Select Page
Інформацію про харківську (не)доступність на виборах бачили і в Європі

Інформацію про харківську (не)доступність на виборах бачили і в Європі

Правозахисник Юрій Чумак 21 квітня прокоментував журналістці «Настоящего Времени» ситуацію з доступністю на виборчих дільницях Харкова.

Довідково:
Редакція «Настоящего Времени» знаходиться в Празі (Чехія), а журналісти працюють в Україні, Росії, Казахстані, Азербайджані, Білорусі, Грузії, Киргизстані та інших країнах.
«Настоящее Время» – це телеканал, створений Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода за участі «Голосу Америки».

Повне відео можна переглянути за посиланням:
http://newsvideo.su/video/10633701

 

 

 

Разом розбудовуємо інформаційний простір Чугуївщини

Разом розбудовуємо інформаційний простір Чугуївщини

25 квітня 2019 року Реформаторська коаліція Чугуївщини провела експертне обговорення питання підтримки незалежних ЗМІ та розвитку блогерства та території міста Чугуєва.
Захід, що відбувався на базі Молодіжного хабу «CITY», зібрав представників органів місцевого самоврядування, депутатів, правників, журналістів, блогерів та громадських активістів.

Модератором виступив голова Центру правових та політичних досліджень «ДУМА», регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, член правління Харківської обласної організації Національної спілки журналістів України Юрій Чумак.

На початку він організував «мозковий штурм», під час якого учасники актуалізували розуміння ситуації, що склалася на Чугуївщині з засобами масової інформації та розвитком соціальних медіа.

Також правозахисник зупинився на питанні правового забезпечення діяльності ЗМІ та поширення інформації в Інтернеті, на необхідності уникати в інформаційних повідомленнях «мови ворожнечі».

Радник голови Чугуївської районної ради Віталій Завгородній  наголосив, що у випадку, коли інформаційне джерело займається виключно гонитвою за дешевою популярністю, виникає запит на охлократію (владу натовпу), і це може становити загрозу. Отже, ті, хто взявся організовувати масові медійні майданчики в соціальних мережах, повинні взяти на себе й певну відповідальність за ту інформацію, яка в них поширюється.

А директор Чугуївської радіокомпанії Роман Гноєвий відмітив, що нерідко в соцмережах відсутня культура полеміки, що призводить до зростання агресії в суспільстві. Запобіжниками щодо цього можуть бути порядність та совість. Особи, що взяли на себе діяльність громадських журналістів, мусять пам’ятати, що журналістика – не тільки права, але й велика відповідальність, адже інформація, що поширюється, повинна бути об’єктивною.

З цікавою пропозицією виступив керівник Молодіжного хабу «CITY» Іван Чубукін, який зауважив, що доцільно започаткувати на рівні Чугуївщини «школу модераторства» та «школу блогерства», й запропонувати учасникам медійного простору взяти на себе добровільно певні зобов’язання щодо уникнення поширення «мови ворожнечі».

Заступник Чугуївського міського голови Людмила Макаренко яка зазначила, що органи місцевого самоврядування намагаються подавати відомості відповідно до інформаційних потреб громади та громадян (і Чугуївська міська рада прийняла для цього «Програму інформаційного простору міста Чугуєва на 2019 рік»). При цьому представники різних груп мають чути один одного, а інформація, що розповсюджується, повинна ґрунтуватися на фактах.

На завершення заходу заступник голови Чугуївської правозахисної групи Роман Лихачов вказав на значущість правової просвіти населення, запропонував організувати належну комунікацію між різними інформаційними площадками Чугуївщини – задля кращого забезпечення громадян необхідною інформацією, а також створити певний «кодекс інформаційної етики» на місцевому рівні.

Учасники домовилися про продовження роботи в заданому форматі, а також щодо спільної підготовки пропозицій для внесення змін до «Програми інформаційного простору міста Чугуєва на 2019 рік».

