Warning: A non-numeric value encountered in /home/chuv/centrduma.org.ua/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841
Select Page

19 травня модератор клубу медіапросвіти Docudays UA «ДУМАй!», комунікатор Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Юрій Чумак провів зустріч з працівниками соціальних служб Чугуївської міської територіальної громади.

У заході, що відбувся на базі територіального центру соціального обслуговування Чугуївської міської ради, взяли участь працівники терцентру, управління соціального захисту населення і центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Правозахисник запропонував обговорити питання попередження психологічного насильства щодо дітей та представив для перегляду документальну стрічку «Лізо, ходи додому!» з репертуару кіноклубів Docudays UA.

У фільмі показана історія маленької Лізи, яка росте в родині, де за постійними випивками, розвагами та порожньою балаканиною не знаходиться місця для батьківської турботи, уважного спілкування з дитиною. Саме тому Ліза часто тікає з дому, щоб серед природи відновити втрачену душевну рівновагу.

Після перегляду, у формі дискусії, присутні обговорили психологічні відносини між дочкою і матір’ю, з’ясували, які форми домашнього насильства були показані в стрічці, накреслили шляхи вирішення проблемних питань, що виникають у сім’ях, які перебувають в складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги.

Емоційним та відвертим виявився виступ заступниці начальника управління соціального захисту населення Чугуївської міської ради Ольги Пасечнікової. Вона зазначила:

– Давайте чесно відповімо самі собі – чого ми прагнемо у протидії домашньому насильству: просто загасити пожежу або зробити так, щоб її не було і в майбутньому? Ми, в основному, вимушені реагувати на ситуації насильства, які вже відбулися. А мусять бути дільничні соціальні працівники (на кшталт дільничних офіцерів поліції), які б трудилися у певному районі, знали соціальну проблематику його жителів та мали б змогу попереджати кризові ситуації, в тому числі й пов’язані з домашнім насильством… І я переконана, що у випадках насильства щодо дітей, пріоритет слід надавати захисту прав дитини, а не «перевихованню» батьків.

По закінченні були розглянуті питання взаємодії соціальних служб Чугуєва та Чугуївського місцевого центру з надання БВПД у питанні сприяння реалізації права осіб, які постраждали від домашнього насильства, на безоплатну вторинну правову допомогу.

20210519_154506

Зауважимо, що захід відбувся у рамках ініціативи «DOCU ДІЄ проти психологічного насильства щодо дитини», яка впроваджується кіноклубом медіапросвіти Docudays UA «ДУМАй!» у партнерстві з Чугуївським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Ініціатива реалізується в межах «Кампанії з протидії булінгу та насиллю – на підтримку реформи освіти» за сприяння ГО «Докудейз».

Георгій Кобзар