Select Page
«День звільнення» на «День музики»

«День звільнення» на «День музики»

Гості прес-центру «Накипіло» 21 червня мали змогу подивитися фільм «День звільнення», представлений пересувним кіноклубом медіа-просвіти Docudays UA в Харківській області (модератор – Юрій Чумак).

Це був окремий захід кіноклубу Docudays UA на фестивалі «День музики в Харкові».

Стрічка «День звільнення» (режисери Уґіс Олте, Мортен Траавік (Латвія, Норвегія) входила в програму Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

На превеликий подив усього світу культовий гурт Laibach зі Словенії, став першим рок-гуртом в історії, який зіграв концерт у державі-фортеці Північна Корея. У протистоянні із жорсткими рамками ідеології та культурними відмінностями гурту насилу вдається пронести свої пісні крізь прогалини завбільшки з вушко голки в державній цензурі, перш ніж їх випускають до аудиторії, яка ніколи раніше не стикалася з альтернативним рок-н-ролом. І пагорби ожили… від звуків музики.

На показ фільму в Харкові прийшли активні молоді люди, багато з яких добре обізнані у творчості групи Laibach. Після кіносеансу відбулося жваве обговорення.

Отже, Docudays UA знаходить все нові аудиторії зацікавлених глядачів в Україні.

Георгій Кобзар

Вечір українського короткого метру

Вечір українського короткого метру

21 березня ми провели «Вечір українського короткого метру» в прес-центрі «Kharkiv Today», за обговоренням документальних кінострічок з репертуару кіноклубу Docudays UA.

Під час перегляду, кожен глядач стикнувся з реальністю, в якій живуть пересічні українці. Це кіно не має традиційної схеми побудови. Тут немає пафосу, гламуру, любовних трикутників та життя на показ.

А ще, немає готових відповідей… Режисери не показують героїв у позитивному чи негативному світлі. Ми просто спостерігаємо за реальністю. У представлених до перегляду короткометражках українських режисерів піднімалися питання про сирітсво і мрії кращого життя, людську гідність та філософію прав людини, зловживання владою та боротьбу активістів.

Після перегляду кожної стрічки відбувалося жваве обговорення. Дискусії, були такими ж гарячими, як і представлені проблеми суспільства, троте це ще раз підкреслює небайдужість людей до ближніх та до виборів у своєму житті. Про це свідчить коментар Юлії Пряничкиної, яка завітала на захід з Чугуїва: «Рада что посмотрела. Такое кино, скажем, чтоб на жизнь посмотреть с большей лёгкостью и с допустимыми вариантами выбора качества жизни»

Формуючи відповідальність за власне життя та суспільство в цілому, ми наближаємось до омріяного майбуття.

Нагадаємо, що захід відбувся в рамках проекту «Об’єднуючи людей заради розбудови миру»

Карітас Харків

Хіба, хто б’є та підкупає, на виборах перемагає?

Хіба, хто б’є та підкупає, на виборах перемагає?

15 березня до Качанівської виправної колонії (№54) завітав пересувний клуб документального кіно про права людини «ДУМАй!».

Регіональний координатор Docudays UA в Харківській області, голова Центру правових та політичних досліджень «ДУМА» Юрій Чумак представив увазі засуджених жінок стрічку «Голосуйте за мене, будь ласка!» (Китай, режисер Вейдзюнь Чен) з репертуару кіноклубів медіапросвіти Docudays UA.

Фільм оповідає про те, як під час виборів старости в класі початкової китайської школи той, хто раніше лупцював своїх однокласників, перемагає завдяки підкупу у вигляді «подарунків», і перетворюється на маленького тирана.

В ході обговорення глядачки відмітили: кіно наочно демонструє, що, на жаль, примус та підкуп негативно спрацьовують навіть у дитячому середовищі.

Тому, як зауважив правозахисник Юрій Чумак, важливим є те, щоб вибори проходили чесно та відповідно до законодавства. І всі громадяни України, починаючи з 18-рчіного віку, в тому числі й засуджені, мають право скористатися своїм правом голосу на виборах Президента України, що відбудуться 31 березня. Головне – щоб вибір був усвідомленим!

Георгій Кобзар

Кожен має право втілювати у життя свої мрії!

