Select Page
Кочетоцькі старшокласники розвивають свої комунікаційні вміння

Кочетоцькі старшокласники розвивають свої комунікаційні вміння

Фото з Інтернету

Зі старшокласниками Кочетоцької загальноосвітної санаторної школи-інтернату були проведені заняття з розвитку ефективної комунікації.

13 травня до школи завітав голова Центру правових та політичних досліджень «ДУМА» Юрій Чумак, який зараз навчається на магістерській програмі за спеціальністю «Психологія» у Вищій школі менеджменту (Варшава) при Міжрегіональній академії управління персоналом.

Він розповів учням 9-го та 10-го класу про те, що вміння ефективно спілкуватися є в сучасному світі одним із найголовніших чинників успіху в будь-якій сфері життя. Побудувати кар’єру, завести надійних друзів, розбудувати щасливу сім’ю, домогтися успіху і визнання неможливо без уміння ефективного спілкування. Комунікативна компетентність є надійним фундаментом здорових міжособистісних стосунків і професійних досягнень. Вдосконалення навичок міжособистісного спілкування може відкрити перед людиною нові можливості.

Тому кожному, а в особливості – підліткам, яким незабаром доведеться «виходити» у доросле життя, – необхідно розвивати свої комунікаційні вміння й навички.

Старшокласникам було запропоновано пройти тестування за методикою виявлення комунікативних і організаторських схильностей (КОС-2), яка допомагає з’ясувати рівень вмінь чітко та швидко встановлювати ділові і товариські контакти з людьми, брати участь у групових заходах, впливати на людей, проявляти ініціативу тощо.

Також юнаки та дівчата мали змогу визначити свій тип характеру за тестом Карла Юнга. Даний опитувальник спрямований на виявлення темпераменту особистості людини. У психології прийнято виділяти два типи: екстраверсію та інтроверсію. Ці психологічні типи особистості співіснують у кожній людині. У тому випадку, якщо співвідношення екстраверсії та інтроверсії в особи приблизно однакове, то її відносять до амбівертів. Психологи та соціальні педагоги зазвичай проводять такий тест серед учнів старших класів, аби, спираючись на тип їх темпераменту, допомогти їм соціалізуватися, розкрити свої здібності і таланти та надалі знайти своє місце в соціумі.

А на закінчення підліткам було запропоновано намалювати свій автопортрет. Зображуючи себе, людина відтворює основні риси власних потреб. Багата проекція особистісної динаміки, що виявляється в малюнку, відкриває для методу можливість аналізу достоїнств і конструктивних потенцій.

Зауважимо, що всі тести проводилися в анонімному режимі. Учасники лише поставили на свої папірцях номер та позначку статі. Результати тестів, що будуть їм надані незабаром, допоможуть спланувати наступні додаткові тренінги, спрямовані на розвиток комунікативних здібностей і вмінь.

Георгій Кобзар

Інформацію про харківську (не)доступність на виборах бачили і в Європі

Інформацію про харківську (не)доступність на виборах бачили і в Європі

Правозахисник Юрій Чумак 21 квітня прокоментував журналістці «Настоящего Времени» ситуацію з доступністю на виборчих дільницях Харкова.

Довідково:
Редакція «Настоящего Времени» знаходиться в Празі (Чехія), а журналісти працюють в Україні, Росії, Казахстані, Азербайджані, Білорусі, Грузії, Киргизстані та інших країнах.
«Настоящее Время» – це телеканал, створений Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода за участі «Голосу Америки».

Повне відео можна переглянути за посиланням:
http://newsvideo.su/video/10633701

 

 

 

Разом розбудовуємо інформаційний простір Чугуївщини

Разом розбудовуємо інформаційний простір Чугуївщини

25 квітня 2019 року Реформаторська коаліція Чугуївщини провела експертне обговорення питання підтримки незалежних ЗМІ та розвитку блогерства та території міста Чугуєва.
Захід, що відбувався на базі Молодіжного хабу «CITY», зібрав представників органів місцевого самоврядування, депутатів, правників, журналістів, блогерів та громадських активістів.

Модератором виступив голова Центру правових та політичних досліджень «ДУМА», регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, член правління Харківської обласної організації Національної спілки журналістів України Юрій Чумак.

На початку він організував «мозковий штурм», під час якого учасники актуалізували розуміння ситуації, що склалася на Чугуївщині з засобами масової інформації та розвитком соціальних медіа.

Також правозахисник зупинився на питанні правового забезпечення діяльності ЗМІ та поширення інформації в Інтернеті, на необхідності уникати в інформаційних повідомленнях «мови ворожнечі».

Радник голови Чугуївської районної ради Віталій Завгородній  наголосив, що у випадку, коли інформаційне джерело займається виключно гонитвою за дешевою популярністю, виникає запит на охлократію (владу натовпу), і це може становити загрозу. Отже, ті, хто взявся організовувати масові медійні майданчики в соціальних мережах, повинні взяти на себе й певну відповідальність за ту інформацію, яка в них поширюється.

А директор Чугуївської радіокомпанії Роман Гноєвий відмітив, що нерідко в соцмережах відсутня культура полеміки, що призводить до зростання агресії в суспільстві. Запобіжниками щодо цього можуть бути порядність та совість. Особи, що взяли на себе діяльність громадських журналістів, мусять пам’ятати, що журналістика – не тільки права, але й велика відповідальність, адже інформація, що поширюється, повинна бути об’єктивною.