Георгій Кобзар

Під час «Антистигмаційного тижня» – документальне кіно без штампів

Під час «Антистигмаційного тижня» – документальне кіно без штампів

9 квітня 2019 року у Харкові відбулися показ та обговорення документальної стрічки «Білий танець», присвяченої долям секс-працівниць в Україні.

В рамках «Антистигмаційного тижня», що проводився Молодіжним відділом Червоного Хреста Харківської області, голова Центру правових та політичних досліджень «ДУМА» Юрій Чумак повідав про ситуацію з вразливими групами населення, дискримінацію щодо них та інші порушення прав людини.

Також правозахисник представив увазі учасників неформальної зустрічі фільм «Білий танець», знятий студією Real Stories Production разом із Асоціацією українських моніторів дотримання прав людини (Асоціацією УМДПЛ).

По закінченні пройшло жваве обговорення, за участі режисерки Ксенії Кравцової, яка доєдналася до глядачів за допомогою scype-зв’язку.

DSC08040

Ксенія Кравцова, режисерка стрічки:
«Цей фільм про жінок та їхні долі. У моїх героїнь непроста, дуже небезпечна професія. Мене зацікавило, як вони потрапляють туди? Чи легко облишити цю професію? Я собі ставила дуже багато питань… І хотіла побачити і показати цих жінок без штампів, а такими, які вони є».

Георгій Кобзар

Переселенці, якщо ви бажаєте у 2-му турі проголосувати, заяву про тимчасову зміну місця голосування необхідно повторно подати!

Переселенці, якщо ви бажаєте у 2-му турі проголосувати, заяву про тимчасову зміну місця голосування необхідно повторно подати!

21 квітня 2019 року відбудеться повторне голосування на виборах Президента України (яке зазвичай називають «2-м туром» виборів»). Громадянам України, які мешкають не за місцем реєстрації, необхідно ПОВТОРНО* подати заяву про тимчасову зміну місця голосування! Інакше вони не зможуть взяти участь у повторному голосуванні.

Процедура зміни місця голосування залишається такою самою. Відповідно до постанови ЦВК №893 «Про забезпечення тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси», потрібно взяти з собою паспорт та звернутися до найближчого до фактичного місця проживання відділу ведення Державного реєстру виборців і написати (заповнити) відповідну заяву.

Адреси органів ведення Державного реєстру виборців в Харкові та області:

https://www.drv.gov.ua/ords/portal/!cm_core.cm_index?option=ext_organ_ved&pid100=63&prejim=3

При цьому, якщо більшості громадян України до заяви необхідно ще додати документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування (довідку з місця роботи чи навчання, документ, про право власності на квартиру/дім, договір оренди житла тощо), то внутрішньо переміщеним особам та мешканцям окупованих територій достатньо пред’явити лише паспорт. Довідка переселенця або інші додаткові документи – не потрібні!

Важливо! Звернутися з заявою до органу ведення Держреєстру виборців потрібно до 15 квітня включно.

Для того, аби забезпечити виборцям їх право голосу, відділи ведення Державного реєстру виборців зараз працюють і в вихідні дні. Але графіки можуть бути різні, тому слід уточнити в самому Держреєстрі, які години роботи – за телефоном або на сайті ДРВ.

Після цього виборець отримає відповідне посвідчення про тимчасову зміну місця голосування. І 21 квітня, взявши посвідчення й паспорт громадянина України, та прийшовши на визначену виборчу дільницю, зможе проголосувати.

Отже, щоб не втратити своє право голосу під час повторного голосування на виборах Президента України, радимо всім переселенцям поквапитися з подачею заяв про тимчасову зміну місця голосування. Адже часу вже лишилося зовсім обмаль!

*Звісно, якщо напередодні виборів Президента України 31 березня громадянин, що мешкає не за місцем реєстрації, не звертався з заявою щодо тимчасової зміни місця голосування, йому теж необхідно це зробити перед повторним голосуванням 21 квітня.