Кожен має право втілювати у життя свої мрії!

В межах реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!» на базі Національного аерокосмічного університету імені М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» 12 грудня проводився загальнонаціональний тест «Перевір свої знання права», спрямований на дослідження рівня правової грамотності молоді, який майже одночасно відбувався в усіх областях України.

До тестування залучилося понад 80 студентів із різних навчальних закладів м. Харкова, які охоче відповідали на поставлені питання. Адже даний тест не тільки дозволив визначити їм свій рівень правової грамотності, але й звернути увагу на наявні проблемні питання у сфері власних правових знань.

Після тестування студенти мали змогу подивитися фільм про права людини з колекції кіноклубів документального кіно про права людини Docudays UA «Коли-небудь ми станемо щасливими» (режисер Павел Височансьскі).

У даній стрічці йдеться про Даніеля, юнака з Ліпіни, найбільш нужденного містечка в усій південній Польщі. Даніель прагне вирватися з суцільної бідності. Юнак мріє зняти фільм, й робить все для того. Щоб зняти стрічку, він купує мобільний телефон, а потім і крадену відеокамеру. Пропускаючи уроки в школі, знімає своїх знайомих, розпитуючи про їх мрії.

Після перегляду учасники заходу мали змогу обговорити ті соціальні проблеми, які підняті у фільмі, а також які саме права героїв фільму були порушені.

Кіно не залишило байдужим нікого. Адже кожен МАЄ ПРАВО бути щасливим! І МАЄ ПРАВО втілювати у життя свої мрії!

 

Пам’ятайте, Конституція України гарантує, що:

Усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними.

Ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню.

Кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань.

Кожна людина має право на свободу та особисту недоторканність.

Громадянам гарантується свобода літературної, художньої, наукової і технічної творчості, захист інтелектуальної власності, їхніх авторських прав, моральних і матеріальних інтересів, що виникають у зв’язку з різними видами інтелектуальної діяльності.

Кожний громадянин має право на результати своєї інтелектуальної, творчої діяльності; ніхто не може використовувати або поширювати їх без його згоди, за винятками, встановленими законом.

Дар’я Трофименко, Головне територіальне управління юстиції в Харківській області

В День прав человека на Харьковщине завершился XV Путешествующий фестиваль документального кино Docudays UA

В День прав человека на Харьковщине завершился XV Путешествующий фестиваль документального кино Docudays UA

10 декабря, в 70-ю годовщину принятия Всеобщей декларации прав человека, состоялся завершающий кинопоказ Фестиваля – для сотрудников пенитенциарной службы.

А всего с 20 ноября по 10 декабря 2018 года фильмы XV Путешествующего фестиваля документального кино о правах человека Docudays UA в Харьковской области смогли посмотреть свыше 4 тыс. человек.

Об этом сообщил региональный координатор Фестиваля, руководитель Центра правовых и политических исследований «ДУМА» Юрий Чумак.

В рамках Фестиваля на Харьковщине состоялись:

  • Пресс-показ для журналистов 20 ноября в «Kharkiv Today».
  • Официальное открытие Фестиваля ко Дню Достоинства и Свободы – с показом фильма «Удаленный лай собак» с тифлопереводом.
  • Одновременное проведение показа фильма «Молчаливая война» на базе хабов для юристов PRAVOKATOR в Харькове, Львове, Днепре и Одессе.
  • Показ и обсуждение фильма «Девушки «Золотого рассвета» для участников (участниц) Форума общественной журналистики в Харькове, организованного медиапроектом «Накипело».
  • Проведение публичного показа в Центре гендерной культуры (фильм «Женщина в плену»), приуроченного к началу акции «16 дней против насилия».
  • Проведение публичного показа в Литературном музее, организованного при поддержке «Каритас Харьков» (лента «Явных проявлений нет») – со скайп-общением с главной героиней фильма Оксаной Якубовой.
  • Показ и обсуждение фильма «Веаюфром» на базе Молодежного хаба «City» (Чугуев) и Украинской академии лидерства (Харьков) – с участием режиссера Дмитрия Лавриненко.
  • Проведение показов в хабах общественной активности в Лозовой и Первомайском.
  • Проведение тренингов для полицейских по тематике недискриминации.
  • Проведение показов, приуроченных к Всеукраинской неделе права для жителей отдаленных сел и городов, сотрудников уголовно-исполнительной службы и осужденных, работников полиции, курсантов Национальной гвардии и госслужащих.

