Warning: A non-numeric value encountered in /home/chuv/centrduma.org.ua/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841
Select Page

На Міжнародному мандрівному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA.

10 грудня, у Міжнародний день прав людини, працівники соціальної сфери Чугуївської міської територіальної громади були запрошені до міської ради на перегляд документальної стрічки «Мій інший син» (Аргентина).

Фільм представив регіональний координатор Мандрівного фестивалю Docudays UA на Харківщині, комунікатор Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Юрій Чумак.

Короткометражне анімаційне кіно повідало про те, як батькові довелося пройти шлях від заперечення до безумовної любові до сина, в якого виявився синдром Дауна.

Стрічка викликала живий відгук у глядачів, які активно обговорювали її після показу.

Як зазначив завідувач відділення денного перебування територіального центру соціального обслуговування Чугуївської міської ради Ігор Іванов, незвичний формат фільму сприяв кращому розумінню тих емоцій і переживань, які відчував батько маленького хлопчика.

Учасники заходу зійшлися на думці в тому, що сучасні підходи до впровадження інклюзії в освіті та в інших сферах життя є правильними, гуманними та такими, що відповідають цінностям прав людини. Адже вони допомагають тим, хто має певні відмінності, інтегруватися в суспільство.

Заступниця міського голова – керуюча справами виконавчого комітету Чугуївської міської ради Людмила Макаренко зауважила, що Чугуїв у питаннях запровадження інклюзії займає провідні позиції у Харківській області, адже у місті опікуватися особливими дітками, створювати для них освітнє середовище почали вже давно. Саме в Чугуєві з’явилась перша в області ресурсна кімната. Продовженням системної роботи стало створення Центру комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Шанс» та Інклюзивно-ресурсного центру. І цього року в конкурсі «Кращі практики місцевого самоврядування» система інклюзії в Чугуївській громаді визнана однією з найкращих на Харківщині.

На завершення Юрій Чумак привітав усіх з Міжнародним днем прав людини. Та нагадав, що 10 грудня в Україні відзначають ще й День безоплатної правової допомоги. Правозахисник наголосив, що державна система БПД готова завжди прийти на допомогу тим, хто потребує правової помочі.

Чугуївська міська рада