Warning: A non-numeric value encountered in /home/chuv/centrduma.org.ua/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841
Select Page

Яке відношення у сучасному суспільстві до активістів та всіх тих громадян, які намагаються вирішити на місцевому різні важливі питання? Що таке демократія та які існують механізми демократичної участі громадян? Чи безпечно бути соціально активним?

Ці питання підіймали юристка Первомайського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, керівниця громадської ініціативи «Моє покликання» Анастасія Кушнiр та комунікатор Чугуївського місцевого центру з надання БВПД, модератор клубу медіапросвіти Docudays UA «ДУМАЙ!» Юрій Чумак.

13 вересня у Молодіжному хабі «PIXEL», що діє на базі Лозівського центру молоді, вони провели показ документальної стрічки «Ти, б**, рота закрий!» (режисерка Таїсія Кутузова) з репертуару кіноклубів Docudays UA. На правовий кінозал, приурочений до Міжнародного дня демократії, були запрошені студенти Лозівського центру професійної освіти та Лозівської філії Харківського автомобільно-дорожнього коледжу.

Фільм оповідає про підлітка Сергія, який у рідному селі Гатне (що на Київщині) почав боротьбу з місцевими горе-чиновниками. Бо вони дали згоду зведення численних багатоповерхівок, а про каналізацію «забули». у зв’язку з чим в місцині склалася критична екологічна ситуація.

Під час однієї з сесій сільради депутат, звинувачений Сергієм у корупції, нападає та публічно погрожує активісту. Частина сільських жителів підтримує хлопця, інша пропонує зупинитися і навіть погрожує. А пізніше на подвір’я до нього хтось кинув вибухівку, і дивом всі залишилися живі.

Після перегляду документальної стрічки дискусія виявилася жвавою та змістовною. Молоді учасники заходу висловилася з приводу побаченого, згадали про те, що ж таке демократія та як відстоювати свою позицію.

Своїми враженнями поділилася кураторка Молодіжного хабу «PIXEL» Катерина Іванова:
«Клуби Docudays UA – це щось неймовірне! Вони виховують любов не тільки до документального кіно, але і вчать нас толерантності та рівності, поважати права людини та бути сміливішими.
Цього разу ми дивилися стрічку про шістнадцятирічного хлопця – громадського активіста, який бореться з корупцією у своєму селі…
Обговорення фільму також було пречудовим, глядачам розповіли, якими формами впливу на владу може користуватися громада, щоб донести свою думку та змінити щось на краще».

І велика дяка Катерині Івановій за сприяння в організації заходу!

Георгій Кобзар