Warning: A non-numeric value encountered in /home/chuv/centrduma.org.ua/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841
Select Page

Вебінар з питань дотримання прав ромів був організований 13 травня для фахівців Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Працівники Чугуївського МЦ та підпорядкованих районних бюро правової допомоги одним із пріоритетів у своїй роботі вбачають юридичну підтримку осіб, що відносяться до вразливих верств населення.

Такими є й роми, які нерідко мають правові питання, але далеко не завжди відважуються з ними звертатися. Серед осіб ромської національності зустрічають й малограмотні, а також ті, хто не має документів, навіть паспортів. При спілкуванні виникають й інші труднощі, пов’язані з ментальними рисами, певними традиціями, що склалися в ромських громадах.

А хто краще може розповісти про такі особливості, про проблематику, з якою стикаються роми, як не представник ромської спільноти?!

Тому керівництво Чугуївського місцевого центру домовилося з головою Харківської ромської громадської організації «Чачімо» Миколою Бурлуцьким про проведення вебінару з фахівцями Центру й бюро, присвяченого правовим питанням ромів.

Правники заздалегідь підготували свої запитання, серед яких:
— взаємостосунки та ієрархія в ромських громадах;
— гендерні та вікові особливості в ромському середовищі;
— що робити, якщо звертається неписьменний ром, чи є якісь особи в ромській громаді, які можуть допомогти в такому випадку?
— хто є авторитетами для ромів в їхніх спільнотах, чи є сенс апелювати до них?
— роми звертаються за правовою допомогою, але часто потім не хочуть нікуди скаржитися, як же їм тоді допомогти?

Під час вебінару, що відбувся 1 травня за допомогою скайп-зв’язку, Микола Бурлуцький докладно повідав про особливості виховання та традиції в ромських спільнотах, відповів на запитання, розповів про випадки порушень прав ромів на Харківщині та поділився своїм баченням вирішення цих питань.

Представники Чугуївського МЦ розказали про досвід роботи в наданні правової допомоги ромам, приміром, в оформленні документів, що посвідчують особу. Також вони поцікавилися, як вплинула на ситуацію в ромських громадах «Стратегія захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року», прийнята ще в 2013 році.

На що Микола Бурлуцький зауважив, що дана Стратегія є важливим документом, який, проте, носить лише певний рекомендаційний характер. Та не підкріплений відповідним державним фінансуванням. Тому зараз готується новий документ, який має надати новий імпульс поступу в цьому питанні.

Керівниця Чугуївського МЦ Уляна Кудрик зазначила, що подібні заходи є важливими у підвищенні професійної кваліфікації спеціалістів, які надають безоплатну правову допомогу різним категоріям суспільства. Та наголосила, що правники Центру налаштовані на подальшу плідну співпрацю з «Чачімо», зокрема, в наданні юридичної підтримки ромам

Модератором заходу виступив фахівець з комунікацій Чугуївського МЦ, голова Центру правових та політичних досліджень «ДУМА» Юрій Чумак.

Георгій Кобзар