Warning: A non-numeric value encountered in /home/chuv/centrduma.org.ua/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841
Select Page

Навіть під час війни люди потребують культурного розвитку. Тому кіноклуб медіапросвіти Docudays UA «ДУМАй!», що діє при Центрі правових та політичних досліджень «ДУМА», вирішив відновити діяльність правового кінозалу.

За ініціативи молодіжних центрів Височанської, Лозівської та Слобожанської громад Харківської області, які працюють за сприяння програми «Мріємо та діємо» (IREX Україна), 30 квітня в онлайні було організовано кінопоказ документальної стрічки «Томек В.» (режисерка Анна Вєцковска, Польща). До заходу долучилася й Чугуївська громада – правники Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Чугуївської правозахисної групи.

Фільм оповідає про 12-річного Томека. Після уроків хлопець дбає про свою родину: підробітки, переїзд до нової квартири, пошук різдвяних подарунків – усе це для Тома не проблема… Через призму життя героїв кінострічки показується Польща напередодні вступу до Європейського Союзу.

Під час активного обговорення піднімалися питання захисту трудових прав дітей та підлітків, європейської інтеграції Польщі та України, а також волонтерства, яке набуло широкого розмаху під час війни.

Запрошена експертка – професорка кафедри педагогіки та психології Харківського національного університету внутрішніх справ, докторка психологічних наук Наталя Мілорадова – зауважила, що, з одного боку, у фільмі показане втрачене дитинство, адже Томек не має часу на нормальне навчання та дозвілля, а з іншого – хлопчик демонструє неабиякі комунікативні здібності та мріє стати муляром, який буде фарбувати світ в яскраві кольори.

Волонтери Микола Благовестов (Молодіжний центр «Високий» та Волонтерський логістичний центр «Хаб Вокзал») Вікторія Лисак (Освітньо-молодіжний простір «Крок» та Гуманітарний центр «Крок») і Роман Лихачов (Чугуївська правозахисна група та Чугуївський волонтерський штаб) із захопленням відмітили працелюбність Томека та розповіли про те, як нині працюють волонтерські ініціативи на Харківщині.

А модератор правового кінозалу – голова Центру правових та політичних досліджень «ДУМА» Юрій Чумак – наголосив, що Польща, вступивши в 1999 році до НАТО та в 2004 році до ЄС, забезпечила собі швидке економічне зростання, значний поступ у питаннях забезпечення прав людини та безпеку від зовнішніх загроз. На жаль, Україні, через низку причин, не вдалося суттєво просунутися на шляху євроатлантичної інтеграції, чим скористалася росія, яка нині намагається окупувати нашу країну. Але завдяки мужності воїнів ЗСУ, активності волонтерів та згуртованості всіх українців ми обов’язково переможемо! І Україна нарешті доєднається до європейської спільноти народів.

Георгій Кобзар