Warning: A non-numeric value encountered in /home/chuv/centrduma.org.ua/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841
Select Page

Цьому питанню була присвячена онлайн-зустріч, яку 4 листопада провів для старшокласників/ць Кочетоцької санаторної школи комунікатор Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, керівник кіноклубу медіапросвіти Docudays UA «ДУМАй!» Юрій Чумак.

На початку учасники/ці зійшлися на думці, що Інтернет дійсно відкриває широкі горизонти для отримання нових знань, самовдосконалення, обміну корисною інформацією тощо. Однак, з іншого боку, світова мережа таїть у собі й численні загрози, про які необхідно бути обізнаним – задля того, щоб бути захищеним.

Правник нагадав про такі небезпеки, як інтернет-залежність, ігроманія, інтернет-шахрайство, кібергрумінг та секстинг тощо.

Також чимало уваги було приділено кібербулінгу. В якості наочної ілюстрації цього поняття та кращого розуміння його різновидів до уваги підлітків було запропоновано мультфільм «10 друзів кібербулінгу».

Анімаційну стрічку створено на основі пошукових запитів підлітків й аналізу найбільш розповсюджених форм маніпуляцій, якими користуються зловмисники, щоб спіймати молодих людей у свої тенета. У формі навігатора віртуального світу показано, які фальшиві «друзі» можуть зустрітися та як розпізнати небезпеку.

Важливо, що наприкінці пізнавального мультфільму даються поради, як позбутися негативного впливу, а також наведені контакти відповідальних інституцій, до яких слід звертатися у разі кібербулінгу. Відео було підготовлене минулого року в межах проєкту «Шерифи для нових громад».

Як зауважила вихователька Кочетоцької санаторної школи Ірина Василевська, захід мав важливий практичний зміст, оскільки під час нього була надана корисна актуальна інформація, яка може стати в нагоді будь-кому, хто користується Інтернетом. Показово, що у зустрічі взяли участь і ті учні/ениці школи, які зараз, через війну, перебувають в евакуації в інших регіонах України та за кордоном.

Георгій Кобзар