Select Page
Юрій Чумак: «Від поліцейських багато в чому залежить проведення чесних виборів»

Юрій Чумак: «Від поліцейських багато в чому залежить проведення чесних виборів»

Відбувся загальний інструктаж особового складу Харківського національного університету внутрішніх справ щодо забезпечення публічної безпеки та порядку під час виборів до Верховної Ради України.

Понад 800 працівників і курсантів навчального закладу залучаються до несення служби. У складі Харківського гарнізону поліції вони забезпечуватимуть публічну безпеку на виборчих дільницях у районах Харкова та області. Ректор університету полковник поліції Дмитро Швець зазначив, що головним завданням поліції є забезпечення публічної безпеки та порядку під час виборів, закликав правоохоронців сумлінно виконувати свої службові обов’язки, бути пильними, уважними та керуватися законом: «Необхідно оперативно та якісно реагувати на можливі правопорушення».

З працівниками та курсантами університету також поспілкувався виборчий омбудсмен громадянської мережі «ОПОРА» по Харківській області Юрій Чумак. Він зазначив, що від поліцейських багато в чому залежить проведення чесних виборів, наголосивши на обов’язковому дотриманні положень Закону України «Про вибори народних депутатів України», а також звернув увагу присутніх на найбільш поширені порушення, які відбуваються під час голосування.

Керівництвом вишу було проведено стройовий огляд особового складу ХНУВС.

МВС України

Адвокати Харківщини дізналися про (не)порушення виборчого законодавства

Адвокати Харківщини дізналися про (не)порушення виборчого законодавства

12 липня громадський омбудсмен із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА Юрій Чумак провів у Раді адвокатів Харківської області захід на тему «(Не)порушення виборчого законодавства».

Інтерактивна лекція була присвячена новелам виборчого процесу та відмінностям законів про вибори Президента України і народних депутатів. Вона включала, зокрема, й питання вирізнення діянь, які самі по собі не є порушеннями, але можуть бути ознаками готування до вчинення виборчих правопорушень, а також безпосередньої кваліфікації таких правопорушень.

Наприкінці зустрічі голова Ради адвокатів Харківської області Вікторія Гайворонська подякувала виборчому омбудсмену за цікаву та насичену правову інформацію, якою він поділився з її колегами.

Зауважимо, що захід було проведено за організаційної допомоги Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Луганській та Харківській областях.

Георгій Кобзар

У Холодногірській виправній колонії № 18 на Харківщині відбувся правоосвітній захід про дотримання виборчих прав у місцях несвободи

У Холодногірській виправній колонії № 18 на Харківщині відбувся правоосвітній захід про дотримання виборчих прав у місцях несвободи

Регіональне представництво Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Харківській області провело для працівників Державної установи «Холодногірська виправна колонія (№ 18)» та осіб, які відбувають там покарання, лекцію щодо актуальних питань виборчого законодавства в місцях несвободи.

У заході взяли участь регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Харківській області Сергій Кузьменко, регіональний Олександр Міненков, заступник начальника міжрегіонального управління з питань дотримання прав засуджених та осіб, узятих під варту Валентина Вельцен, виборчий омбудсмен Громадянської мережі ОПОРА Юрій Чумак, представник регіонального центру безоплатної вторинної правової допомоги у Луганській та Харківській областях Максим Кривогуз.

Учасники заходу роз’яснили співробітникам установи та особам, які відбувають там покарання, норми законодавства про вибори народних депутатів України. Надали відповіді на актуальні питання, що можуть виникнути при здійсненні волевиявлення в день голосування.

Адміністрації Державної установи «Холодногірська виправна колонія (№ 18)» були надані інформаційні матеріали про вибори народних депутатів України.

Офіційний сайт Уповноваженого ВРУ з прав людини

На Черкащині півсотні поліцейських вчилися ефективно реагувати на виборчі порушення

На Черкащині півсотні поліцейських вчилися ефективно реагувати на виборчі порушення

У Черкасах представники Громадянської мережі ОПОРА провели тренінг «Ефективна поліція – забезпечення законності виборчого процесу» для слідчих та управління превентивної діяльності. Загалом участь у навчанні взяв 51 працівник поліції з різних районів Черкаської області.

21 червня на навчання в обласний центр з’їхалися працівники правоохоронних органів з різних районів області. Загалом навчання пройшли 31 поліцейський превенції та 20 слідчих Національної поліції Черкаської області.

Тренінг проводили громадський омбудсмен з захисту виборчих прав у Харківській області Юрій Чумак та регіональний координатор Громадянської мережі ОПОРА Святослав Бабіля.

