Warning: A non-numeric value encountered in /home/chuv/centrduma.org.ua/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841
Select Page

В ході реалізації громадської ініціативи «DOCU ДІЄ проти психологічного насильства щодо дитини» в Чугуївській міській територіальній громаді на Харківщині, правозахисники з’ясували, що на сьогоднішній день існує певна правова проблема – відсутня форма направлення постраждалих осіб до центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Яка б мала бути затверджена Міністерством соціальної політики України – на виконання постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі» від 22.08.2018 р. №658.

Утім, незважаючи на те, що вже минуло майже 3 роки з моменту прийняття Постанови, Мінсоцполітики і досі не квапиться із затвердженням відповідного документу. Що перешкоджає постраждалим від домашнього насильства особам в отриманні безоплатної вторинної правової допомоги.

Тому голова громадської організації «Центр правових та політичних досліджень «ДУМА» Юрій Чумак 6 серпня звернувся до Урядової уповноваженої з питань ґендерної політики Катерини Левченко з проханням:

– сприяти забезпеченню реалізації єдиної державної політики, спрямованої на досягнення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків та протидію домашньому насильству – шляхом ініціювання питання щодо необхідності якнайшвидшого затвердження Міністерством соціальної політики України форми направлення постраждалих осіб до центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

31. Гендерний уповноважений_звернення_форма_Чумак_page-0001 31. Гендерний уповноважений_звернення_форма_Чумак_page-0002 31. Гендерний уповноважений_звернення_форма_Чумак_page-0003 Дод._Відповідь Мінсоцполіти

Хочеться сподіватися, що відтепер чиновники Мінсоцполітики нарешті спроможуться закрити бюрократичну прогалину в даному питанні. Що сприятиме реалізації права на безоплатну вторинну правову допомогу для всіх осіб, постраждалих від домашнього насильства.

 

P.S. Нагадаємо, що громадська ініціатива «DOCU ДІЄ проти психологічного насильства щодо дитини» впроваджувалася кіноклубом медіапросвіти Docudays UA «ДУМАй!», який діє на базі Центру правових та політичних досліджень «ДУМА». Проєкт реалізовувався в межах «Кампанії з протидії булінгу та насиллю – на підтримку реформи освіти» за сприяння ГО «Докудейз».

Георгій Кобзар