Warning: A non-numeric value encountered in /home/chuv/centrduma.org.ua/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841
Select Page

Організаційно-правові засади запобігання та протидії домашньому насильству розглядалися в ході семінару, організованого Харківським обласним центром соціальних служб для надавачів соціальних послуг у громадах (працівників центрів надання соціальних послуг, центрів соціальних служб/соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, територіальних центрів соціального обслуговування).

На захід, що відбувся в онлайні 16 червня, в якості експерта був запрошений Юрій Чумак, комунікатор Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, фундатор ініціативи «DOCU ДІЄ проти психологічного насильства щодо дитини».

Він поділився інформацією щодо ситуації в Україні з дітьми – постраждалими від психологічного насильства, зокрема тими, хто були свідками (очевидцями) домашнього насильства.

Правник зазначив, що концепція «дитина-свідок = дитина, постраждала від домашнього насильства» введена в українське законодавство з набранням чинності у 2018 році Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та відповідає принципам Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульскої конвенції – підписаної, але досі не підписаної Україною).

Юрій Чумак пояснив, що діти – свідки насильства часто, на жаль, залишаються «невидимими» для правоохоронців, а тому й не потрапляють і до поля уваги інших служб. Правозахисник надав поради щодо співпраці різних служб задля виявлення таких дітей та надання їм допомоги.

А також повідав про послуги, що надаються центрами і бюро безоплатної правової допомоги особам, постраждалим від домашнього насильства.

Семінар з протидії ДН

Зауважимо, що громадська ініціатива «DOCU ДІЄ проти психологічного насильства щодо дитини» впроваджується кіноклубом медіапросвіти Docudays UA «ДУМАй!» у партнерстві з Чугуївським місцевим центром з надання БВПД. Ініціатива реалізується в межах «Кампанії з протидії булінгу та насиллю – на підтримку реформи освіти» за сприяння ГО «Докудейз».

Георгій Кобзар

Громадський простір