Warning: A non-numeric value encountered in /home/chuv/centrduma.org.ua/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841
Select Page

З нагоди 30-ї річниці Незалежності України кіноклуб Docudays UA «ДУМАй!», що діє при громадській організації «Центр правових та політичних досліджень «ДУМА», запросив жителів і гостей Чугуєва на вечірній кінопоказ українських короткометражних документальних фільмів з репертуару кіноклубів Docudays UA.

Кінозал відбувся під відкритим небом – у міському сквері Захисників Вітчизни.

Модератор кіноклубу медіапросвіти Docudays UA «ДУМАй!», комунікатор Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Юрій Чумак запропонував до уваги глядачів короткометражні стрічки, які оповідають про сучасну Україну:
— «Нові герої» (режисер Роман Бондарчук);
— «Відкритий урок» (режисерка Наталія Машталер);
— «Південний кордон» (режисер Сергій Лисенко).

Особливо відгукнувся учасникам заходу останній фільм, адже в ньому розповідається про волонтерів і волонтерок, які активно допомагають українським військовим в умовах розпочатої Росією неоголошеної «гібридної війни» проти нашої Вітчизни.

Як зауважив голова Чугуївської міськрайонної громадської організації «Наш вибір» Олег Посунько, її представники також з 2014 року постійно здійснюють візити на передову, доставляючи нашим бійцям продукти, спорядження. А також – листи та передачі від мешканців Чугуївщини, які висловлюють щиру підтримку захисникам України.

У проміжках між кінострічками свої вірші читала відома місцева поетеса Ксенія Яковенко. Зокрема, запам’яталася така її строфа:
«Вірші – це витвір безумовних почуттів,
Спокутих пахощами лісу на світанку.
Вони як промені, які завжди хотів
В своєму серці зберігати від уламків»…

Своїми враженнями від кінопоказу поділився відеограф Іван Луганський: «Вже не перший раз ми були на заході від Docudays UA. Цікаво було спостерігати за реакцією людей, які проходили по скверу: багато хто зупинявся і теж починав дивитися фільми… Docudays UA – це завжди захопливо та незвично!».

А блогер та громадський журналіст Денис Войтенков зазначив: «Я радий, що у нашому місті вже склалася добра традиція показу документального кіно про права людини від Docudays UA. Вважаю ці фільми важливими, розвиваючими та такими, що надихають на правові перемоги в нелегких життєвих ситуаціях».

Наприкінці Юрій Чумак поділився корисними пам’ятками від державної системи безоплатної правової допомоги. Та щиро привітав усіх із Днем Незалежності України.

Зауважимо, що захід відбувся у співпраці з Чугуївським місцевим центром з надання БВПД та ГО «Наш вибір». За організаційної підтримки Чугуївської міської ради та Культурного центру «Імідж».

Георгій Кобзар