Warning: A non-numeric value encountered in /home/chuv/centrduma.org.ua/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841
Select Page

Основною метою діяльності громадської організації «Центр правових та політичних досліджень «ДУМА» є захист прав і свобод та задоволення політичних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів, сприяння проведенню досліджень суспільної думки, громадський моніторинг роботи органів влади та місцевого самоврядування; правова просвіта населення.

Організацію легалізовано Головним управлінням юстиції у Харківській області 07.08.09 року, і занесено до Книги обліку об’єднань громадян за №354. Діяльність ЦППД «ДУМА» поширюється на територію Харківської області.

Головою організації є Чумак Юрій Володимирович, правозахисник, екс-помічник міністра внутрішніх справ України з питань дотримання прав людини по Харківській області та колишній регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Харківській області. Він у 2006 р. виграв суд у Президента України, а в 2021 р. здобув правову перемогу в Європейському суді з прав людини – у справі щодо порушення права на доступ до інформації.

Організація співпрацює з громадянами, правоохоронними органами, органами державної влади та місцевого самоврядування, об’єднаннями громадян у питаннях забезпечення прав людини та основоположних свобод, просування європейських цінностей.

За період своєї діяльності ГО «ДУМА» організовано низку досліджень на правову тематику, зокрема:
— у 2009 р. – акція «Голосування на Майдані» щодо оцінки жителями Харкова й Харківської області роботи міліції;
— 2009-2015 рр. – участь у підготовці аналітичних розвідок «Права людини в діяльності української міліції – 2008, 2009, 2013, 2014, 2015», виданих Асоціацією УМДПЛ;
— у 2010 р. – моніторинг стану виконання на території Харківської області Державної програми протидії торгівлі людьми на період до 2010 року;
— у 2011 р. – моніторинг порушень прав людини на ґрунті расизму та дискримінації у Харківській області; участь у розробці навчального посібника для депутатів місцевих рад, підготовленого ХОВ ВГО «Комітет виборців України»;
— у 2012 р. та у 2014 р. – моніторинг ЗМІ Харківської області в рамках програми «Сприяння європейським стандартам в українському медіапросторі»;
— у 2013 р. – участь у дослідженні «Дотримання прав ромського населення в діяльності органів внутрішніх справ України»;
— у 2015 р. – моніторинг ЗМІ Харківської області в рамках проекту «Голос місцевих ЗМІ: професійні стандарти та етичні норми у висвітленні конфліктів» за підтримки Європейського Союзу;
— у 2016 р., 2017 р. – участь у підготовці видання «Права людини в діяльності української поліції» (Асоціація УМДПЛ);
— у 2018 р. – вивчення ситуації з поширенням домашнього насильства на Харківщині;
— 2019-2020 рр. – участь у моніторингу дотримання виборчих прав громадян у Харківській області;
— 2019-2022 рр. – дослідження взаємодіє поліції, органів місцевого самоврядування та громадськості в Дніпропетровській та Харківській областях у межах проєкту «Шерифи для нових громад»;
— 2020 р. – спільний з Державною службою України з етнополітики та свободи совісті моніторинг дотримання прав ромського населення на Харківщині.

Також у 2021 р. в Харківській області були проведені адвокаційні кампанії, спрямовані на захист прав дітей-свідків домашнього насильства, а також чоловіків, постраждалих від домашнього насильства.

Фактично з початку свого заснування «Центр правових та політичних досліджень «ДУМА» є партнером Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA на теренах Харківської області.

Організація виступила засновницею:
— громадської платформи «Тренінговий центр прав людини» https://www.facebook.com/HumanRightsTrainingCenter/;
— громадської ініціативи «Чоловіки проти домашнього насильства» https://www.facebook.com/UkrainianMenAgainstDomesticViolence/.

Також ЦППД «ДУМА» є співзасновником культурно-просвітницької платформи «Харків медійний» https://www.facebook.com/groups/kharkovmedia/.

Члени організації регулярно приймають участь у заходах, присвячених тематиці дотримання прав людини, розвитку політичних процесів тощо.

На сьогоднішній день до складу організації входять правозахисники, адвокати, юристи, політологи, журналісти та представники інших наукових і творчих професій.

e-mail: centrduma@i.ua