Warning: A non-numeric value encountered in /home/chuv/centrduma.org.ua/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841
Select Page

Стали темою доповіді координатора проєкту «Шерифи для нових громад» у Харківській та Дніпропетровській областях Юрія Чумака на Всеукраїнському науково-практичному семінарі «Актуальні проблеми ювенальної деліктології».

Захід відбувся в «змішаному» офлайн/онлайн форматі 5 листопада на базі Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ (ДДУВС), і був приурочений до 55-ї річниці заснування цього вишу системи МВС.

Юрій Чумак у своєму виступі зупинився на основних тезах, висвітлених у його статті «Булінг по-різному рахують», опублікованій на сайті «Шерифи для нових громад».

Зокрема, правник зазначив, що проблематика булінгу (цькування) в освітньому середовищі була й раніше, але особливу увагу їй стали приділяти після внесення у 2018 році відповідних змін до Закону України «Про освіту» та впровадження адміністративної відповідальності за ст. 173-4 КУпАП.

Експерт зазначив, що правоохоронці зараз досить активно реагують на випадки булінгу. Однак при цьому вказав і на розбіжності, виявлені ним у статистичних даних про булінг, наданих різними управліннями ГУНП в Дніпропетровській області. І зауважив, що ані на Харківщині, ані на Дніпропетровщині до відповідальності за булінг не притягалися керівники освітніх закладів.

Юрій Чумак наголосив, що попередити цькування можна лише шляхом об’єднання зусиль всіх зацікавлених сторін.

А наприкінці запропонував учасникам науково-практичного семінару, викладачам, курсантам та студентам ДДУВС адресуватися до сайту «Шерифи для нових громад», оскільки на ньому регулярно розміщуються публіцистичні та аналітичні матеріали, присвячені розбудові безпеки в громадах на засадах співпраці поліції, владників і громадськості.

Георгій Кобзар