Warning: A non-numeric value encountered in /home/chuv/centrduma.org.ua/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841
Select Page
Кіноклуб Docudays UA «ДУМАй!» при Центрі правових та політичних досліджень «ДУМА» став одним із найкращих в Україні

Кіноклуб Docudays UA «ДУМАй!» при Центрі правових та політичних досліджень «ДУМА» став одним із найкращих в Україні

У категорії «Кіноклуби Docudays UA при громадських організаціях».

Кіноклуб нагородили за ефективне поширення знань про права людини та про методи їх захисту, формування в українському суспільстві розуміння людської гідності як найвищої цінності, сприяння розвитку громадського активізму.

Також завдяки міцній співпраці кіноклубу «ДУМАй!» з Харківським національним університетом внутрішніх справ, документальні фільми про права людини регулярно дивляться та обговорюють майбутні поліцейські.

Модератором кіноклубу є правозахисник, очільник Центру правових та політичних досліджень «ДУМА» Юрій Чумак.

Георгій Кобзар

Інформація про організацію

Інформація про організацію

Основною метою діяльності громадської організації «Центр правових та політичних досліджень «ДУМА» є захист прав і свобод та задоволення політичних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів, сприяння проведенню досліджень суспільної думки, громадський моніторинг роботи органів влади та місцевого самоврядування; правова просвіта населення.

Організацію легалізовано Головним управлінням юстиції у Харківській області 07.08.09 року, і занесено до Книги обліку об’єднань громадян за №354. Діяльність ЦППД «ДУМА» поширюється на територію Харківської області.

Головою організації є Чумак Юрій Володимирович, правозахисник, екс-помічник міністра внутрішніх справ України з питань дотримання прав людини по Харківській області та колишній регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Харківській області. Він у 2006 р. виграв суд у Президента України, а в 2021 р. здобув правову перемогу в Європейському суді з прав людини – у справі щодо порушення права на доступ до інформації.

Організація співпрацює з громадянами, правоохоронними органами, органами державної влади та місцевого самоврядування, об’єднаннями громадян у питаннях забезпечення прав людини та основоположних свобод, просування європейських цінностей.

За період своєї діяльності ГО «ДУМА» організовано низку досліджень на правову тематику, зокрема:
— у 2009 р. – акція «Голосування на Майдані» щодо оцінки жителями Харкова й Харківської області роботи міліції;
— 2009-2015 рр. – участь у підготовці аналітичних розвідок «Права людини в діяльності української міліції – 2008, 2009, 2013, 2014, 2015», виданих Асоціацією УМДПЛ;
— у 2010 р. – моніторинг стану виконання на території Харківської області Державної програми протидії торгівлі людьми на період до 2010 року;
— у 2011 р. – моніторинг порушень прав людини на ґрунті расизму та дискримінації у Харківській області; участь у розробці навчального посібника для депутатів місцевих рад, підготовленого ХОВ ВГО «Комітет виборців України»;
— у 2012 р. та у 2014 р. – моніторинг ЗМІ Харківської області в рамках програми «Сприяння європейським стандартам в українському медіапросторі»;
— у 2013 р. – участь у дослідженні «Дотримання прав ромського населення в діяльності органів внутрішніх справ України»;
— у 2015 р. – моніторинг ЗМІ Харківської області в рамках проекту «Голос місцевих ЗМІ: професійні стандарти та етичні норми у висвітленні конфліктів» за підтримки Європейського Союзу;
— у 2016 р., 2017 р. – участь у підготовці видання «Права людини в діяльності української поліції» (Асоціація УМДПЛ);
— у 2018 р. – вивчення ситуації з поширенням домашнього насильства на Харківщині;
— 2019-2020 рр. – участь у моніторингу дотримання виборчих прав громадян у Харківській області;

— 2019-2022 рр. – дослідження взаємодіє поліції, органів місцевого самоврядування та громадськості в Дніпропетровській та Харківській областях у межах проєкту «Шерифи для нових громад»;

— 2020 р. – спільний з Державною службою України з етнополітики та свободи совісті моніторинг дотримання прав ромського населення на Харківщині.

Також у 2021 р. в Харківській області були проведені адвокаційні кампанії, спрямовані на захист прав дітей-свідків домашнього насильства, а також чоловіків, постраждалих від домашнього насильства.

Фактично з початку свого заснування «Центр правових та політичних досліджень «ДУМА» є партнером Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA на теренах Харківської області.

