Warning: A non-numeric value encountered in /home/chuv/centrduma.org.ua/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841
Select Page

На жаль, і діти, бува, зазнають дискримінації. Явищу булінгу/цькування (bullying, від анг. bully – хуліган, забіяка) у дитячому середовищі зараз приділяють дедалі більшої уваги.

От і 4 травня, у Міжнародний день протидії булінгу, фахівець Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Юрій Чумак провів онлайн-бесіду з підлітками, які є активістами, що згуртувалися навколо Чугуївського Молодіжного Хабу «CITY».

Правник нагадав, що булінг – це діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого заподіюється шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Важливим є те, що подібне явище в дитячому віці сприймається трагічніше і болючіше, тому може стати причиною психологічної травми, яка може даватися взнаки протягом всього життя.

Варто пам’ятати, що не кожен конфлікт є булінгом. Цькування – це тривалі, повторювані дії, а одинична сутичка між учасниками не може вважатися булінгом.

Для виключення подібного явища та його наслідків, батькам потрібно постійно підтримувати контакт з дитиною, її вчителями та вихователями, в деяких випадках буде корисно спілкуватися з родинами друзів доньки чи сина.

А діти й підлітки мають розуміти, що булити – це не круто, ні в якому разі не можна ставати співучасниками кривд, які вчиняють булери, і необхідно повідомляти про правопорушення батькам, педагогам та/або – в поліцію.

Зараз, під час карантину, більшу загрозу може представляти кібербулінг, адже, на жаль, цькування відбувається і в онлайні.

Що може включати кібербулінг?

☑️ надсилання повідомлень з погрозами або образами у соціальних мережах;

☑️ розміщення образливих та фейкових фото;

☑️ створення фейкових акаунтів людини і надсилання повідомлень від її імені;

☑️ публікація пліток про когось в Інтернеті тощо.

У 2019 році набрали чинності норми закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», який визначає поняття булінгу та відповідальності за нього. І зараз, в період дії карантинних обмежень, державна система безоплатної правової допомоги, активно долучилася до правопросвітництва у цій царині.

У разі потреби, правову консультацію щодо запобігання булінгу (та з інших питань) можна отримати за безкоштовним номером системи БПД 𝟬-𝟴𝟬𝟬-𝟮𝟭𝟯-𝟭𝟬𝟯.

96012409_2610673619148227_843203492972593152_o

Георгій Кобзар