Select Page

На Харківщині учасники АТО, вимушені переселенці та громадські активісти знайомилися з причинами насильства в сім’ї та суспільстві.

21-22 листопада у Чугуєві та 25-26 листопада в Лозовій Харківської області відбулися тренінги «Роль чоловіка в сім’ї без насильства», метою яких було виробити розуміння причин насильства по відношенню до жінок і сформувати поведінкову модель союзництва у демобілізованих воїнів АТО і громадських активістів з зазначених громад.

Проблема домашнього насильства в Харківській області, як і в Україні взагалі, є актуальною. А в чоловіків, які прийшли з війни, такі прояви мають тенденцію до загострення. Як і в випадку з іншими видами згубних залежностей, позбутися «звички» вживати насильство в сім’ї можна лише в тому випадку, якщо у насильника з’являється розуміння неправильності його дій. І привести таку людину до усвідомлення згубності нав’язаних суспільством «гендерних коробок», навчити вирішувати конфлікти завдяки ненасильницькій поведінці ефективно можуть ті, кому вони довіряють – такі ж чоловіки. Ось на навчання цих «провайдерів» поведінкової моделі союзництва з жінками і були спрямовані тренінги.

Тренери Юрій Чумак та Анатолій Чакубаш, які пройшли відповідне навчання по системі ЕМАР «Запобігання насильству по відношенню до жінок і дівчаток. Залучення чоловіків за допомогою відповідальних дій» ділилися з активними чоловіками – представниками громад Чугуєва та Лозової знаннями та досвідом з тематики психологічних причин насилля.

Гендерні коробки, влада і вплив, види влади, влада вдома, як побудувати стосунки без насилля, чоловік – союзник жінки та дитини – ці та інші питання були спільно розглянуті учасниками тренінгів.

Отже, протягом 2-х дводенних тренінгів 18 чоловіків – демобілізованих учасників АТО, вимушених переселенців і волонтерів з Чугуєва та Лозової Харківської області отримали основні знання, вміння і навички з профілактики насильства над жінками. Певні, що вони стануть свого роду провідниками відповідальної практики ненасильства в своїх громадах.

Тренінги було проведено в рамках міжнародного проекту «Подолаємо наслідки війни разом», який реалізовується DRA спільно з ГО «Країна вільних людей» за фінансової підтримки МЗС Німеччини.

https://www.prostir.ua/?news=pro-rol-cholovika-v-simji-bez-nasylstva-hovoryly-na-harkivschyni