Організація виступила засновницею:
— громадської платформи «Тренінговий центр прав людини» https://www.facebook.com/HumanRightsTrainingCenter/;
— громадської ініціативи «Чоловіки проти домашнього насильства» https://www.facebook.com/UkrainianMenAgainstDomesticViolence/.

Також ЦППД «ДУМА» є співзасновником культурно-просвітницької платформи «Харків медійний» https://www.facebook.com/groups/kharkovmedia/.

Члени організації регулярно приймають участь у заходах, присвячених тематиці дотримання прав людини, розвитку політичних процесів тощо.

На сьогоднішній день до складу організації входять правозахисники, адвокати, юристи, політологи, журналісти та представники інших наукових і творчих професій.

e-mail: centrduma@i.ua

Громадський центр «ДУМА» представили на «Галереї реформ»

Громадський центр «ДУМА» представили на «Галереї реформ»

9 червня у Харкові відбувся ярмарок громадських організацій «Галерея реформ», в якому взяла участь і Харківська обласна організація «Центр правових та політичних досліджень «ДУМА».

На Харківщині існує величезна кількість громадських організацій, але далеко не всі обізнані щодо їх активностей. Тому за ініціативи СМАРТ МЕДІА біля Харківського Національного академічного театру опери та балету було організовано «Галерею реформ», в ході якої всі охочі мали змогу дізнатись, чим займаються різні громадські організації, які цікаві події вони організовують та які мають досягнення й плани. Обговорювався стан реформ в Україні, культурно-мистецькі, освітні та інші проекти.

Представники Громадського центру «ДУМА» повідали про діяльність організації, зокрема, про партнерство з Міжнародним фестивалем документального кіно про права людини Docudays UA https://www.facebook.com/DOCUDAYSinKHARKIV/, про громадську платформу «Тренінговий центр прав людини» https://www.facebook.com/HumanRightsTrainingCenter/, а також про громадську ініціативу «Чоловіки проти домашнього насильства» https://www.facebook.com/UkrainianMenAgainstDomesticViolence/.

Захід зібрав чимало зацікавлених людей та вийшов напрочуд файним.

61670924_436049523858023_8773583682725216256_n

Георгій Кобзар

Візит до Верховної Ради

Візит до Верховної Ради

8 жовтня 2018 року голова Центру правових та політичних досліджень «ДУМА» Юрій Чумак відвідав законодавчий орган нашої держави.

В рамках «Школи громадських омбудсменів із захисту виборчих прав», що проводиться Громадянською мережею «ОПОРА», він прийняв участь у дискусії «Роль парламенту в дотриманні прав людини в Україні», а також здійснив із колегами та колежанками оглядову екскурсію Верховною Радою України.

Сфотографувався біля Прапору Незалежності України, побував у «святая святих» – залі, в якій приймаються закони, бачив колону, за якою ховався від журналістів Дмитро Добкін…

Цього дня у ВРУ ніхто не голосував та навіть не «кнопкодавив», але відчути певну парламентську атмосферу, здається, вдалося.

«Приходьте сюди вже в якості депутатів», – закликала відвідувачів жіночка, що проводила екскурсію.

«З цього приводу, звісно, я подумаю. Але найближчим часом планую всі свої зусилля спрямувати на те, аби забезпечити виборчі права наших співгромадян на грядущих президентських та парламентських «перегонах», – зауважив Ю. Чумак.

Георгій Кобзар

Інформаційну кампанію «Чоловіки НЕ лупцюють» представлено на рівні Харківської області

Інформаційну кампанію «Чоловіки НЕ лупцюють» представлено на рівні Харківської області

25 травня 2018 року відбувся круглий стіл «Актуалізація питань подолання та протидії гендерно-обумовленого домашнього насильства в Харківській області», організований Харківською облдержадміністрацією.

Модераторкою заходу виступила радник голови ХОДА з питань гендерної політики та антидискримінації Юлія Сєдая.

Були цікаві промови науковців, поліцейських, представників соціальних служб, громадських діячів…

Голова Центру правових та політичних досліджень «ДУМА», представник громадської ініціативи «Чоловіки проти домашнього насильства» Юрій Чумак розповів про інформаційну кампанію «Чоловіки НЕ лупцюють» як метод залучення відповідальних чоловіків до запобігання домашньому насильству, про активну участь у кампанії багатьох структур та організацій, насамперед – Громадської ради при ХОДА. Також правозахисник представив відеоролик, підготовлений в рамках кампанії.

3

Учасники схвально оцінили як кампанію, так і ролик. До речі, вони висловили поради щодо демонстрації ролику кампанії в Харківському метрополітені та на телебаченні.

Отже, будемо працювати й надалі!

Георгій Кобзар