З цікавою пропозицією виступив керівник Молодіжного хабу «CITY» Іван Чубукін, який зауважив, що доцільно започаткувати на рівні Чугуївщини «школу модераторства» та «школу блогерства», й запропонувати учасникам медійного простору взяти на себе добровільно певні зобов’язання щодо уникнення поширення «мови ворожнечі».

Заступник Чугуївського міського голови Людмила Макаренко яка зазначила, що органи місцевого самоврядування намагаються подавати відомості відповідно до інформаційних потреб громади та громадян (і Чугуївська міська рада прийняла для цього «Програму інформаційного простору міста Чугуєва на 2019 рік»). При цьому представники різних груп мають чути один одного, а інформація, що розповсюджується, повинна ґрунтуватися на фактах.

На завершення заходу заступник голови Чугуївської правозахисної групи Роман Лихачов вказав на значущість правової просвіти населення, запропонував організувати належну комунікацію між різними інформаційними площадками Чугуївщини – задля кращого забезпечення громадян необхідною інформацією, а також створити певний «кодекс інформаційної етики» на місцевому рівні.

Учасники домовилися про продовження роботи в заданому форматі, а також щодо спільної підготовки пропозицій для внесення змін до «Програми інформаційного простору міста Чугуєва на 2019 рік».

Георгій Кобзар

Під час «Антистигмаційного тижня» – документальне кіно без штампів

Під час «Антистигмаційного тижня» – документальне кіно без штампів

9 квітня 2019 року у Харкові відбулися показ та обговорення документальної стрічки «Білий танець», присвяченої долям секс-працівниць в Україні.

В рамках «Антистигмаційного тижня», що проводився Молодіжним відділом Червоного Хреста Харківської області, голова Центру правових та політичних досліджень «ДУМА» Юрій Чумак повідав про ситуацію з вразливими групами населення, дискримінацію щодо них та інші порушення прав людини.

Також правозахисник представив увазі учасників неформальної зустрічі фільм «Білий танець», знятий студією Real Stories Production разом із Асоціацією українських моніторів дотримання прав людини (Асоціацією УМДПЛ).

По закінченні пройшло жваве обговорення, за участі режисерки Ксенії Кравцової, яка доєдналася до глядачів за допомогою scype-зв’язку.

DSC08040

Ксенія Кравцова, режисерка стрічки:
«Цей фільм про жінок та їхні долі. У моїх героїнь непроста, дуже небезпечна професія. Мене зацікавило, як вони потрапляють туди? Чи легко облишити цю професію? Я собі ставила дуже багато питань… І хотіла побачити і показати цих жінок без штампів, а такими, які вони є».

Георгій Кобзар

Вечір українського короткого метру

Вечір українського короткого метру

21 березня ми провели «Вечір українського короткого метру» в прес-центрі «Kharkiv Today», за обговоренням документальних кінострічок з репертуару кіноклубу Docudays UA.

Під час перегляду, кожен глядач стикнувся з реальністю, в якій живуть пересічні українці. Це кіно не має традиційної схеми побудови. Тут немає пафосу, гламуру, любовних трикутників та життя на показ.

А ще, немає готових відповідей… Режисери не показують героїв у позитивному чи негативному світлі. Ми просто спостерігаємо за реальністю. У представлених до перегляду короткометражках українських режисерів піднімалися питання про сирітсво і мрії кращого життя, людську гідність та філософію прав людини, зловживання владою та боротьбу активістів.

Після перегляду кожної стрічки відбувалося жваве обговорення. Дискусії, були такими ж гарячими, як і представлені проблеми суспільства, троте це ще раз підкреслює небайдужість людей до ближніх та до виборів у своєму житті. Про це свідчить коментар Юлії Пряничкиної, яка завітала на захід з Чугуїва: «Рада что посмотрела. Такое кино, скажем, чтоб на жизнь посмотреть с большей лёгкостью и с допустимыми вариантами выбора качества жизни»

Формуючи відповідальність за власне життя та суспільство в цілому, ми наближаємось до омріяного майбуття.

Нагадаємо, що захід відбувся в рамках проекту «Об’єднуючи людей заради розбудови миру»

Карітас Харків

Хіба, хто б’є та підкупає, на виборах перемагає?

Хіба, хто б’є та підкупає, на виборах перемагає?

15 березня до Качанівської виправної колонії (№54) завітав пересувний клуб документального кіно про права людини «ДУМАй!».

Регіональний координатор Docudays UA в Харківській області, голова Центру правових та політичних досліджень «ДУМА» Юрій Чумак представив увазі засуджених жінок стрічку «Голосуйте за мене, будь ласка!» (Китай, режисер Вейдзюнь Чен) з репертуару кіноклубів медіапросвіти Docudays UA.

Фільм оповідає про те, як під час виборів старости в класі початкової китайської школи той, хто раніше лупцював своїх однокласників, перемагає завдяки підкупу у вигляді «подарунків», і перетворюється на маленького тирана.

В ході обговорення глядачки відмітили: кіно наочно демонструє, що, на жаль, примус та підкуп негативно спрацьовують навіть у дитячому середовищі.

Тому, як зауважив правозахисник Юрій Чумак, важливим є те, щоб вибори проходили чесно та відповідно до законодавства. І всі громадяни України, починаючи з 18-рчіного віку, в тому числі й засуджені, мають право скористатися своїм правом голосу на виборах Президента України, що відбудуться 31 березня. Головне – щоб вибір був усвідомленим!

Георгій Кобзар