Warning: A non-numeric value encountered in /home/chuv/centrduma.org.ua/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841
Select Page

У межах співпраці кіноклубу медіапросвіти Docudays UA «ДУМАй!» (що діє при Центрі правових та політичних досліджень «ДУМА») із Правозахисною інноваційною неформальною школою активізму «ІНША», організованою Фундацією регіональних ініціатив (ФРІ), 15 січня відбувся онлайн-перегляд документального фільму «Дім з химерами».

Стрічка режисерки Жанни Довгич входить до кіноальманаху «Відкритий доступ» та оповідає історію сучасного «Дон Кіхота» – науковця Олександра Глухова, який обстоює пам’ятку архітектури – Садибу Мурашка в центрі Києва.

Хоча муніципальна влада продає будинки приватному власнику разом із мешканцями, і всі виселяються на Троєщину, родина Глухова відмовляється від нерівноцінного обміну, а Олександр розпочинає боротьбу за фізичне існування пам’яток на Малій Житомирській.

Під час обговорення фільму модератор кіноклубу Docudays UA «ДУМАй!», комунікатор Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Юрій Чумак разом із учасниками Правозахисної школи розібрали, що таке правозахист, які є базові права людини, чим відрізняються права та свободи, як захистити права самих активістів.

«Ми живемо у неспокійний час, а тому важливо знати, як відстояти не лише свої права, а й інших людей. Мені не байдуже, що відбувається в нашій країні і, приміром, коли є мирне зібрання для захисту архітектурної пам’ятки, я маю знати, як діяти», – зауважила студентка з Дніпропетровщини Аліна.

На завершення Юрій Чумак поділився контактами Асоціації УМДПЛ, яка здійснює моніторинг порушень прав громадських активістів, а також єдиного кол-центру державної системи безоплатної правової допомоги: 0 800 213 103.

Георгій Кобзар