Select Page

15 грудня відвідала неймовірно корисний тренінг від Карітас Харків «Подолаймо «мову ворожнечі». Захід відбувався у рамках проекту «Об’єднуючи людей заради миру».

Тренер: Юрій Чумак – голова Центру правових та політичних досліджень «ДУМА», експерт з питань попередження ксенофобії, член правління Харківської обласної організації Національної спілки журналістів України, колишній регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини по Харківській області. У співпраці з Харківською правозахисною групою здійснював моніторинг порушень прав людини на ґрунті расизму та дискримінації на Слобожанщині.

Дуже цікавим був блок про отримання інформації та її поширення, багацько новенького дізналися. Але понад усе треба відмітити матеріал про «мову ворожнечі».

Мова ворожнечі – це прояв ксенофобії та дискримінації, описує та зіставляє різноманітні групи людей, оцінює особисті якості конкретних осіб на підставі їх належності до тієї або іншої групи.

Особлива увага була приділена тому, що зараз в нашій країні дуже, навіть дуже-дуже часто «мову ворожнечі» використовують навіть не пересічні громадяни, а журналісти, чиновники всіх рангів, працівники правоохоронних органів тощо. Всі ми знаємо про «лицо кавказской национальности», «лицо цыганской наружности», «исламские экстремисты» і таке інше.

Тренінг пройшов на одному подиху, так приємно, коли дивишся із людиною в один бік!

Із висновків. Хоча я для себе вже давно їх винесла і втілюю. В сучасному суспільстві люди повинні домовлятися, шукати компроміси, поважати вибір один одного, не зважаючи на те, подобається він вам чи ні. Вірю, що в найближчому майбутньому в нашій країні будуть поважати та захищати права людини!

Дуже дякую Юрію Чумаку, Максиму Буткевичу (проект «Без кордонів» – за відео майстер-клас з «мови ворожнечі») та БФ «Карітас Харків» за цікавий захід.

Ум Карім