Select Page
«Домашні ігри» в гостях у Качанівській виправній колонії

«Домашні ігри» в гостях у Качанівській виправній колонії

6 грудня до Качанівської виправної колонії (№54) завітало документальне кіно з прав людини.

В рамках Всеукраїнського тижня права для засуджених та персоналу установи було організовано показ та обговорення фільму «Домашні ігри» з репертуару Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

Представили стрічку регіональний координатор Фестивалю в Харківській області, голова Центру правових та політичних досліджень «ДУМА» Юрій Чумак та експертка ЦППД «ДУМА» Софія Мазур.

Фільм про нелегку долю молодої дівчини, що мужньо долає життєві труднощі, викликав жвавий інтерес у жінок, які перебувають в Качанівській ВК.

По закінченні показу відбулося практичне заняття з працівниками соціально-психологічної служби пенітенціарних закладів Харківської області. Отже, відтепер інструмент документального кіно з прав людини буде використано у виховній роботі з засудженими і в інших колоніях Харківщини – в рамках Мандрівного фестивалю Docudays UA.

DSC01763

Харьковчанам показали фильм «Борьба Джамали»

Харьковчанам показали фильм «Борьба Джамали»

В рамках инициативы Docudays UA харьковчанам показали фильм шведской журналистки Элин Йонссон, посвященный украинской певице крымско-татарского происхождения Сусанне Джамаладиновой, выступающей под сценическим именем Джамала.

Фильм посвящен истории Джамалы как певицы, ее корням, традициям ее семьи и народа, а также картина касается наиболее драматического периода в ее жизни – победе на Евровидении в 2016 году в Стокгольме (Швеция).

Misto.KH.UA поговорили с организатором кинопоказа, представительницей Центра правовых и политических исследований «ДУМА» Софией Мазур:

«Питання меншин кримських татар є нагальним. Джамала, як творча людина, дає нам натхнення. Фільм дуже цікавий. Кримські татари вважають, у більший своїй частині, що Крим – це Україна. Тому підтримати їх – це дуже важливо. Цей фільм демонструє погляд західної журналістки, зі Швеції, на постать Джамали у світовій музичній культурі. Любов до своєї Батьківщини має полягати у діях, і мова – це одна з них»

Фильм вызвал живой интерес у аудитории, присутствовавшей на его показе.

Александр Кузьменко

http://misto.kh.ua/main/10340-harkovchanam-pokazali-film-borba-dzhamali.html

«Війна химер» та химера війни

«Війна химер» та химера війни

У Харкові стартував XIV Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Фільмом-відкриттям у кінотеатрі «8 ½» стала приголомшлива стрічка «Війна химер».

Глядачам була представлена «художня історія на документальному матеріалі, відзнята її безпосередніми учасниками». Головний герой – Лавр – був добровольцем на Донбасі, потрапив в Іловайський котел і втратив своїх найближчих побратимів. Проїжджаючи зруйнованими містами, Анастасія намагається зрозуміти суть війни і любові.

По закінченні перегляду відбулося обговорення стрічки.

DSC00542

«Доки ми створювали цей фільм, фільм створював нас. Тому в певний час довелося стати його персонажами і з’явитися у ньому. «Війна химер» – це досвід нашого життя останніх 3-х років. Того, чим ми дихали, чому раділи, що дратувало, через що сумували. Такі уривки життя, з’єднані у клаптикову ковдру, печворк – саме так ми і визнаємо жанр нашої стрічки», – зазначила режисерка Анастасія Старожицька.

Марія Старожицька, режисерка фільму: «Найцікавіше ми почули вже спілкуючись із глядачами віч-на-віч після перегляду: і про реалізм фільму, і про те, що певні епізоди стрічки сприйнялися як вірші Жадана. Довелося відповідати на багато питань, розповідати історії шматочків нашого відео і про те, що не увійшло, було цікаво, щиро і натхненно. Ми запросили вийти до екрану разом з нами Галину Пугачову, з якою вже давно і міцно дружимо – маму бійця з позивним «Дудаєв», що пропав безвісти на виході з Іловайську. А вона його досі чекає і вірить, що прийде, вибереться з ворожого полону і подзвонить у двері їхньої харківської «гостинки».

Галина Пугачова: «Ми повинні збагнути, що головне, що є в цьому світі – це людське життя. Ми мусимо берегти життя кожної людини, ми повинні знайти мирний вихід з цієї химерної війни, яка триває вже понад 3 роки».

DSC00549

Юрій Нужний, громадський активіст: «Цей фільм мене просто «розірвав». Він настільки потужний, цілісний, зворушливий, що глядач «провалюється» в екранну дійсність, розчиняється в ній. Було складно, важко дивитися, але стрічка залишила враження певного катарсису, очищення».

Людмила Клочко, керівник громадської приймальні Харківської правозахисної групи: «Про «Іловайський котел» ще багато несказаного, про це ще будуть писати історики та дослідники. Цей фільм піднімає цілий пласт відчуттів, почуттів, емоцій. При цьому залишається дуже чесним, без жодного пафосу. І за це – величезна дяка творцям стрічки!».

