Warning: A non-numeric value encountered in /home/chuv/centrduma.org.ua/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841
Select Page

23–24 жовтня у Дніпрі відбувся семінар для модераторів кіноклубів Docudays UA.

Програма заходу передбачала менторську підтримку, обмін досвідом та розвиток мережі кіноклубів. Конференц-зала готелю «Arbi» стала майданчиком для марафону з обговорень, планувань, обміну досвідом, спільного перегляду стрічок, презентацій досягнутого та навчання новому – все задля розвитку мережі кіноклубів, покращення її взаємодії та ефективної роботи з громадськістю в правопросвітницькому напрямку.

Семінар почався з вітального слова організаторів та знайомства учасників. Наталя Жебрик озвучила стратегії розвитку кіноклубів та висвітлення їх діяльності, а ментори Docudays UA відкрили першу сесію програми: «Обмін досвідом та розвиток мережі кіноклубів». Представники мережі кіноклубів, слухачі заходу, поділилися досягненнями в правопросвітницькій діяльності та намірами подальшого розвитку і співпраці.

Окремої уваги було приділено інструментам правової освіти – документальним фільмам з прав людини, які також є вагомою і невід’ємною частиною адвокаційної діяльності кіноклубів, в рамках проєкту «DocuДіє». І дієві приклади використання інструментів надала аудиторії Наталя Кожемяка – одна з менторок семінару.

Також цікаво було висвітлено тему інформаційного супроводу діяльності кіноклубів, зокрема створенню медіа-подій. Вичерпну інформацію на цю тему надав правозахисник Юрій Чумак. Жваве включення учасників у тему та поради ментора наповнили багаж медіа-обізнаності присутніх.

Продовженням сесійної роботи став перегляд фільму з колекції Docudays UA «Хоттабич та його команда», за модераторства менторки і авторки сценарію по сумісництву, Ліни Бабич. Стрічка, навіть після вже не першого перегляду, викликає захоплення. Фільм про події на сході України, про самовіддану роботу волонтерів. Після перегляду модератори і активісти згадали часи початку 2014, розповіли про свою волонтерську участь і допомогу країні в непростий для неї період.

Перший день роботи семінару добіг кінця, і прогулянка гуртом вечірнім містом стала гарним приводом для перезавантаження, ресетування учасників семінару, наповнила приємними емоціями від неформального спілкування та допомогла налаштуватись на день наступний.

Недільний ранок видався не по-недільному активним. Ментори Ліна Бабич та Юрій Чумак сприяли висвітленню теми «Залучення партнерських організацій та їх представників до події в межах діяльності кіноклубу. Участь у Мандрівному Docudays UA». Мережа кіноклубів має бути живою, дієвою та ефективною. Єднання однодумців, підтримка діючих кіноклубів та залучення нових небайдужих і активних громадян до просвітницької роботи є пріоритетними аспектами у функціонуванні мережі.

А сценарна майстерня, з переглядом фільму «Булер» якнайкраще стала в нагоді для новачків, що нещодавно долучилися до мережі. Картина не лишає байдужим нікого. У фільмі йдеться про насильство серед дітей і підлітків – «булінг» Насичена емоціями дискусія після перегляду тривала довго і не лишила осторонь жодного з учасників семінару. Корисну інформацію та орієнтири в заходах з протидії булінгу надали ментори заходу. Алгоритми дій для правозахисників і постраждалих від насильства і що важливо, настанови дітям (від. Ю. Чумака) як діяти в ситуаціях, пов’язаних з булінгом, теж були корисними. А менторка Наталя Кожем’яка провела цікаве інтерв’ю з найменшим гостем семінару, 9-річним Данилом. Спілкувалися про випадки шкільного булінгу. Сміливий та жвавий хлопчик отримав пам’ятні сувеніри від організаторів.

Про вагомість виборчих прав, а також про їх порушення у вигляді фальсифікацій і підкупу виборців повідав Юрій Чумак. «Голосуйте не шлунком, голосуйте розумом!», – звернувся він до всіх, хто в майбутньому стане аудиторією кіноклубів Docudays UA…

Підведення підсумків – важливий розділ будь-якого заходу. Зворотній зв’язок учасників з організаторами, уточнення і планування, домовленості про співпрацю і побажання щодо наступних зустрічей. І, звісно, слова вдячності за теплий прийом, змістовну і насичену програму. Кожен з тих, хто завітав на семінар, забрав із собою з берегів Дніпра багаж нових знань, вражень та мотивацій. У кожного попереду своє безмежне поле просвітницької, натхненної роботи з Docudays. UA.

Павел Бесараб