Warning: A non-numeric value encountered in /home/chuv/centrduma.org.ua/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841
Select Page

Сьогодні Інтернет дозволяє оперативно отримувати великий обсяг інформації, вдосконалювати свої знання та розвивати навички й уміння. А щоб зробити максимально безпечним використання інформаційних технологій для дітей, команда Docudays UA розробила анімаційні ролики та правові буклети проти кібербулінгу.

4 грудня 2020 року регіональний координатор Мандрівного фестивалю Docudays UA в Харківській області, модератор кіноклубу медіапросвіти «ДУМАй!» Юрій Чумак спільно з Департаментом науки і освіти Харківської облдержадміністрації організовували онлайн-презентацію «Всеукраїнської кампанії проти кібербулінгу Docudays UA», з демонстрацією перших в Україні протикібербулінгових мультфільмів.

До заходу в режимі zoom-конференції долучилися працівники відділів освіти та педагоги з усієї Харківщини – всього близько 60 людей.

Як зауважила на початку заступниця директора Департаменту науки і освіти ХОДА Ольга Алфьорова, Фестиваль Docudays UA та освітяни Харківської області вже давно мають партнерські стосунки. І кожного року документальне кіно про права людини від Docudays UA приходить у гості до вишів, шкіл та інших освітніх закладів.

А нині є нагода представити й інший правопросвітницький продукт команди Фестивалю – «Кампанію проти кібербулінгу Docudays UA». Адже, за даними дослідження, проведеного дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) у 2018 році, серед 10–17-річних українців кожен п’ятий підліток визнає себе жертвою онлайн-знущань. Тому нові, доступні для учасників освітнього процесу інструменти, зараз є нагальними. І педагогічним працівникам області доцільно з ними ознайомитися.

У межах онлайн-заходу Юрій Чумак презентував учасникам 3 документальні анімаційні ролики: «Кібербулінг. Як я перестала бути жертвою», «Mr. Nox» та «Як я став кіберсупергероєм».

Після перегляду учасники висловлювали, зокрема, такі відгуки:
– Дуже змістовні мультфільми, окрім теми кібербулінгу піднімають й інші питання. Думаю, що для дітей будуть дуже корисними.
– 3-й мультфільм дещо складний для сприйняття, але він напевно приверне увагу підліткової категорії.
– Зараз, коли триває кампанія «16 днів проти насильства», а діти знаходяться на дистанційному навчанні, використання посилань на ці відео будуть дуже доречним.

До обговорення долучився й запрошений експерт – старший викладач кафедри інформаційних технологій та кібербезпеки факультету кіберполіції Харківського національного університету внутрішніх справ Олексій Рвачов. Який розповів про те, як вітчизняна поліція бореться з кіберзлочинами, надав «рецепти» щодо того, як мають діяти батьки та вчителі, аби зменшити ризики потрапляння дітей у ситуації кібербулінгу.

На завершення аналітик Міжнародного фестивалю Docudays UA Богдан Мойса повідав, як створювалися анімаційні стрічки проти кібербулінгу. Він зазначив, що ролики є у вільному доступі, до них розроблені буклети та примірні сценарії для обговорення, які теж можуть використовувати освітяни Харківщини при проведенні правопросвітницьких заходів з учнями.

Докладніше про «Кампанію проти кібербулінгу Docudays UA» див.ТУТ:
https://cyber.bullyingstop.org.ua/

Георгій Кобзар