Warning: A non-numeric value encountered in /home/chuv/centrduma.org.ua/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841
Select Page

Відбувся 6 січня у Чугуївському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Державна система безоплатної правової допомоги та Docudays UA співпрацюють вже не перший рік. За співпраці з центрами та бюро правової допомоги у регіонах проводяться кінопокази, проходить Мандрівний фестиваль документального кіно, відбуваються засідання кіноклубів про права людини. Новий імпульс взаємодії надав меморандум про співпрацю між громадською організацією «Докудейз» та Координаційним центром з надання правової допомоги, підписаний 2020 року.

Так само і на Харківщині між Чугуївським місцевим центром з надання БВПД та громадською організацією «Центр правових та політичних досліджень «ДУМА», на базі якої працює кіноклуб медіапросвіти Docudays UA «ДУМАй!», укладено меморандум.

І в межах його реалізації започатковано правовий кіноклуб, який регулярно організовує покази та обговорення разом із Чугуївським місцевим центром.

От і 6 січня, напередодні Різдвяних свят, пройшов кінопоказ доброї та світлої документальної стрічки з репертуару Docudays UA – «Джованні та балет на воді» (режисерки Астрід Буссінк, Нідерланди).

Фільм представив комунікатор Чугуївського МЦ та модератор кіноклубу «ДУМАй!» Юрій Чумак.

Головний герой стрічки хлопчик Джованні прагне досягти спортивних вершин у балеті на воді. Цей вид спорту вважається «дівчачим», не всі розуміють його прагнення. Але Джованні йде до своєї мрії, завдяки власній наполегливості та підтримці з боку тренерів і подруги.

Юні та дорослі гості, а також працівники Чугуївського місцевого центру з захопленням дивилися та обговорювали фільм. І зійшлися на думці, що в ХХІ столітті вже залишається позаду «традиційний» розподіл на чоловічі-жіночі види спорту та професії. Жінки добре проявляють себе у футболі та боксі, правоохоронній діяльності та політиці тощо. Натомість, Джованні демонструє, що хлопці нічим не поступаються дівчатам у балеті на воді…

Як зауважила головна спеціалістка Центру Наталя Топоркова, її вразило, наскільки добре передає емоції та відчуття саме документальне кіно – правдиве, без спецефектів, яке в той же час є ефективним інструментом донесення цінностей прав людини.

А директорка Чугуївського МЦ Уляна Кудрик зазначила, що цього року правовий кінозал на базі Центру стане традиційним та запрошуватиме глядачів на фільми від Docudays UA щонайменше раз на місяць.