Warning: A non-numeric value encountered in /home/chuv/centrduma.org.ua/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841
Select Page

Щодо яких з боку батьків скоюється психологічне насильство в сім’ї.

Таку думку висловили студенти І курсу Чугуєво-Бабчанського лісного коледжу в ході обговорення документальної стрічки «Лізо, ходи додому!».

27 травня, напередодні Міжнародного дня захисту дітей, до навчального закладу завітав модератор кіноклубу медіапросвіти Docudays UA «ДУМАй!», комунікатор Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Юрій Чумак.

Він організував правовий кінозал, представивши увазі юнаків та дівчат зворушливий документальний фільм з репертуару кіноклубів Docudays UA «Лізо, ходи додому!» режисерки Оксани Бурої, присвячений проблематиці психологічного насильства щодо дітей. У кіно розповідається, як маленька Ліза, яка захоплюється мистецтвом, вимушена тікати з дому від матері та її чисельних «товаришів по чарці», які «захоплюються» алкоголем.

Після перегляду глядачі жваво висловлювали свої думки стосовно побаченого. І, коли правозахисник запитав їх, чи любить мама Лізу, більшість відповіли, що ні. Хоча мати проявляє зацікавленість успіхами доньки в школі, а коли остання десь зникає, то завжди її шукає… «Вона просто не вміє любити», – таку приголомшливо виразну характеристику горе-матері надав студент Ярослав.

Юрій Чумак разом зі студентами згадали види домашнього насильства та їх прояви, а також зупинилися на питанні негативних наслідків психологічного насильства (а саме воно було показане у фільмі). Адже це насильство часто спричиняє депресії, нервові розлади, загострення хронічних захворювань, і навіть може призвести до самогубства.

Важливо, що психологічне насильство супроводжує всі інші види насильства в сім’ї. А відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», дитина, яка стала свідком (очевидцем) такого насильства, теж вважається постраждалою від домашнього насильства.

Учасники заходу говорили й про роль державних і муніципальних структур та правоохоронних органів, покликаних протидіяти домашньому насильству в Україні.

Наприкінці Юрій Чумак поділився правовими пам’ятками для дітей «Твої права – твій надійний захист» від державної системи безоплатної правової допомоги.

Як зауважила заступниця директора з навчально-виховної роботи Мар’яна Рего, правове виховання є важливим пріоритетом діяльності Чугуєво-Бабачанського лісного коледжу, воно спрямоване на формування правової свідомості молодих людей. І правовий кінозал, що відбувся, сприяв «озброєнню» студентів знаннями, необхідними кожному в особистому житті.

20210527_142646

Зауважимо, що захід проходив у рамках ініціативи «DOCU ДІЄ проти психологічного насильства щодо дитини», яка впроваджується кіноклубом медіапросвіти Docudays UA «ДУМАй!» у партнерстві з Чугуївським місцевим центром з надання БВПД. Ініціатива реалізується в межах «Кампанії з протидії булінгу та насиллю – на підтримку реформи освіти» за сприяння ГО «Докудейз».

Георгій Кобзар