Warning: A non-numeric value encountered in /home/chuv/centrduma.org.ua/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841
Select Page
Як штучний інтелект може стати в нагоді при організації заходів у кіноклубах Docudays UA?

Як штучний інтелект може стати в нагоді при організації заходів у кіноклубах Docudays UA?

Ілюстрація: Рада Європи

Онлайн-захід з цієї тематики відбувся 1 березня для менті з групи «Чумацький шлях до Docudays UA» в межах менторської Програми DOCU ДІЄ 2.0.

На нього ментор Юрій Чумак запросив експерта Олександра Решетовського, що добре знається на питаннях авторського права та досліджує можливості різних програм зі штучним інтелектом.

Олександр ознайомив учасниць заходу із потенціалом найвідомішого на сьогодні Chat GPT.

А Юрій Чумак надав поради щодо того, як цього, хоч і штучного, але інтелектуального помічника, використовувати при підготовці до кінопоказів Docudays UA.

До речі, по завершенні онлайн-зустрічі, ми спитали у Chat GPT, яку суспільну користь несуть заходи, організовані кіноклубами Docudays UA в Україні. І ось що він відповів – майже миттєво:

«Заходи, організовані кіноклубами Docudays UA в Україні, несуть значну суспільну користь. Вони допомагають підвищувати культурну свідомість громадян, просвітлювати їх та зміцнювати духовність нації.

Зокрема, Docudays UA організовує покази документальних фільмів, які знайомлять глядачів з різноманітними соціальними проблемами, що існують в Україні та в світі. Ці фільми розкривають складні теми, такі як права людини, екологія, гендерна рівність, міграція, конфлікти та багато інших.

Крім того, Docudays UA організовує дискусії та зустрічі з авторами документальних фільмів, активістами, правозахисниками, артистами та іншими відомими особистостями. Це сприяє розширенню кругозору глядачів, обміну думками та ідеями, а також спонукає до активної громадської участі.

Такі заходи сприяють розвитку критичного мислення та виховують у людях свідоме ставлення до соціальних проблем та реалій сучасного світу. Тому діяльність Docudays UA є важливим компонентом культурної та соціальної розвиненості України».

Зауважимо, що програми зі штучним інтелектом, як і все, що створене людиною, не є досконалими, вони теж можуть помилятися. Втім, взаємодія зі штучним інтелектом відкриває нові горизонти можливостей. І не використовувати їх сьогодні – це все одно, що не користуватися Інтернетом вчора та комп’ютером – позавчора. Науково-технічний прогрес є стрімким. Будемо намагатися його наздогнати!

Георгій Кобзар

Як розвіяти стереотипи про правозахист

Як розвіяти стереотипи про правозахист

Продемонстрував 25 лютого в Києві, на зустрічі з активною молоддю з Фундації регіональних ініціатив (ФРІ) правозахисник, очільник Центру правових та політичних досліджень «ДУМА» Юрій Чумак.

ФРІ проводила опитування про правозахисний напрямок всередині організації і стикнулась із тим, що велика кількість молодих людей має досить стереотипне уявлення про правозахист.

Основні стереотипи (які виявили та які довелося розвінчувати):

— правизахист – це тільки про акції;

— це складно;

— треба мати юридичну освіту;

— це для дорослих, в свої 16-22 нічого зробити не можна;

— це нудно і нецікаво.

В якості інструменту для обговорення Юрій Чумак обрав класну документальну стрічку з репертуару кіноклубів Docudays UA «Ти, бл*, рота закрий!» режисерки Таїсії Кутузової. Герой фільму – юний Сергій Чагаров – бореться з корупцією у рідному селі Гатне під Києвом. Його головна «зброя» – документ і текст у соціальних мережах.

Обговорення після перегляду було напрочуд щирим та продуктивним. Живий приклад юнака з кіноекрану дозволив не тільки розвіяти стереотипи про правозахист, але й надихнув молодих людей на більш активне долучення до громадської та правозахисної діяльності.

