Warning: A non-numeric value encountered in /home/chuv/centrduma.org.ua/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841
Select Page

15–17 липня в межах проєкту «Всі різні – всі свої» проходив 3-денний онлайн-тренінг для Височанської громади Харківської області. Проєкт спрямований на розбудову соціальної згуртованості в громадах, розвиток різноманіття та толерантності, впровадження практик ефективного діалогу.

У навчанні взяли участь 10 молодих активістів/активісток. Під проводом досвідченої тренерки Тетяни Кавальчук вони в ході практичних занять отримали знання з питань соціальної інклюзії, отримали розуміння стратегій поведінки в конфлікті, позицій, інтересів та потреб його сторін, опанували навички активного слухання.

На завершення учасники/учасниці відзначили, що тематика тренінгу є актуальною для їхньої громади, як і для інших громад України. 

Так, Олена Печерцева зауважила: «Я сьогодні замислилася, яким може бути відмінне враження людей щодо представників різних прошарків населення. І що з цим потрібно працювати. Я була приємно вражена інтерактивністю тренінгу. Ми постійно взаємодіяли. Знання та навички, що ми отримали, допоможуть не тільки працювати з молоддю, але й при спілкуванні в сім’ї, з друзями, в робочому колективі». 

Наталія Пахніна повідала: «У нас у громаді для дітей та мам чимало робиться. А з молоддю сталої роботи не велося. Молоді люди зустрічалися біля «АТБ» та тинялися… Завдяки тренінгу ми маємо змогу краще зрозуміти причини, які перешкоджають кращій згуртованості в громаді та задіяти відповідні кроки, аби ситуація покращилася. У нашій громаді протягом 5 років проживав філософ Григорій Сковорода. Діти та молодь читають твори Сковороди, вони дуже співзвучні сучасності. Отже, нам є чим пишатися та навколо чого об’єднуватися».

А Діана Дамбраускас додала: «Сподобалося, що розбирали складні ситуації та те, як можна знаходити вихід у конфліктах. Гармонія – це те, що я відчула за ці 3 дні тренінгу».

Микола Благовестов наголосив: «Потрібно завжди розуміти, якими є реальні потреби людей. Я це збагнув, ще починаючи з 2014 року, коли розпочав займатися волонтерством. А завдяки тренінгу ми отримали нові знання та нову мотивацію для роботи з молоддю в громаді».

Тренерка Тетяна Кавальчук зазначила: «Дуже важливо, щоб ми сьогодні відчували, як рухатись. Коли нам треба зупинитися та подивитися, чи в правильний бік ми «пливемо». Заплив зараз у всієї нашої країни довгий, потрібно так організувати своє життя, щоб вистачало сил діяти».

Модератор заходу Юрій Чумак підкреслив: «Соціальна згуртованість – це той «клей», який допомагає об’єднати людей у громаді. Об’єднати задля діяльності, яка, в кінцевому рахунку, призведе до підвищення якості життя в громаді. І сьогодні значна кількість молоді Височанської громади є напрочуд активною, налаштованою на позитивні зміни. Приємно відмітити, що ви не тільки мрієте, але й дієте!».

Зауважимо, що тренінг було проведено в рамках програми «Мріємо та діємо», яка реалізується IREX за підтримки USAID. Програма спрямована на розвиток та підтримку молоді в нашій країні. Подібні тренінги впроваджені також у Лозівській та Слобожанській громадах Харківщини.

Георгій Кобзар