Довідково:

Фестиваль Docudays UA – неполітичний і некомерційний. Мета Мандрівного фестивалю – сприяти популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.

Організатори Фестивалю на Харківщині – «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв», Харківський університетський консорціум «Унікон»», Харківська правозахисна група і Центр правових та політичних досліджень «ДУМА».

Відкриття Мандрівного фестивалю та показ фільму «Війна химер» відбулися за підтримки Благодійного фонду «Карітас Харків».

«Війна химер» – український документальний фільм 2017 року, знятий Анастасією та Марією Старожицькими. Прем’єра стрічки відбулася 25 березня 2017 року на Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA.

Химера – у грецькій міфології чудовисько з головою та шиєю лева, тулубом кози, хвостом у вигляді змії. В переносному сенсі – незбагненна ідея.

Юрій Чумак

XIV Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA стартує на Харківщині

XIV Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA стартує на Харківщині

Запрошуємо представників ЗМІ та громадських активістів на прес-конференцію, присвячену Фестивалю в Харківській області.

У заході візьмуть участь регіональні організатори Мандрівного фестивалю Ігор Кофман – член правління «Центру сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв», Ольга Алфьорова – представник Харківського університетського консорціуму «Унікон»», Володимир Каплун – представник «Харківської правозахисної групи» та Юрій Чумак – голова «Центру правових та політичних досліджень «ДУМА», а також режисерки фільму-відкриття Фестивалю в Харкові «Війна химер» Анастасія та Марія Старожицькі.

Прес-конференція, присвячена відкриттю Фестивалю, відбудеться 17 листопада, об 11.00 у прес-центрі «KHARKIV Today» (м. Харків, вул. Мироносицька, 8).

17 листопада 2017 р. о 19.00 у Харкові в кінотеатрі «8½» відбудеться відкриття XIV Міжнародного мандрівного фестивалю документального кіно про права людини «Docudays UA» в Харківській області. Фільм-відкриття – «Війна химер» (Україна).
Docudays UA – єдиний в Україні Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини. Він проходить щороку впродовж останнього тижня березня у Києві. По завершенню Docudays UA традиційно презентує свої кращі стрічки в регіонах України під час Мандрівного фестивалю.
Фестиваль – неполітичний і некомерційний. Мета Мандрівного фестивалю – сприяти популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.

www.docudays.org.ua
http://www.facebook.com/DocudaysUA
https://www.facebook.com/DOCUDAYSinKHARKIV/

Презентовано фестиваль Docudays UA

Презентовано фестиваль Docudays UA

До Чугуївської райдержадміністрації завітав голова Центру правових та політичних досліджень «ДУМА», регіональний координатор Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA Юрій Чумак.

Виступаючи перед працівниками райдержадміністрації, правозахисник розповів про історію фестивалю, унікальний інструментарій документального кіно.

Було продемонстровано ролик Мандрівного Docudays UA-2017 та соціальний ролик, спрямований на кампанію з попередження паління серед дітей, який поширюється в рамках взаємодії Фестивалю з ГО «Життя».

Ю. Чумак зазначив, що на Чугуївщині вже налагоджено плідну співпрацю між Фестивалем Docudays UA і відділом культури та туризму Чугуївської райдержадміністрації, Чугуївською районною центральною бібліотечною системою. Він закликав інші державні інституції товаришувати з Docudays UA задля правової просвіти населення, забезпечення прав і свобод людини.

http://chuguevrda.gov.ua/novosti/4779-dersluzhbovtsyam-prezentuvali-festival-docudays-ua

Документальне кіно як інструмент медійної правової просвіти школярів

Документальне кіно як інструмент медійної правової просвіти школярів

З доповіддю на цю тему перед учасниками семінару-практикуму «Підтримка громадської діяльності школярів в освітньому просторі міста», який відбувся 19 жовтня у гімназії №69 м. Харкова, виступив голова Центру правових та політичних досліджень «ДУМА» Юрій Чумак.

Правозахисник, регіональний координатор Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA розповів про історію Фестивалю, повідав про напрямки, в яких сьогодні ведеться діяльність кіноклубів – осередків правової медіа просвіти, що працюють на базі Docudays UА.

Також Ю. Чумак в рамках виїзного показу пересувного кіноклубу «ДУМАй» запропонував до перегляду стрічку «Абетка» (режисерка Мадлі Ляене, Естонія), що оповідає про нелегку долю молодої жіночки з Ліберії, яка намагається осягнути шкільну програму, вже маючи на руках 2-х діточок.

Було презентовано і майбутні заходи Мандрівного Docudays UA на Харківщині, який стартує цього року 17 листопада.

Вчителі, очільники шкільних євроклубів Харкова, представники різних громадських інституцій радо відгукнулися на пропозицію співпраці з Фестивалем. Сподіваємося, що цього року географія показів Мандрівного Docudays UA розшириться ще більше, та Фестиваль знайде нових вірних друзів.

Георгій Кобзар