Warning: A non-numeric value encountered in /home/chuv/centrduma.org.ua/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841
Select Page

2 грудня, у Міжнародний день боротьби за скасування рабства, для органів місцевого самоврядування та соціальних служб райдержадміністрацій Харківської області було організовано інформаційний захід «Роль територіальних громад у протидії торгівлі людьми».

Голова Харківської міськоої організації Міжнародної організації «Жіноча громада» Ольга Білецька повідала в онлайні працівникам структурних підрозділів, що опікуються соціальними питаннями у сільських, селищних та міських територіальних громадах Харківщини, а також для соціальних служб райдержадміністрацій, про те, як зараз в Україні організовано процес протидії торгівлі людьми та взаємодії суб’єктів, що надають допомогу постраждалим від сучасного рабства. Ольга Білецька поділилася новаціями в нормативно-правовій сфері, відповіла на запитання учасників.

Також до заходу долучився голова Центру правових та політичних досліджень «ДУМА», експерт з адвокації та комунікації Юрій Чумак, який поділився досвідом організації інформаційно-просвітницьких кампаній, спрямованих на запобігання торгівлі людьми.

Довідково: Щороку 2 грудня за рішенням Генеральної Асамблеї ООН відзначається Міжнародний день боротьби за скасування рабства. Саме цього дня 1949 року Генасамблеєю ООН було прийнято Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами. В України документ набрав чинності 15 лютого 1955 року.

Зауважимо, що захід проведено в рамках проєкту Міжнародної організації з міграції «Здійснення громадського контролю за виконанням політики протидії торгівлі людьми в Полтавській, Кіровоградській, Харківській та Чернівецькій областях у 2021–2022 роках», за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

P.S. Думки, висловлені у публікації, є думками авторів і не обов’язково відображають точку зору IOMUkraine та USAID.

Георгій Кобзар