Warning: A non-numeric value encountered in /home/chuv/centrduma.org.ua/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841
Select Page

Коли ви виховуєте жінку – ви виховуєте сім’ю, коли ви виховуєте дівчат – ви виховуєте майбутнє.

Епіграф до фільму «Абетка»

26 травня, напередодні Міжнародного дня захисту дітей, представники 16 молодіжних центрів з усієї України зустрілися у правовому кінозалі, організованому клубом медіапросвіти Docudays UA «ДУМАй!».

І переглянули в онлайні зворушливу стрічку з репертуару кіноклубів Docudays UA «Абетка» режисерки Мадлі Ляене (Німеччина). Фільм оповідає про нелегку долю дівчини Веле, яка навіть не знає, скільки їй років. Вона навчитися читати й писати, щоб не відставати від своєї 7-річної доньки.

Під час обговорення модератор кіноклубу, голова Центру правових та політичних досліджень «ДУМА», комунікатор Чугуївського місцевого центру з надання БВПД Юрій Чумак зауважив, що й під час війни права дітей мають дотримуватися. Проте Веле стала жертвою злочину (згвалтування), коли дівча була незахищена, і коли не працювали жодні державні або міжнародні інституції, які б мали її захистити.

А запрошена експертка – кандидатка юридичних наук, доцентка кафедри криміналістики, судової експертології та домедичної підготовки Харківського національного університету внутрішніх справ Тетяна Матюшкова зазначила: «Незважаючи на те, що в стрічці показана особиста людська трагедія та трагедія цілої країни Ліберії, яка потерпає від війни, фільм залишає післясмак надії. Назва фільму «Абетка» не є випадковою, і не тільки тому, що головна його героїня зараз вивчає «Абетку» з грамоти, Веле вчить абетку добра й розвитку, і вірить у здійснення своєї мрії».

Також пані Тетяна поділилася порадами та контактами щодо того, де можуть шукати допомогу діти (та їхні батьки), які постраждали від злочинів російських окупантів.

Куди звертатися жертвам сексуального насильства під час війни в Україні:

Національна поліція України – 102 (за регіонами);

Органи прокуратури (за регіонами);

Військова адміністрація – за місцем вчинення злочину або за місцем перебування;

Медична допомога – 103;

Безоплатна правова допомога – 0 800 213 103;

Національна гаряча лінія з питань попередження ґендерно зумовленого насильства – 116 123.

Психологічна допомога під час війни: де і як отримати

Telegram-канали:

@stop_russian_war_bot

@ukraine_avanger_bot

@police_helpbot (#ДійПротиНасильства)

Георгій Кобзар