Warning: A non-numeric value encountered in /home/chuv/centrduma.org.ua/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841
Select Page

Легко! Можна, наприклад, подивитися кіно. Але не звичайне кіно про супергероїв чи смішнецькі події, кумедні курйозики, пошук скарбів, шалені гонки, яке ми звикли дивитися у кінотеатрі під поїдання попкорну.

Тут потрібно дещо особливе, що є лише в репертуарі кіноклубів Docudays UA. І ми це зробили! Разом зі студентами групи 6.05.081.010.20.2 факультету «Економіки і права» Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця дивилися кіно.

Ми дивилися фільм про життя маленької дівчинки Лізи, яка весь час тікала з дому, бо її власна душа в тілі крихкої істоти не може примиритися з навколишньою дійсністю, з грубою батьківською любов’ю, з вічним питанням: «Що тебе не влаштовує?», з потребою посміхатися, коли скажуть дорослі і не плакати. Історія про нескінченне бажання дитини вивільнитися з грубого світу батьків хоча б на мить.

Щиро пишаюся своїми студентами, що ми разом змогли приєднатися до Всеукраїнської акції «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА», яка щороку відбувається з 25 листопада до 10 грудня, а документальне кіно «Лізо, ходи додому!» знайшло свій відгук в їх серцях.

Надати допомогу тому, хто її потребує, захистити, не бути толерантним до будь-якого прояву насильства може кожен. Є особливий жест про те, що інша людина потребує допомоги. Будьте уважними і якщо його побачите – допоможіть, не будьте байдужими спостерігачами. Бо якщо ми хочемо змінити цей Всесвіт, потрібно починати з власної маленької планети.

P.S. А стрічку нам було люб’язно надано кіноклубом медіапросвіти з прав людини Docudays UA ДУМАй!, що діє при ГО «Центр правових та політичних досліджень «ДУМА. Дякую, Юра Чумак.

Дар’я Трофименко, доцентка кафедри правового регулювання економіки факультету економіки і права ХНЕУ ім. Семена Кузнеця