Также ряд кинопоказов в культурных центрах, библиотеках и учебных заведениях организовали Харьковская правозащитная группа (в том числе – совместно с «Живой библиотекой» в Харькове) и Харьковский университетский консорциум (УНИКОН).

Всего вниманию зрителей были представлены 22 фильма из репертуара Международного фестиваля Docudays UA, из них 4 – отечественных режиссеров и 1 – снятый в стиле документальной анимации.

Важной составляющей стала организация кинопоказов с акцентом на вопросе недискриминации – как в Харькове, так и в области.

Docudays UA – единственный в Украине Международный фестиваль документального кино о правах человека.

Фестиваль – неполитический и некоммерческий. Цель Путешествующего фестиваля – способствовать популяризации и развитию документального кино и повышению уровня соблюдения прав человека в Украине.

Фоторепортажи см. здесь:

http://travelling.docudays.ua/2018/gallery/mandrivniy-2018-u-kharkovi/

https://www.facebook.com/DOCUDAYSinKHARKIV/

P.S.: Региональными партнерами Путешествующего Docudays UA на Харьковщине в этом году выступили: Харьковский областной фонд «Общественная Альтернатива», Украинская библиотечная ассоциация (УСА), Общественный совет при Харьковской облгосадминистрации, «Живая библиотека» в Харькове, Центр гендерной культуры, Харьковский литературный музей, Молодежный хаб «City» (Чугуев), Харьковское женское объединение «Сфера», Харьковская ассоциация незрячих юристов, правовой клуб PRAVOKATOR (Харьков), Еврейский культурный центр «Бейт Дан», общественная организация «Изюмский шлях», Украинская академия лидерства (Харьков), Благотворительный фонд «Каритас Харьков», Харьковский областной центр помощи участникам АТО, другие неправительственные институции, ряд СМИ Харьковщины. А также Харьковская государственная научная библиотека им. Короленко, Харьковский региональный институт государственного управления Национальной академии государственного управления, Национальная академия Национальной гвардии Украины, Главное территориальное управление юстиции в Харьковской области, Северо-Восточное межрегиональное управление по вопросам исполнения уголовных наказаний и пробации Минюста Украины, ГУНП в Харьковской области, Управление патрульной полиции в Харьковской области…

Георгий Кобзарь

Співробітники пробації переглянули фільм про права людини

Співробітники пробації переглянули фільм про права людини

XV Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA, мета якого – сприяти популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні, разом з правозахисником та регіональним координатором Юрієм Чумаком завітав до філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області. У конференц-залі зібралися працівники пробації, щоб переглянути фільм «Ґвендолін» австрійського режисера Рут Казерер.

Ґвендолін шістдесят з чимось років, вона важить якихось 52 кг і володіє трьома світовими титулами з важкої атлетики. Героїня бореться з раком слинної залози, тому їй дійсно варто було б відмовитися і відпочити, але Ґвендолін навіть не думає про це. Вона тренується, щоб знову стати чемпіонкою світу. Заручившись підтримкою свого відданого тренера Пата, свого молодшого на двадцять років чоловіка Чарлі родом з Кот-д’Івуару і свого сина Йозефа, вона починає боротьбу проти фізичних та особистих обмежень.

Дивлячись на енергійну Ґвендолін, яка не втратила любові до життя, дізнавшись про тяжкий діагноз, розпочинаєш більше цінувати власне життя та підтримку близьких і рідних, по-іншому оцінювати складні ситуації. Історія Ґвендолін є свідченням того, що немає непідйомних речей для людини, яка йде до мети і хоче залишатися активним членом суспільства. А ще цей фільм змусив присутніх задуматися над роллю держави у забезпеченні соціального захисту своїх громадян, адже не секрет, що для багатьох українців діагноз «онкологічне захворювання» звучить як вирок.

Залучення співробітників до таких заходів сприяє розвитку критичного мислення, формуванню активної громадянської позиції та ставленню до людської гідності як до найвищої цінності.

Центр пробації в Харківській області