Warning: A non-numeric value encountered in /home/chuv/centrduma.org.ua/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841
Select Page

11 листопада до Харківської загальноосвітньої школи №147 завітав модератор кіноклубу медіа-просвіти Docudays UA «ДУМАй!», комунікатор Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Юрій Чумак. Аби розповісти учням молодших класів про те, як запобігти булінгу та кібербулінгу.

Правозахисник провів із 3-класниками інтерактивні уроки, в ході яких розповів про ознаки та види булінгу, нагадав, як розрізнити звичайний конфлікт від булінгу, повідав про відповідальність за булінг та надав рекомендації щодо того, як реагувати на прояви цього ганебного явища.

Також дітлахи з’ясували, що кібербулінг є цькуванням в Інтернеті, яке набуло загрозливих форм у XXI столітті. Кібербулери замість підніжок пишуть агресивні повідомлення у месенджерах, замість стусанів – надсилають повідомлення з погрозами у соцмережах, замість насмішок – розповсюджують конфіденційні дані про однолітків та створюють фальшиві профілі.

В якості наочних порад щодо протидії незаконним зазіханням в Інтернеті дітям були запропоновані анімаційні відеоролики, підготовлені в рамках «Кампанії Docudays UA проти кібербулінгу».

Характерно, що учні 3-«А» та 3-«Б» класів виявили неабияку активність, постійно піднімали руки, коментували, задавали запитання. Вочевидь, їх зацікавила дана тематика.

Наостанок Ю. Чумак поділився контактами «гарячих» ліній, електронними адресами й телефонами, які можуть стати в нагоді при реагування на прояви булінгу та кібербулінгу. Зокрема – номером єдиного контакт-центру безоплатної правової допомоги 0-800-213-103.

До шкільної книгозбірні були передані брошури-порадники від Кампанії Docudays UA проти кібербулінгу та пам’ятки «Твої права – твій надійний захист. Правові орієнтири для кожної дитини», підготовлені Координаційним центром з надання правової допомоги.

Як зауважила соціальний педагог школи Альона Кудрявська, незважаючи на карантинні обмеження, запроваджені в Харкові, учні молодших класів шкіл міста продовжують навчання. А вчителі намагаються дати їм не тільки знання з обов’язкової програми, але й розширити кругозір. Задля цього запрошують фахівців з різних галузей. І дуже добре, що з учнями молодших класів саме правник провів бесіди з профілактики булінгу та кібербулінгу.