Warning: A non-numeric value encountered in /home/chuv/centrduma.org.ua/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841
Select Page

На Харківщині відбулося онлайн-обговорення, присвячене проблематиці запобігання ультраправому популізму.

30 листопада харків’яни мали змогу переглянули в онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE стрічку «Межа» американської режисерки Елісон Клеймен, що оповідає історію політика правого толку Стівена Беннона, а також взяти участь у дискусії «На межі: праворадикальні політичні погляди та популізм».

Беннон – колишній головний стратег, старший радник 45-го президента США Дональда Трампа, «джокер» у «великому картковому домі» Америки. А тепер його маніпуляції тягнуться й до Європи. Він намагається об’єднати зусилля різних ультраправих політиків та партій ледь не по всьому світу.

Задля чого це робиться? Які рушійні сили, магнати та гроші за всім цим стоять? Що може стати на заваді поширенню руху, який ґрунтується на популізмі та ксенофобії? – Про це йшлося в обговоренні, яке відбулося після фільму.

В якості запрошених експертів виступили: Юлія Біденко – кандидатка політичних наук, доцентка кафедри політології Харківського національного університету імені Каразіна, викладачка курсу «Демократія: від теорії до практики»; Віталій Носачов – аналітик Харківського обласного відділення «Комітету виборців України»; Руслан Зерницький – політолог.

Як на завершення зауважив модератор дискусії правозахисник Юрій Чумак, запобіжником ультраправого популізму має бути пріоритет прав людини. Адже жодна політична ідеологія не повинна ґрунтуватися на нехтуванні правами людини, на пропаганді «переваг» якихось певних груп над іншими, на применшенні прав частини суспільства. Такі ідеї є просто неприйнятними у цивілізованому суспільстві!

Довідково: Docudays UA – єдиний в Україні міжнародний фестиваль документального кіно про права людини. Фестиваль – неполітичний і некомерційний. Мета Мандрівного фестивалю – сприяти популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.

Георгій Кобзар