Warning: A non-numeric value encountered in /home/chuv/centrduma.org.ua/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841
Select Page

В Основному Законі затверджено, що кожна особа має рівні права та свободи без будь-якої дискримінації та обмежень. Напередодні Дня конституції України спільно з громадськими омбудсменами з виборчих прав обговорили спільні дії щодо захисту виборчих прав осіб з інвалідністю та маломобільних груп.

За даними моніторингу Громадянської мережі «ОПОРА» у 2019 році близько 16% виборчих дільниць в Україні були недоступними для людей з інвалідністю, з них 1 518 дільниць розташовані вище першого поверху, а ще 3 369 виборчих дільниць не облаштовані пандусами.

Незабаром в Україні відбудуться місцеві вибори. Особи з інвалідністю та маломобільні групи населення можуть стикнутися з обмеженням доступності до виборчих дільниць і не матимуть можливості реалізувати своє право голосу.

Виборчі дільниці зазвичай, розташовані в публічних місцях: у приміщеннях шкіл, клубів, бібліотек тощо. І хоча Виборчим кодексом України визначено, що органи виконавчої влади та місцевого самоврядування повинні у строк аж до 01.01.2025 року забезпечити для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення доступність до приміщень, що надаються дільничним виборчим комісіям, переобладнання таких приміщень вже сьогодні забезпечить безбар’єрний доступ не тільки в день виборів, а й у подальшому для відвідувачів цих закладів.

З цією метою представники Регіонального центру з надання БВПД у Донецькій та Запорізькій областях – заступниця директора центру Оксана Савицька, юристка Маріупольського місцевого центру Вікторія Побережна, за участю громадського омбудсмена з виборчих прав ГМ «ОПОРА» в Донецькій області Григорія Курачицького та громадського омбудсмена з виборчих прав ГМ «ОПОРА» в Харківській області Юрія Чумака обговорили механізми захисту виборчих прав осіб з інвалідністю та маломобільних груп.

Як результат було досягнуто домовленості про:

– проведення спільної інформаційної кампанії для осіб з інвалідністю щодо алгоритму дії для забезпечення доступності до виборчих дільниць;

– перенаправлення осіб до місцевих центрів та бюро правової допомоги задля отримання консультацій, допомоги у складанні скарг, звернень та захисту у разі порушення виборчих прав.

Координаційний центр з надання правової допомоги