Warning: A non-numeric value encountered in /home/chuv/centrduma.org.ua/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841
Select Page

Правовий кінозал «Права засуджених осіб» відбувся 23 липня на базі Чугуївського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області.

Комунікатор Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, модератор кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docudays UA «ДУМАй!» Юрій Чумак представив увазі клієнтів та працівників пробації короткометражну документальну стрічку «Що написане пером» (режисер Мартін Рат, Польща).

Головний герой стрічки Януш – вже немолода людина, яка раніше відбувала тюремне покарання. Майже все його тіло вкрито татуюваннями, при цьому кожен символ, вочевидь, має свій сенс та історію. Попри скрутну ситуацію, в якій перебуває, Януш намагається знову взяти своє життя під контроль і виправити помилки минулого. Він працює, знімає помешкання. Та пробує відновити стосунки з родиною, якої не бачив багато років, але, на жаль, стикається з відчуженням з боку сестри й брата…

Під час обговорення Дмитро – один із клієнтів пробації – відмітив, що навіть те, що написане пером (у даному випадку – тюремні «наколки» та їх слід у долі людини), можна змінити, перемінивши свої погляди на буття та спосіб життя. І зробити це можна, якщо сильно прагнути цього, у будь-якому віці.

Учасники заходу зійшлися на думці, що головною темою даного документального кіно є проблема соціальної адаптації засуджених. Адже їм часто дуже складно знайти роботу, винаймати житло, налагоджувати стосунки з рідними й близькими. Тому держава має втілювати дієві кроки задля забезпечення повноцінного процесу інтеграції засуджених у соціум.

Як наголосив начальник Чугуївського МРВ Центру пробації Сергій Міненко, саме для тих, хто переступив Закон, однак визнав свою помилку та прагне жити повноцінним життям, працює в Україні мережа Державної установи «Центр пробації», працівники якої здійснюють роботу з правопорушниками без ізоляції їх від суспільства – надаючи їм соціальну та психологічну підтримку.

Юрій Чумак зауважив, що кожен має право на повагу своїх прав і гідності. А важливим чинником у прийнятті правильних рішень завжди є відповідна правова інформація. Безкоштовно отримати яку можна в центрах та бюро безоплатної правової допомоги.

20210723_133651

Георгій Кобзар