Warning: A non-numeric value encountered in /home/chuv/centrduma.org.ua/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841
Select Page

Розповів молодим активістам та активісткам керівник кіноклубу Docudays UA «ДУМАй!» правозахисник Юрій Чумак. 3 грудня він виступив у Шостці на Сумському обласному молодіжному форумі «Північний кордон: Молодіжка».

На початку для учасників/учасниць Форуму (якими є молодіжні працівники, керівники структурних підрозділів з питань молодіжної політики, представники інститутів громадянського суспільства Сумщини) було організовано руханку, в ході якої молоді люди не тільки продемонстрували здібності командної діяльності, але й пересвідчилися, що багатозадачність у роботі нерідко призводить до того, що деякі аспекти просто залишаються поза увагою.

Після чого до перегляду та обговорення було представлено документальне кіно «Лізо, ходи додому!» з репертуару кіноклубів Docudays UA. У сім’ї героїв фільму відбуваються п’яні дебоші, а дитина через це втікає з дому. Глядачі та глядачки розібрали види домашнього насильства, які можна побачити у стрічці. Та правильно вказали, що діти, які навіть не є прямими жертвами такого насильства, але стають його свідками, теж страждають. Тому потребують уваги та допомоги кваліфікованих спеціалістів.

Як зауважив Юрій Чумак, минулого року у Чугуївській міській громаді Харківської області команда кіноклубу «ДУМАй!» реалізувала ініціативу «DOCU/ДІЄ проти психологічного насильства щодо дитини», з використанням фільму «Лізо, ходи додому!» в якості наочного інструменту. Результатом стала брошура «Діти – свідки домашнього насильства. Що робити, щоб на Чугуївщині стали видимими такі діти?» з рекомендаціями для відповідних інституцій та правоохоронців. Які місцеві служби, задіяні в запобіганні та протидії домашньому насильству, зараз взяли на озброєння у своїй роботі.

І подібних позитивних практик, проявлених під час адвокаційних кампаній «DOCU ДІЄ», в 2021 році було немало. Зокрема, у Чемеровецькій територіальній громаді на Хмельниччині модераторка кіноклубу «Право в об’єктиві» Зоя Філіпенко успішно втілила в життя громадську ініціативу «Бережи довкілля – сортуй сміття!», головним завданням якої було навчити мешканців правильно поводитися з відходами…

Так само й цього року Мережа DOCU/CLUB започаткувала конкурс «DOCU ДІЄ 2.0» – для громад, в яких ще не працюють кіноклуби Docudays UA (або такі кіноклуби створені нещодавно). За результатами конкурсу буде обрано 30 нових кіноклубів. Переможці пройдуть навчання, отримають потужну менторську та експертну підтримку на початку діяльності кіноклубу. А потім щонайменше 15 із них будуть підтримані в організації власних ініціатив, спрямованих на вирішення важливих проблем в їхніх громадах, а також залучення до активної діяльності внутрішньо переміщених осіб.

Юрій Чумак наголосив, що для участі в конкурсі слід до 12 грудня заповнити просту реєєстраційну форму за посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSddCZIxAPYH8YwRXVAO7qKw5rD4umE14KYBl-qONC9Qf3NzYg/viewform

Наприкінці запрошений гість провів мозковий штурм з продукування гасел (ключовими словами яких були «разом» та «гуртом»), спрямованих на згуртування, спільні дії задля подолання певних проблемних питань у громадах. «Народжені» таким чином слогани Юрій Чумак запропонував використовувати в якості основи для назв або девізів майбутніх ініціатив.

Також експерт відповів на запитання щодо порядку створення кіноклубів Docudays UA та звітування про проведені покази. І підкреслив, що Мережа DOCU/CLUB є справжньою дружною сім’єю активних людей, які люблять документальне кіно про права людини та прагнуть позитивних змін – у своїх громадах та в Україні в цілому.

Георгій Кобзар