Warning: A non-numeric value encountered in /home/chuv/centrduma.org.ua/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841
Select Page

Зараз, через російську навалу, тисячі українців втратили свої домівки та рідних, мільйони були вимушені виїхати та розлучитися з близькими. Історія вже знає ситуацію, коли нацисти розв’язали війну та намагалися знищити цілі народи. Але їм це не вдалося. Не вдасться і фашистам!..

Кіноклуб медіапросвіти Docudays UA «ДУМАй!» 14 травня організував онлайн правовий кінозал, на який були запрошені глядачі з Чугуївської, Височанської, Лозівської, Південноміської та Слобожанської громад Харківської області.

Їх увазі було представлено короткометражну документальну стрічку «Зламані гілки» (режисерка Аяла Шарот, Ізраїль). Цей фільм із елементами анімації розповідає історію дівчинки Міхаль, якій було лише 14 років, коли вона покинула свою домівку в Польщі і сама поїхала до території майбутнього Ізраїлю напередодні Другої світової війни. Родина повинна була приєднатися до неї наступного року, але з початком війни усе змінилося…

Фільм викликав чимало асоціацій з сьогоденням, коли від російської агресії гинуть та страждають українці.

Так, заступниця начальника Чугуївського районного відділу №3 державної установи «Центр пробації» Марина Рябініна зауважила, що мільйони українських вимушених переселенців і біженців, які переїхали в центральні та західні регіони країни або закордон, проходять через численні поневіряння. Але всіма зусиллями – своєю роботою, волонтерством, матеріальною допомогою ЗСУ – намагаються наблизити Перемогу України.

Доцентка кафедри правового регулювання економіки факультету економіки і права ХНЕУ ім. Семена Кузнеця Дар’я Трофименко зазначила, що на нас чекають різні постісторії після завершення цієї війни. Вочевидь, коли пройде 20-30 років, ми так само, як і героїня фільму, це будемо згадувати. І відмітила: «У мене є відчуття, що сьогодні всі ми – зламані гілки. Але ми знаємо, що навіть зі зламаної гілочки може вирости міцне та сильне деревце. І я в це вірю!».

По завершенні перегляду запрошений експерт – кандидат юридичних наук, доцент, професор кафедри конституційного і міжнародного права Харківського національного університету внутрішніх справ Андрій Войціховський – дав тлумачення таких важливих понять, як воєнна агресія, воєнні злочини, злочини проти людяності, голокост та геноцид.

Модератор кіноклубу, голова Центру правових та політичних досліджень «ДУМА» Юрій Чумак наголосив, що Україна сьогодні потерпає від агресії з боку росії, яка супроводжується численними воєнними злочинами. Що зараз фіксуються багатьма вітчизняними та міжнародними дослідниками. Після доведення цих злочинств у відповідних судових інстанціях, потрібно буде притягати до відповідальності за злочини проти людяності й військово-політичне керівництво рф та піднімати питання щодо визначення таких злодійських дій як цілеспрямованого геноциду українського народу.

А директорка Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Уляна Кудрик підкреслила, що навіть у часи війни правники обов’язково підтримуватимуть практику правових кінозалів, оскільки через мистецтво документального кіно є можливість добре доносити життєствердні цінності прав людини.

P.S. Партнерами в організації заходу виступили: Молодіжний центр «Високий» (Височанська громада), Молодіжний простір «STREAM» (Лозівська громада), Ініціативна молодь (Південноміська громада), Освітньо-молодіжний простір «Крок» (Слобожанська громада), Чугуївський волонтерський штаб, Чугуївський райвідділ №3 ДУ «Центр пробації», Чугуївський місцевий центр з надання БВПД.

Георгій Кобзар