Георгій Кобзар

Відбулася зустріч у Чугуївській ДПІ

Відбулася зустріч у Чугуївській ДПІ

Днями у ЦОП Чугуївської ДПІ начальник Чугуївської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Харківській області Юлія Сурядна зустрілася з керівництвом Громадської організації та відповідала на питання: «Яка податкова звітність отримує ознаку стану обробки «Історія подання» та в яких випадках подається податкова звітність в електронному (паперовому) вигляді з ознакою «Звітна», «Нова звітна», «Уточнююча»…

Головне управління ДПС у Харківській області

«Боротьба за права триватиме завжди»

«Боротьба за права триватиме завжди»

Інноваційна неформальна школа активіста (ІНША), організована Фундацією регіональних ініціатив, спрямована на залучення молоді до громадської діяльності та прокачку їхніх навичок.

І 28 січня на онлайн-зустріч зі «школярами» з усієї України запросили голову Центру правових та політичних досліджень «ДУМА», керівника кіноклубу Docudays UA «ДУМАй!» Юрія Чумака.

Правозахисник у спілкуванні з молоддю, яка цікавиться громадським активізмом і хоче вміти відстоювати свої права та допомагати іншим, зупинився на таких важливих питаннях:

— що таке права людини;

— що таке правозахист та хто здійснює правозахисну діяльність;

— документальне кіно від Docudays UA як ефективний інструмент правопросвіти;

— механізми захисту своїх прав;

— куди можна звертатись за захистом своїх прав.

Для унаочнення своїх слів Юрій Чумак запропонував юнакам та дівчатам переглянути відеоролик «Історія прав людини», опублікований на сайті DocuClub (https://docuclub.docudays.ua/stories/lecture/istoriya-prav-lyudini/).

Під час рефллексії учасники/учасниці активно обговорювали побачене.

Зокрема, Уляна Феденко зауважила, що й сьогодні, через понад 70 років з дня прийняття Загальної декларації прав людини, незважаючи на значний технологічний прогрес, є чимало осіб, які голодують, перебувають у рабстві, не мають гідної освіти – і так не повинно бути!

А Вікторія Ніколаєнко зазначила: «Закарбувалась думка про те, що, які б конвенції люди не приймали, боротьба за права триватиме завжди».

Звісно, що неможливо було обійти увагою сучасну злочинну агресію, яку, порушуючи численні норми міжнародного права, здійснює рашистьська держава проти України.

З цього приводу Юрій Чумак висловив упевненість, що, рано чи пізно, військові злочинці – як ті, що безпосередньо чинили злодіяння в Україні, так і ті, що надавали людиноненависницькі накази – будуть притягнуті до відповідальності та покарані.

Наприкінці правозахисник поділився контактами Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Української Гельсінської спілки з прав людини та державної системи безоплатної правової допомоги (БПД), до яких порадив звертатися тим, хто зіткнулися з правовими проблемами в нашій країні.

Георгій Кобзар

Десятий. У Харківського міського голови з’явився новий заступник

Десятий. У Харківського міського голови з’явився новий заступник

25 січня депутати Харківської міськради на позачерговій сесії затвердили 10-го заступника міського голови. Ним став колишній менеджер АТ «Харківобленерго» Дмитро Ісаєв. За призначення проголосували 73 депутати.

Як повідомив мер Ігор Терехов, серед основних завдань, покладених на заступника міського голови з питань стратегічного розвитку міста, – оптимізація тендерних закупівель, проведення аудиту комунальних підприємств та робота з їхніми активами. Виконувати свої обов’язки Дмитро Ісаєв почне вже 26 січня.

За інформацією на офіційному сайті Харківської міської ради, Дмитро Ісаєв закінчив з відзнакою Харківський інститут бізнесу та Харківський державний університет за спеціальністю «Фінанси та кредит». Має науковий ступінь кандидата економічних наук. Загальний стаж роботи складає понад 28 років. З листопада 1998 р. по серпень 2005 р. працював на ДП «Завод ім. Малишева», де понад 5 років обіймав посаду головного бухгалтера. З серпня 2005 р. по липень 2020 р. працював на керівних посадах в АТ «Харківобленерго». З січня по грудень 2021 р. займав посаду експерта з енергоефективності нетрадиційних та відновлювальних видів енергії у ДП «Нафтогаз-енергосервіс» НАК «Нафтогаз України». З грудня 2021 р. по січень 2023 р. працював головним бухгалтером АТ «Харківобленерго».

