Warning: A non-numeric value encountered in /home/chuv/centrduma.org.ua/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841
Select Page

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів у співпраці з БО «Галицька громада» починає нову моніторингову кампанію щодо дотримання поліцією прав і свобод громадян при здійсненні нагляду за виконанням карантинних обмежувальних заходів.

У непростий час карантинних обмежень, як ніколи важливим є неухильне дотримання прав і свобод людини, особливо зі сторони правоохоронних органів. Звичайно, ми розуміємо, в якому непростому становищі наразі опинилися правоохоронці. Проте, і в кризовій ситуації вони повинні так само неухильно діяти у суворій відповідності до діючих нормативно-правових актів, насамперед Конституції та законів України.

Асоціація УМДПЛ планує налагодити донесення до суспільства, ЗМІ та керівництва правоохоронних відомств інформацію про реальний стан справ з цього питання та напрацювати рекомендації щодо покращення ситуації в цій сфері.

Моніторинг здійснюється за кількома напрямками:

  1. Порушення прав громадян (в тому числі й ФОП, фізичних та юридичних осіб) при притягненні до відповідальності за порушення правил карантину.
  2. Ефективність та пропорційність дій поліції з контролю за дотриманням в регіоні карантинних заходів.
  3. Дотримання поліцією карантинних заходів по відношенню до затриманих у кімнатах для затриманих при відділах поліції і ізоляторах тимчасового тримання.
  4. Дотримання поліцією карантинних заходів при виконанні службових обов’язків, в тому числі під час прийому громадян у підрозділах поліції.
  5. Забезпечення прав і безпеки співробітників поліції в умовах карантину.

Повідомлення про порушення з боку органів правопорядку ми приймаємо:

— на електронну адресу: quarpol2020@gmail.com

— за телефоном 0 800 336 872 (дзвінки безкоштовні в межах України). Час роботи: пн – пт з 9.00 до 17.00. В інші години та у вихідні повідомлення можна залишати на автовідповідач.

За додатковою інформацією звертайтесь до координатора моніторингових кампаній Асоціації УМДПЛ Сергія Перникози (050) 739-11-67, quarpol2020@gmail.com

P.S. До моніторингової кампанії на Харківщині долучився й Центр правових та політичних досліджень «ДУМА».