Warning: A non-numeric value encountered in /home/chuv/centrduma.org.ua/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841
Select Page

В рамках курсу «Громадянської освіти» учні 10-го класу Клугино-Башкирівської загальноосвітньої школи м. Чугуєва дізналися про права неповнолітніх при спілкуванні з поліцією.

Онлайн-урок на дану тематику провів для них голова Центру правових та політичних досліджень «ДУМА», фахівець Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Юрій Чумак.

Захід, що відбувся 20 травня за допомогою платформи ZOOM, був незвичним для старшокласників. І не тільки тим, що викладачем виступав правник, а й тим, що в якості навчального матеріалу їм запропонували… мультфільми. Але це були не звичайні дитячі «мультики», а підготовлені Асоціацією УМДПЛ спільно зі студією «Real Stories Production» анімаційні стрічки «Ти і поліція». Присвячені саме питанням комунікації підлітків із правоохоронцями – правильної та в рамках правового поля.

Юнаки та дівчата задавали свої питання, обговорювали почуте та побачене.

Наприкінці інтерактивного уроку Юрій Чумак розповів про безкоштовний електронний порадник «Поліція під контролем», розроблений Асоціацією УМДПЛ та доступний в Інтернеті. А також нагадав про можливості отримання безоплатної правової допомоги в центрах та бюро державної системи БПД, поділився телефоном єдиного контакт-центру 0 800 213-103.

Як зауважила вчителька історії та правознавства Клугино-Башкирівської школи Юлія Жиглова (яка й організувала цей захід), сучасна форма подання актуальної інформації була дуже вдалою, а сама анімаційна стрічка може бути корисною і для вчителів, і для батьків, і, звісно, для дітей.

P.S. Аналогічний онлайн-урок із використанням мультфільмів «Ти і поліція» Юрій Чумак провів 21 травня і для учнів 9-х класів Чугуївської загальноосвітньої школи №7.

Довідково:
Громадянська освіта (англ. civic education) – це навчання принципам та видам залученості громадян в суспільних та політичних процесах. З 2018 року курс «Громадянської освіти» запроваджено для учнів 10-х класів шкіл України.
Предмет «Громадянська освіта» особливий тим, що головна увага в ньому приділяється виробленню навичок, умінь та формуванню ціннісних орієнтирів людини і громадянина.