Warning: A non-numeric value encountered in /home/chuv/centrduma.org.ua/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841
Select Page

Неподалік столиці Гани Аккри розташоване одне з найбільших і найнебезпечніших технозвалищ у світі – Агбогблоші. Тут, ризикуючи здоров’ям та життям, працюють десятки тисяч людей. Саме в Агбогблоші незаконно попадають мільйони тонн мобільних телефонів, холодильників, телевізорів, планшетів і комп’ютерів, викинутих європейцями та американцями.

У полюванні на алюміній, мідь, срібло та інші цінні метали місцеві жителі щодня перебирають це сміття і спалюють його пластикову оболонку. Працюючи у важких умовах, вони одержують 2-3 долари на день. Агбогблоші – одне з найзабрудненіших місць на Землі. Згідно з дослідженнями, токсичний дим, що утворюється від спалювання, спричиняє хвороби дихальної системи, серця, інсульт та рак легень. Тому не дивно, що місцеві не часто живуть більше 30 років.

Саме цій проблемі присвячена документальна стрічка «Край електросміття» (режисер Девід Федель, Австралія). Кінопоказ фільму було організовано 15 лютого кіноклубом медіапросвіти Docudays UA «ДУМАй!» – для «студентів»/«студенток» ZERO WASTE Academy – громадського навчально-практичного курсу з підготовки фахівців в управлінні відходами.

Модератором заходу виступив Юрій Чумак – керівник кіноклубу «ДУМАй!», комунікатор Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Він «диригував» дискусію, що розгорнулася після перегляду фільму, відповідав на запитання учасників та учасниць, ділився правовою інформацією про міжнародні норми, які регулюють опрацювання токсичних відходів (зокрема, про Базельську конвенцію).

З огляду на те, що стрічка викликала неабиякий інтерес та відгук, у багатьох постало питання щодо того, де її можна «роздобути» для організації подібних кінопоказів у різних аудиторіях. Тому Юрій Чумак докладно оповів про умови створення та діяльності кіноклубів Docudays UA, в «арсеналі» яких налічується чимало файних і пізнавальних документальних фільмів з різних сфер прав людини.

На завершення правник наголосив, що ми всі залежимо від екологічної ситуації в світі, адже наші здоров’я і життя напряму пов’язані з нею. І відповідальне ставлення до утилізації відходів – це той крок, який ми можемо зробити, аби хоч трішечки допомогти нашій планеті.

Георгій Кобзар