Специфічну відомість Дмитро Ісаєв отримав 4 роки тому, в січні 2019-го, коли на нього було вчинено напад. Двоє зловмисників у масках дожидалися його у ліфті в будинку, де той мешкав. Один із нападників вдарив Дмитра Ісаєва цеглиною по голові, другий завдав кілька ударів ножем. Потерпілого у важкому стані доставили до Харківської міської лікарні №17. Було відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 15, п. 12 ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу (замах на вбивство).

Практично одразу з’явилась версія, що Дмитра Ісаєва під час нападу спутали з іншою людиною. Оскільки в тому ж будинку проживала особа, якій вже йшли погрози та не один раз підпалювали автомобілі. Але також поширювалася версія, що Дмитро Ісаєв розкрив фінансові махінації в результаті яких АТ «Харківобленерго» було завдано збитків на суму понад 18 мільйонів гривень, і доповів про це новому керівництву акціонерного товариства…

Зауважимо, що в Харківського мера до 25 січня вже було 9 заступників:

— Олександр Новак – перший заступник міського голови;

— Євгеній Водовозов – заступник міського голови з питань інфраструктури міста;

— Світлана Горбунова-Рубан – заступниця міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення;

— Віталій Мірошник – заступник міського голови – директор Департаменту житлово-комунального господарства;

— Тетяна Овіннікова – заступниця міського голови з питань містобудування та архітектури;

— Андрій Руденко – заступник міського голови з питань забезпечення життєдіяльності міста;

— Тетяна Таукешева – заступниця міського голови – директор Департаменту бюджету і фінансів;

— Михайло Фатєєв – заступник міського голови – директор Департаменту економіки та комунального майна;

— Тетяна Чечетова-Терашвілі – заступниця міського голови – керуюча справами виконавчого комітету міської ради.

Для порівняння, у міського голови Дніпра Бориса Філатова 8 заступників ( у тому числі і «з питань діяльності виконавчих органів щодо цифрової трансформації», у міського голови Одеси Геннадія Труханова – 6 заступників, у голови Київської міської держадміністрації Віталія Кличка – 13.

Георгій Кобзар

Матеріал підготовлено в межах громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих рад»

«Боротьба за права триватиме завжди»

Інноваційна неформальна школа активіста (ІНША), організована Фундацією регіональних ініціатив, спрямована на залучення молоді до громадської діяльності та прокачку їхніх навичок.

І 28 січня на онлайн-зустріч зі «школярами» з усієї України запросили голову Центру правових та політичних досліджень «ДУМА», керівника кіноклубу Docudays UA «ДУМАй!» Юрія Чумака.

Правозахисник у спілкуванні з молоддю, яка цікавиться громадським активізмом і хоче вміти відстоювати свої права та допомагати іншим, зупинився на таких важливих питаннях:

— що таке права людини;

— що таке правозахист та хто здійснює правозахисну діяльність;

— документальне кіно від Docudays UA як ефективний інструмент правопросвіти;

— механізми захисту своїх прав;

— куди можна звертатись за захистом своїх прав.

Для унаочнення своїх слів Юрій Чумак запропонував юнакам та дівчатам переглянути відеоролик «Історія прав людини», опублікований на сайті DocuClub (https://docuclub.docudays.ua/stories/lecture/istoriya-prav-lyudini/).

Під час рефллексії учасники/учасниці активно обговорювали побачене.

Зокрема, Уляна Феденко зауважила, що й сьогодні, через понад 70 років з дня прийняття Загальної декларації прав людини, незважаючи на значний технологічний прогрес, є чимало осіб, які голодують, перебувають у рабстві, не мають гідної освіти – і так не повинно бути!

А Вікторія Ніколаєнко зазначила: «Закарбувалась думка про те, що, які б конвенції люди не приймали, боротьба за права триватиме завжди».

Звісно, що неможливо було обійти увагою сучасну злочинну агресію, яку, порушуючи численні норми міжнародного права, здійснює рашистьська держава проти України.

З цього приводу Юрій Чумак висловив упевненість, що, рано чи пізно, військові злочинці – як ті, що безпосередньо чинили злодіяння в Україні, так і ті, що надавали людиноненависницькі накази – будуть притягнуті до відповідальності та покарані.

Наприкінці правозахисник поділився контактами Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Української Гельсінської спілки з прав людини та державної системи безоплатної правової допомоги (БПД), до яких порадив звертатися тим, хто зіткнулися з правовими проблемами в нашій країні.

Георгій Кобзар