Warning: A non-numeric value encountered in /home/chuv/centrduma.org.ua/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841
Select Page

У межах кампанії «16 днів проти насильства» та напередодні Міжнародного дня прав людини педагоги та учні старших класів Чугуївської міської територіальної громади взяли участь в онлайн-заході «Наркозалежність – хвороба, яку можна подолати».

Залежність від психоактивних речовин (наркотиків) – це хронічне захворювання, що проявляється в непереборному бажанні вживати наркотичні речовини, незважаючи на негативні соціально-медичні наслідки.

Дані Європейського центру моніторингу наркотиків та наркозалежності свідчать, що кількість людей в європейському регіоні, які вживають наркотики мінімум 1 раз на рік, становить приблизно 5,6% населення у віці від 15 до 64 років.

За даними незалежних експертів, кількість наркозалежних в Україні – 1,5–2 мільйони осіб, що в десятки разів перевищує офіційні цифри. І поширення наркоманії серед молоді вже набуло характеру пандемії.

Для того, щоб краще знати симптоми цієї соціальної хвороби, розуміти, які причини та наслідки вона несе, як її можна профілактувати, для вчителів, психологів, соціальних педагогів та старшокласників Чугуївської громади було проведено правовий кінозал.

4 грудня вони мали змогу переглянути в онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE фільм «Малий Самді» (Бельгія, 2020 р.) з репертуару Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, а також обговорити стрічку разом із експертом – Олександром Кулінічем, психотерапевтом, аддіктологом (спеціалістом у сфері роботи з залежністю), керівником реабілітаційного центру «Атмосфера».

Організаторами заходу виступили Центр професійного розвитку педагогічних працівників Чугуївської міської ради і громадська організація «Центр правових та політичних досліджень «ДУМА». Модерував дискусію регіональний координатор Мандрівного фестивалю Docudays UA, голова ЦППД «ДУМА», комунікатор Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Юрій Чумак.

Незважаючи на те, що правовий кінозал відбувався у суботу, він зібрав 40 учасників, які активно задавали запитання Олександру Кулінічу. Експерт, у свою чергу, відповідав на них у доступній формі, наводив наочні приклади з фільму «Малий Самді» та власного досвіду роботи з наркозалежними, ділився порадами, як створити у сім’ях таку атмосферу, аби підлітки не йшли на «знайомство» з наркотиками. Яке може закінчитися важкою хронічною хворобою під назвою «наркоманія», що руйнує фізичне й психічне здоров’я.

«Повне одужання» – провідна тема цьогорічного Мандрівного фестивалю Docudays UA. І повного одужання у боротьбі з поширенням наркоманії не можна досягти лише шляхом каральних дій з боку правоохоронців. Задля цього необхідно об’єднати зусилля всіх зацікавлених осіб – батьків, педагогів, медичних працівників, активних та небайдужих громадян», – наголосив на завершення Юрій Чумак.

P.S. В Україні працює Національна гаряча лінія з питань наркозалежності: 0-800-507-727 (дзвінки анонімні та безкоштовні). Звернутися за допомогою можуть як самі наркозалежні, так і родичі хворих.

Георгій Кобзар