Warning: A non-numeric value encountered in /home/chuv/centrduma.org.ua/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841
Select Page

14 лютого – День усіх закоханих або Валентинів день – одне з улюблених і довгоочікуваних свят. І кіноклуб медіапросвіти Docudays UA «ДУМАй!» разом із Правовим клубом «PRAVOKATOR.Харків» вирішили організувати цього дня для правників подію, що запам’ятовується.

14 лютого 2022 року працівники державної системи безоплатної правової допомоги та Юридичної клініки при Національному юридичному університеті ім. Ярослава Мудрого були запрошені до перегляду та обговорення в онлайні документальної стрічки «Сирійська історія кохання» з репертуару Docudays UA.

Автор фільму Шон МакАллістер відомий своїми відвертими та щирими кінокартинами, які з надзвичайною інтимністю зображають життя звичайних людей, що борються за виживання, проте потрапляють у політичні та особистісні конфлікти, намагаючись знайти сенс у світі, в якому ми живемо.

Герої «Сирійської історії кохання» Амер і Раґда познайомилися в тюремній камері в Сирії. Коли МакАллістер вперше зустрівся з цією родиною, революційно налаштована Раґда знову була за ґратами, залишивши Амера самого доглядати за 4-ма їхніми синами. Та коли регіоном поширюється «арабська весна», доля родини безповоротно змінюється…

Фільм, який знімався 5 років, піднімає важливі теми політичних свобод, боротьби з диктатурою, ролі жінки в суспільстві, проблему міграції, при цьому все це показується через призму долі однієї сирійської родини.

Модераторами заходу виступили: керівник кіноклубу Docudays UA «ДУМАй!», комунікатор Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Юрій Чумак та представниця правового клубу «PRAVOKATOR. Харків», адвокатка Марина Старовойтова.

Пані Марина зауважила, що з власної адвокатської практики їй знайомі ситуації, коли особи, що повернулися з місць позбавлення волі, стикаються з труднощами щодо взаєморозуміння у власних сім’ях. І революційна рішучість Раґди та певний «домострой» Амера збільшують ці розбіжності…

Головне, на думку Марини Старовойтової, – це те, що в учасників та учасниць правового кінозалу була явна зацікавленість в очах. Правники з усієї України та молодь з Юридичної клініки активно обговорювали стрічку, дискутували, говорили про важливість досягнення сталого миру – як у Сирії, так і в Україні.

Георгій Кобзар