Ольга Аверіна, радниця з питань внутрішньо переміщених осіб Міністерства соціальної політики України в Харківській області

Юрій Чумак, громадський омбудсмен із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА в Харківській області

Як проголосувати у другому турі

Як проголосувати у другому турі

Якщо ви хочете проголосувати, але не впевнені, що є в списках виборців – не відкладайте це питання на останній день!

Тому що в останній день – день повторного голосування (2-го туру) президентських виборів 21 квітня 2019 року – буде вже пізно.

Якщо Ви не брали участь у виборах 31 березня і Вам не приносили запрошення на вибори, є ймовірність того, що Ваших даних немає в списку виборців. В такому випадку 21 квітня Ви не будете мати можливості реалізувати своє право голосу.

Що ж робити? Не відтягувати до останнього, а заздалегідь перевірити, чи є Ваші дані в Державному реєстрі виборців. Зробити це можна в будь-який час в онлайн «Кабінеті виборця»: https://www.drv.gov.ua/ords/svc/f?p=111:LOGIN

Перевірити дані про себе можна і безпосередньо в органі ведення Державного реєстру виборців, прийшовши туди особисто (як правило, ці відділи знаходяться при райдержадміністраціях у райцентрах та при міськвиконкомах міст обласного значення). У Харкові – при райадміністраціях, що підпорядковані мерії.

Адреси органів ведення Державного реєстру виборців в Харківській області – ТУТ: https://www.drv.gov.ua/ords/portal/!cm_core.cm_index…

А не пізніше ніж за 2 дні до дня повторного голосування дільничним виборчим комісіям передадуть вже уточнені списки виборців. І в них внести зміни майже неможливо. Точніше, можливо, але тільки через суд. Який приймає такі заяви… не пізніше ніж за 2 дні до дня голосування.

У Чугуєві, наприклад, особа, яка звернулася до суду з приводу відсутності своїх даних у списку виборців лише в день виборів 31 березня 2019 року, отримала законну і обґрунтовану відмову в задоволення своїх позовних вимог – терміни вже були пропущені: http://reyestr.court.gov.ua/Review/80824192

Отже, «рецепт» один: не відкладайте у «довгий ящик», а перевірте себе в списках виборців якомога скоріше!

Юрій Чумак, громадський омбудсмен із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА

KHARKIV Today

Щоб потім не було нестерпно боляче за безцільно прожиті в тюрмі роки

Щоб потім не було нестерпно боляче за безцільно прожиті в тюрмі роки

Голос молоді на виборах визначає майбутнє України. При цьому, до свого вибору молодим людям потрібно підходити сумлінно, читати програми кандидатів і партій, вивчати інформацію про їх діяльність (а не тільки передвиборчі обіцянки).

І ні в якому разі не брати «подарунки» чи гроші за того чи іншого кандидата, оскільки за підкуп виборців передбачена кримінальна відповідальність – як для тих, хто покупає голоси, так і для тих, хто купується на таке.

Крім того, слід розуміти, що «безкоштовний сир буває тільки в мишоловці». Якщо кандидат прийде до влади, використовуючи підкуп виборців, обман і маніпуляції – так само він і країною управляти буде: красти й брехати, податки й тарифи піднімати – щоб витрати на підкуп з лишком «відбити».

Через те ідея конкурсу соціальних відеороликів «Ціна голосу», ініційована «СМАРТ МЕДІА», є напрочуд нагальною. Завдяки наочному та яскравому відео легше «достукатися» до молоді, тому я певен, що правоосвітні ролики, які «народяться» в результаті, зіграють свою важливу роль. Радий, що мав змогу долучитися до проекту та дякую за високу довіру, що виявилася у запрошенні мене до журі конкурсу.

Довідково:

Проект «Ціна голосу» спрямований на посилення активності громадян, відповідального ставлення до свого голосу на виборах. Ролики повинні вмотивовувати громадян не продавати свій голос, показувати наслідки підкупу та викривати тих, хто отримує реальну вигоду з проданих голосів. Фінальна частина конкурсу пройде у Харкові наприкінці червня.

 Юрій Чумак, громадський омбудсмен із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА в Харківській області