Warning: A non-numeric value encountered in /home/chuv/centrduma.org.ua/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841
Select Page

Провів модератор кіноклубу медіапросвіти Docudays UA «ДУМАй!», речник Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги БВПД Юрій Чумак у 7-«В» Харківської спеціалізованої школи №75.

І був вражений, які ж розумні хлопці й дівчата вчаться у цьому класі! Адже діти осягали буквально «на льоту» доволі складні поняття, які «даються» далеко не всім дорослим.

Разом із правником вони розібрали значення таких важливих слів як «гідність» (і не тільки особиста, але й людська) та «свобода».

Також увазі учнів було представлено документальну стрічку з репертуару кіноклубів Docudays UA «Абетка», присвячену долі юної Веле з Ліберії, якій довелося сідати за шкільну парту одночасно зі своєю старшою донькою.

Героїні випало пройти через поневіряння громадянської війни, бути біженкою, пережити насильство. Вона навіть не пам’ятає, скільки їй років, але точно знає, що хоче вивчитися на медсестру та допомагати іншим людям. А для цього потрібно навчатися 14 років. І Веле робить наполегливі кроки задля досягнення своєї мети.

Як зауважила класна керівниця 7-«В» класу Владислава Ільгова, діти сприйняли незвичний урок з великою зацікавленістю. Вони були активними, піднімали руки, задавали запитання, висловлювали свої думки. Їм дуже сподобалося документальне кіно. І приклади з сучасної історії України, які наводив Юрій Чумак, і зворушливий фільм дали можливість учням краще зрозуміти такі вагомі поняття як «гідність» та «свобода».

На переконання педагога, така просвітницька робота не тільки дає школярам певні знання про серйозні ідеї, важливі дати, але й допомагає особистісно зростати, розширювати горизонти пізнання та критично мислити.

Георгій Кобзар