Навчання було умовно поділене на теоретичну та практичну частини. У ході першої – правоохоронцям розповіли основні відомості про виборчий процес та його етапи, про політичну агітацію, подали приклади порушень, з якими стикається поліція. Під час другої частини відбувся розбір практичних кейсів із фото- та відеоматеріалами. Поліцейські давали оцінку, чи є у конкретному випадку порушення, у разі його наявності – аналізували, яким чином на нього варто реагувати. Своєрідний підсумок навчання – групова робота, в ході якої правоохоронці кваліфікували порушення та обирали необхідні варіанти дій.

«У Черкасах є одна відмінність, яку варто зараховувати в плюс черкаській поліції. Насправді слідчі – це досить складна аудиторія. Це люди, які мають юридичну освіту, які працюють з кримінальними правопорушеннями. Буває таке, що вони досить скептично ставляться до наших навчань. У Черкасах натомість ми побачили одразу зацікавленість від слідчих. Крім того, цікаво, що прийшли слідчі у формі – це позитивний сюрприз. Окрім того, вони активні: ставляють питання, дискутують, – є зворотній зв’язок, і це дуже добре», – коментує Юрій Чумак.

«На тренінгу ми отримали інформацію про відповідальність за порушення виборчого процесу. Наприклад, мені як слідчому, що працює в кримінальній сфері, особливо цікавими стали матеріали щодо виокремлення адміністративних правопорушень серед загальної кількості порушень і відмежування їх від кримінальної відповідальності», – коментує слідчий Черкаського районного відділення поліції Микола Коростильов. Він додає, що раніше вже працював на виборах, однак порушень фіксувати йому не доводилося.

«На тренінгу нас навчають, як діяти в різних ситуаціях, як правильно оформити документи, яке покарання може бути за вчинене правопорушення. Окрім того, доноситься інформація, що не потрібно бути байдужим до дрібних порушень: і слідчим, і працівникам, які будуть на дільницях», – розказує слідча Шполянського відділення поліції Ольга Макаренко. Вона зазначає, що попередніх виборах, працюючи на дільниці, уже фіксувала порушення, зокрема, спробу винести бюлетень та печатку. На винуватців були складені адміністративні протоколи.

Нагадаємо, позачергові вибори до Верховної Ради України відбудуться 21 липня.

Дзвін

«День звільнення» на «День музики»

«День звільнення» на «День музики»

Гості прес-центру «Накипіло» 21 червня мали змогу подивитися фільм «День звільнення», представлений пересувним кіноклубом медіа-просвіти Docudays UA в Харківській області (модератор – Юрій Чумак).

Це був окремий захід кіноклубу Docudays UA на фестивалі «День музики в Харкові».

Стрічка «День звільнення» (режисери Уґіс Олте, Мортен Траавік (Латвія, Норвегія) входила в програму Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

На превеликий подив усього світу культовий гурт Laibach зі Словенії, став першим рок-гуртом в історії, який зіграв концерт у державі-фортеці Північна Корея. У протистоянні із жорсткими рамками ідеології та культурними відмінностями гурту насилу вдається пронести свої пісні крізь прогалини завбільшки з вушко голки в державній цензурі, перш ніж їх випускають до аудиторії, яка ніколи раніше не стикалася з альтернативним рок-н-ролом. І пагорби ожили… від звуків музики.

На показ фільму в Харкові прийшли активні молоді люди, багато з яких добре обізнані у творчості групи Laibach. Після кіносеансу відбулося жваве обговорення.

Отже, Docudays UA знаходить все нові аудиторії зацікавлених глядачів в Україні.

Георгій Кобзар

Громадський центр «ДУМА» представили на «Галереї реформ»

Громадський центр «ДУМА» представили на «Галереї реформ»

9 червня у Харкові відбувся ярмарок громадських організацій «Галерея реформ», в якому взяла участь і Харківська обласна організація «Центр правових та політичних досліджень «ДУМА».

На Харківщині існує величезна кількість громадських організацій, але далеко не всі обізнані щодо їх активностей. Тому за ініціативи СМАРТ МЕДІА біля Харківського Національного академічного театру опери та балету було організовано «Галерею реформ», в ході якої всі охочі мали змогу дізнатись, чим займаються різні громадські організації, які цікаві події вони організовують та які мають досягнення й плани. Обговорювався стан реформ в Україні, культурно-мистецькі, освітні та інші проекти.

Представники Громадського центру «ДУМА» повідали про діяльність організації, зокрема, про партнерство з Міжнародним фестивалем документального кіно про права людини Docudays UA https://www.facebook.com/DOCUDAYSinKHARKIV/, про громадську платформу «Тренінговий центр прав людини» https://www.facebook.com/HumanRightsTrainingCenter/, а також про громадську ініціативу «Чоловіки проти домашнього насильства» https://www.facebook.com/UkrainianMenAgainstDomesticViolence/.

Захід зібрав чимало зацікавлених людей та вийшов напрочуд файним.

61670924_436049523858023_8773583682725216256_n

Георгій Кобзар