Warning: A non-numeric value encountered in /home/chuv/centrduma.org.ua/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841
Select Page

Вирішили у м. Чугуєві Харківської області.

«Рекомендації щодо роботи з дітьми – свідками домашнього насильства, розроблені за підсумками реалізації проєкту «DOCU ДІЄ проти психологічного насильства щодо дитини», прийняти до відома та врахування у роботі», – таке рішення було прийнято на засіданні Координаційної ради з питань соціальної політики при Чугуївській міськраді 15 липня 2021 року.

Дані рекомендації стали результатами дослідження, здійсненого фахівцями Центру правових та політичних досліджень «ДУМА» разом із професоркою кафедри педагогіки та психології Харківського національного університету внутрішніх справ Наталею Мілорадовою та іншими експертами/експертками.

Їх підготували для Чугуївської міської територіальної громади – задля підвищення ефективності роботи з протидії психологічному насильству щодо дітей, зокрема, в ситуаціях, коли діти стали свідками домашнього насильства.

Показово, що в якості наглядної ілюстрації психологічного насильства стосовно дітей представники кіноклубу медіапросвіти з прав людини «ДУМАй!» (що діє при Центрі правових та політичних досліджень «ДУМА») неодноразово демонстрували у Чугуєві документальну стрічку з репертуару Docudays UA «Лізо, ходи додому!» (режисерка Оксана Бурая, Литва/Естонія).

Як зауважив модератор кіноклубу Docudays UA «ДУМАй!», комунікатор Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Юрій Чумак, цей фільм став додатковим інструментом, який зворушував глядачів/глядачок і дозволяв «розговорити» аудиторію, допомагав провести певні паралелі та згадати подібні випадки в місцевій громаді. А після обговорень кіно, в ході інтерв’ю, правозахисники в спілкуванні з соціальними працівниками, правоохоронцями та педагогами, з’ясовували нюанси проблематики психологічного насилля та роботи з дітьми – свідками домашнього насильства на Чугуївщині.

До речі, Координаційна рада з питань соціальної політики при Чугуївській міськраді вирішила й інформацію, яка наведена у брошурі «Діти – свідки домашнього насильства. Що робити, щоб на Чугуївщині стали видимими такі діти?», виданій за підсумками реалізації проєкту «DOCU ДІЄ проти психологічного насильства щодо дитини», прийняти до відома та врахування у роботі.

Усі зацікавлені можуть ознайомитися з повним текстом брошури ТУТ:

Chumak_Children witnesses to domestic violence

P.S. Громадська ініціатива «DOCU ДІЄ проти психологічного насильства щодо дитини» впроваджується кіноклубом медіапросвіти Docudays UA «ДУМАй!» у партнерстві з Чугуївським місцевим центром з надання БВПД. Ініціатива реалізується в межах «Кампанії з протидії булінгу та насиллю – на підтримку реформи освіти» за сприяння ГО «Докудейз».

Георгій Кобзар