Select Page

Основною метою діяльності громадської організації «Центр правових та політичних досліджень «ДУМА» є захист прав і свобод та задоволення політичних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів, сприяння проведенню досліджень суспільної думки, громадський моніторинг роботи органів влади та місцевого самоврядування; правова просвіта населення.

Організацію легалізовано Головним управлінням юстиції у Харківській області 07.08.09 року, і занесено до Книги обліку об’єднань громадян за №354. Діяльність ЦППД «ДУМА» поширюється на територію Харківської області.

Головою організації є Чумак Юрій Володимирович, правозахисник, екс-помічник міністра внутрішніх справ України з питань дотримання прав людини по Харківській області та колишній регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Харківській області. Він є членом секретаріату Громадської ради при ГУНП у Харківській області та членом Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми при Харківській облдержадміністрації.

Організація співпрацює з громадянами, правоохоронними органами, органами державної влади та місцевого самоврядування, об’єднаннями громадян у питаннях забезпечення прав людини та основоположних свобод, просування європейських цінностей.

За період своєї діяльності ГО «ДУМА» організовано низку досліджень на правову тематику, зокрема:
— у 2009 р. – акція «Голосування на Майдані» щодо оцінки жителями Харкова й Харківської області роботи міліції;
— 2009-2015 рр. – участь у підготовці аналітичних розвідок «Права людини в діяльності української міліції – 2008, 2009, 2013, 2014, 2015», виданих Асоціацією УМДПЛ;
— у 2010 р. – моніторинг стану виконання на території Харківської області Державної програми протидії торгівлі людьми на період до 2010 року;
— у 2011 р. – моніторинг порушень прав людини на ґрунті расизму та дискримінації у Харківській області; участь у розробці навчального посібника для депутатів місцевих рад, підготовленого ХОВ ВГО «Комітет виборців України»;
— у 2012 р. та у 2014 р. – моніторинг ЗМІ Харківської області в рамках програми «Сприяння європейським стандартам в українському медіапросторі»;
— у 2013 р. – участь у дослідженні «Дотримання прав ромського населення в діяльності органів внутрішніх справ України»;
— у 2015 р. – моніторинг ЗМІ Харківської області в рамках проекту «Голос місцевих ЗМІ: професійні стандарти та етичні норми у висвітленні конфліктів» за підтримки Європейського Союзу;
— у 2016 р., 2017 р. – участь у підготовці видання «Права людини в діяльності української поліції» (Асоціація УМДПЛ).

Організація є членом Партнерства «За свободу мирних зібрань».

Фактично з початку свого заснування «Центр правових та політичних досліджень «ДУМА» є партнером Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA на теренах Харківської області.

Організація виступила співзасновницею громадської платформи «Тренінговий центр прав людини» та громадської ініціативи «Чоловіки проти домашнього насильства».

Також члени ЦППД «ДУМА» регулярно приймають участь у заходах, присвячених тематиці дотримання прав людини, розвитку політичних процесів тощо.

На сьогоднішній день до складу організації входять правозахисники, адвокати, юристи, політологи, журналісти та представники інших наукових і творчих професій.