Warning: A non-numeric value encountered in /home/chuv/centrduma.org.ua/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841
Select Page

«Шановний Юрію Володимировичу!
Міністерство соціальної політики на виконання доручення Урядової уповноваженої з питань гендерної політики Левченко К.Б. від 13.08.2021 № 26483/0/2-21 розглянуло Ваш лист від 06 серпня 2021 року № 31 стосовно розроблення форми направлення для осіб, які постраждали від домашнього насильства та / або насильства за ознакою статі, до центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, та повідомляє.
Міністерством відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», а також пунктів 33 і 52 Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2021 N2 658 розроблено проект форми направлення особи / сім’ї, яка постраждала від домашнього насильства та / або насильства за ознакою статі, до центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Зазначений проект надіслано для опрацювання до Міністерства юстиції, Координаційного центру з надання правової допомоги, Національної соціальної сервісної служби з проханням надати зауваження або пропозиції до 17 вересня 2021 року.
Після опрацювання проекту зазначеними установами, форма направлення буде затверджена наказом Мінсоцполітики, який буде надіслано до Мін’юсту для здійснення його державної реєстрації.
3 повагою
Заступник Міністра з питань
європейської інтеграції
Ольга РЕВУК»

Мінсоцполітики_форма - копия

Лист такого змісту голова громадської організації «Центр правових та політичних досліджень «ДУМА» Юрій Чумак отримав від Міністерства соціальної політики України. Отже, нарешті, Мінсоцполітики зробило необхідний крок, аби закрити бюрократичну прогалину в питанні забезпечення права на безоплатну вторинну правову допомогу для всіх осіб, постраждалих від домашнього насильства.

Але цьому передувала ціла історія. Адвокаційна.

В ході реалізації громадської ініціативи «DOCU ДІЄ проти психологічного насильства щодо дитини» в Чугуївській міській територіальній громаді на Харківщині, правозахисники з’ясували, що на сьогоднішній день існує певна правова проблема – відсутня форма направлення постраждалих осіб до центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Яка б мала бути затверджена Міністерством соціальної політики України – на виконання постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі» від 22.08.2018 р. №658.

Утім, незважаючи на те, що вже минуло 3 роки з моменту прийняття Постанови, Мінсоцполітики не квапилося з затвердженням відповідного документу. Що перешкоджало постраждалим від домашнього насильства особам в отриманні безоплатної вторинної правової допомоги.

Тому Юрій Чумак звернувся до Урядової уповноваженої з питань ґендерної політики Катерини Левченко з проханням сприяти забезпеченню реалізації єдиної державної політики, спрямованої на досягнення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків та протидію домашньому насильству – шляхом ініціювання питання щодо необхідності якнайшвидшого затвердження Міністерством соціальної політики України форми направлення постраждалих осіб до центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Як бачимо, це спрацювало!

Нагадаємо, що громадська ініціатива «DOCU ДІЄ проти психологічного насильства щодо дитини» впроваджувалася кіноклубом медіапросвіти Docudays UA «ДУМАй!», який діє на базі Центру правових та політичних досліджень «ДУМА». Проєкт реалізовувався в межах «Кампанії з протидії булінгу та насиллю – на підтримку реформи освіти» за сприяння ГО «Докудейз».

Георгій Кобзар