячіших точок фронту. Мирослав Гай на прізвисько «Мир» – постановник танців на телеканалі СТБ у проекті «Танцюють всі» – 2 місяці воював у складі Національній гвардії, а потім заснував волонтерський фонд і возить до зони АТО харчі, форму, прилади нічного бачення та інші необхідні військовим речі.

Фільми викликали у військовослужбовців жвавий інтерес. З огляду на те, що значна частка з них призвані до лав Збройних сил України саме з територій Донецької та Луганської областей, що перебувають під контролем уряду, солдати нерідко в кадрах документального кіно впізнавали свої рідні місця.

На закінчення Юрій Чумак зазначив, що діяльність держави Україна повинна бути спрямована на дотримання прав і законних інтересів громадян, а завданням військових є захист рідних і близьких від тих, хто намагається підірвати безпеку та територіальну цілісність нашої країни. І додав: «Дякуємо, що ви нас захищаєте!»

Була досягнута домовленість про те, що чугуївські правозахисники регулярно надаватимуть воякам безоплатну правову допомогу, а також візитуватимуть до військової частини з кращими роботами документального кіно про права людини.

Довідково: «ДУМАй!» – пересувний кіноклуб медіа-просвіти Docudays UA, що працює на базі громадської організації «Центр правових та політичних досліджень «ДУМА».

 

Георгій Кобзар

Нехай мрії здійснюються!

Нехай мрії здійснюються!

«Карітас Харків» разом із «ДУМАй» провели кінопоказ під відкритим небом на даху Дому проектів у Харкові.

«Якщо ти не байдужий до проблем вимушених переселенців, учасників АТО, ти активний та приймаєш участь у міських акціях й хочеш долучитись до розбудови миру в суспільстві, тоді ми чекаємо на тебе! Будемо говорити про важливі та цікаві речі», – таке оголошення поширили організатори напередодні.

І захід, який було приурочено до Дня молоді та Дня Конституції України, зібрав громадських активістів, журналістів, молодих науковців, волонтерів та вимушених переселенців з Харкова та області.

Модератор зустрічі – Юрій Чумак, регіональний координатор Мандрівного фестивалю Docudays UA в Харківській області, голова Центру правових та політичних досліджень «ДУМА», запропонував до уваги стрічку «Коли-небудь ми станемо щасливими» (Польща) – з репертуару кіноклубів документального кіно про права людини Docudays UA.

У фільмі йдеться про Даніеля, юнака з Ліпіни, найбільш нужденного містечка в усій південній Польщі. Даніель прагне вирватися з суцільної бідності. Озброєний камерою на мобільному телефоні, він вештається своїм кварталом, розпитуючи дітей та дорослих про їхні мрії. Чи справдяться ті мрії бодай для когось? Поки він фільмує, перед глядачами розгортається прихована площина…

Після перегляду відбулося жваве та відверте обговорення самої кінострічки, піднятих нею запитань, а також проблематики порушення прав вимушених переселенців, сприйняття останніх у приймаючих громадах, налагодження взаєморозуміння між людьми, які дотримуються різних поглядів.

Окремим питанням постало те, що треба робити, аби дитячі мрії про краще майбутнє втілювалися у життя, а не залишалися мареннями.

На закінчення всі учасники висловили щире побажання, аби практика таких кінопоказів обов’язково була продовжена.

Зауважимо, що захід було організовано «Карітас Харків» у рамках реалізації проекту «Об’єднуючи людей заради розбудови миру» за підтримки Caritas Germany та GFFA

Дана подія стала першим публічним показом у діяльності «ДУМАй!» – пересувного кіноклубу медіа-просвіти Docudays UA, що працює на базі громадської організації «Центр правових та політичних досліджень «ДУМА».

Георгій Кобзар

Координатори Омбудсмана сприяють наданню допомоги вимушеним переселенцям

Координатори Омбудсмана сприяють наданню допомоги вимушеним переселенцям

Напередодні Нового 2015 року до м. Чугуєва Харківської області прибув гуманітарний вантаж на 4,5 тонни – пічки-буржуйки, теплі речі для дорослих та дітей, білизна та іграшки, продукти харчування.

Благодійну допомогу організувало тернопільське «Об’єднання заради громади «Ядро», до якого входять місцева організація «Всеукраїнського об’єднання «Автомайдан», Громадський люстраційний комітет Тернополя, громадські організації «Майдан Тернопіль», «Рада бізнесу Тернопілля», «Тернопільські підсумки» та Тернопільська правозахисна група. Об’єднання «Ядро» діє на принципах позапартійності та аполітичності.

Активне сприяння в організації збору та відправки гуманітарної допомоги (10 величезних палетів, повних мішками та пакунками з дарунками) на Схід України надав регіональний координатор зі зв’язків із громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Тернопільській області Володимир Шевченко.

Прийняв вантаж та організував його передачу реципієнтам регіональний координатор Уповноваженого в Харківській області Юрій Чумак.

Речі, продукти та буржуйки для вояків 92-ї бригади (дислокується в Чугуєві), які зараз перебувають у зоні АТО, за допомогою волонтерів з місцевої патріотичної ініціативи «Наш вибір» були відвезені безпосередньо на передові позиції.

Також теплий одяг та взуття за сприяння Чугуївської правозахисної групи були передані військовослужбовцям строкової служби військової частини А-4104.

А більшість гуманітарної допомоги передано до Чугуївського міського та районного територіальних центрів соціального обслуговування – для безпосередньої роздачі внутрішньо переміщеним особам.

Отже, під новорічну ялинку сотні вимушених переселенців, які наразі мешкають на Чугуївщині, отримали додаткову допомогу від небайдужих співгромадян з Тернопільщини.

Офіційний сайт Уповноваженого ВРУ з прав людини

http://www.ombudsman.gov.ua/ua/all-news/pr/291214-fz-koordinatori-ombudsmana-spriyayut-nadannyu-dopomogi-ukraiinskim-voyaka/