Warning: A non-numeric value encountered in /home/chuv/centrduma.org.ua/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841
Select Page

Як волонтери допомагають армії та наближають мир, обговорювали учасники та учасниці  показу фільму «Мир», що відбувся в онлайні 26 листопада.

Коротка та емоційна стрічка з репертуару кіноклубів Docudays UA від режисера Сергія Лисенка, сповнена рефлексій та чесних розмов. Головний герой Мирослав Гай – актор та хореограф-постановник у проєкті «Танцюють всі», а також боєць Національної гвардії на Сході, а ще засновник волонтерського фонду, що допомагає українському війську у зоні бойових дій.

В обговоренні стрічки взяли участь Вікторія Дворецька – колишня військова, керівниця ветеранського відділу фонду «Повернись живим», Володимир Шевченко – співзасновник волонтерського об’єднання «Ядро» (Тернопіль), регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини, Наталя Бімбірайте – співорганізаторка Координаційного волонтерського центру (Херсон), керівниця проєкту «Шерифи для нових громад».

Приємним «бонусом» для глядачів стало те, що до заходу приєднався й сам Мирослав Гай. Він повідав, що на початку війни на Сході України наша армія була у занепаді, не вистачало одягу та взуття, оснащення та продуктів, військова техніка перебувала у кепському стані. Тому, повернувшись із фронту, Мирослав вже мав розуміння, чого потребують наші військові, й активно долучився до волонтерського руху.

За словами Мирослава, на сьогоднішній день вітчизняні Збройні Сили перебувають у набагато кращому стані, тому допомога з боку волонтерів теж змінила свої вектори. Вже немає нагальної необхідності кожного разу самотужки їхати на лінію зіткнення, адже речі можна й «Новою поштою» відіслати. Натомість, є потреба у технічній допомозі. Так, останнім часом очолюваний Мирославом Благодійний фонд «Мир і Ко» встановлює на Сході радіоточки, які доносять українські новини та музику не тільки до позицій наших воєнних, але й «накривають» території Донбасу, окуповані ворогом.

Вікторія Дворецька, яка проходила військове навчання разом із Мирославом, розповіла, що в 2014-му році в українських вояків «легше сказати, що було, а не чого не вистачало, бо не вистачало майже всього». І добровольці у батальйоні «Айдар» мали лише 58 автоматів на понад 150 бійців. І були в поганому однострої та у власних кросівках і кедах. І всі ці роки волонтери активно допомагали нашому війську. Та продовжують допомагати.

Як ініціативні громадяни та громадські організації Тернопільщини об’єдналися в «Ядро», збирали та відвозили на Схід України продукти, одяг, «буржуйки» та інший реманент, купували для військових частин автівки, оповів Володимир Шевченко. Зараз, коли ситуація на фронті стабілізувалася, він, разом із однодумцями, готує юних пластунів, які в майбутньому зможуть стати надійною зміною для наших вояків.

А Наталя Бімбірайте нагадала, що початок російської агресії проти України відбувся в Криму, і перших вимушених переселенців звідтіля прийняла саме сусідня Херсонщина. Тривалий час існувала реальна загроза вторгнення з Криму. Тому волонтери стали активно допомагати нашим військовим, які боронять Південний кордон (до речі, Сергій Лисенко має в своєму режисерському «арсеналі» й однойменний фільм, героїнею якого виступила сама Наталя Бімбірайте). Як наголосила Наталя, волонтери тоді по всій країні буквально підняли нашу армію. І, тим самим, допомогли Україні залишитися українською.

Як зазначив модератор заходу, голова Центру правових та політичних досліджень «ДУМА» Юрій Чумак, зараз очолюваний Наталею Бімбірайте проєкт «Шерифи для нових громад» вивчає та поширює успішний досвід громад України у вирішенні безпекових питань, тим самим сприяючи підвищенню рівня безпеки в усій нашій країні.

На завершення представник Zagoriy Foundation Ліор Ходос закликав усіх робити добрі справи, заради допомоги один одному. Він процитував слова Мирослава Гая: «Станьте волонтерами хоча б на один день!» та відмітив, що поле для волонтерства в нашій країні є широким, адже чимало людей потребують помочі з боку суспільства.

Зауважимо, що показ пройшов під гаслом «Твори добро через документальне кіно!» та був приурочений до Щедрого Вівторка – Всеукраїнського дня добрих справ. Захід був організований спільними зусиллями Мережі DocuClub і Zagoriy Foundation.

Георгій Кобзар