Warning: A non-numeric value encountered in /home/chuv/centrduma.org.ua/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841
Select Page

Нова концепція системи освіти і національного виховання вимагає від сучасної школи нових форм і методів роботи з учнями різних класів. Однією з таких форм є проведення інноваційних уроків. Серед яких важливе місце посідає інтерактивний урок-свято, присвячений важливим віхам вітчизняної історії.

І педагогічний колектив Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №147 намагається залучати до таких заходів фахівців з різних галузей знань.

Так, 20 листопада, напередодні Дня Гідності та Свободи, до освітнього закладу було запрошено модератора кіноклубу медіа-просвіти Docudays UA «ДУМАй!», комунікатора Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Юрія Чумака.

Правник, використовуючи яскраві приклади з історії, розібрав із учнями 5-«А» та 7-«А» класів такі важливі й складні поняття як «гідність» (і не тільки особиста, але й людська) та «свобода», відповів на численні запитання школярів.

Також їх увазі було представлено документальну стрічку «Абетка» з репертуару кіноклубів Docudays UA. Фільм оповідає про долю юної Веле з Африки, якій, через численні поневіряння, довелося сідати за шкільну парту одночасно зі своєю 7-річною донькою.

Кіно дуже сподобалося і 5-класникам, і 7-класникам, які, не виходячи з будівлі власної школи, змогли «побувати» в Ліберії та побачити, як там відбувається процес набуття освіти.

Важливо, що дівчина – героїня стрічки, зробила свідомий та свобідний вибір, вирішивши, незважаючи на необхідність вчитися ще 14 років, опанувати таку потрібну для людей професію як медсестра.

Наостанок Юрій Чумак побажав учням 147-ї школи мріяти та гідно й наполегливо йти до своєї мрії. І подарував тим, хто виявляв найбільшу активність під час зазначених занять, «Паспорт прав дитини», розроблений Координаційним центром з надання правової допомоги.

Георгій Кобзар