Select Page

22 січня 2018 року на базі чугуївського Молодіжного хабу «CITY» відбувся семінар-тренінг для громадських активістів та тих, для кого є цікавою ця тема.

Всі ми – споживачі, і все іноді потрапляємо в ситуації, коли нас намагаються обважити, продати неякісний товар, коли відмовляються реагувати на виявлені недоліки продукції.

Як у таких випадках відстоювати свої права, розповів Юрій Чумак – правозахисник, голова «Центру правових та політичних досліджень «ДУМА», керівник «Тренінгового центру прав людини», експерт Чугуївської правозахисної групи, колишній регіональний координатор по взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Харківській області.

Учасники правоосвітнього заходу дізналися, як вибудовувалися міжнародні принципи у сфері прав споживачів, пізнали засади законодавства України з захисту прав споживачів, згадали основні галузі, де відбуваються порушення.

Під час практичних вправ розглянули типові ситуації порушення прав споживачів та можливості реагування на них.

Ю. Чумак підкреслив, що громадяни повинні бути добре освіченими у своїх правах, а, в разі їх порушення мають оскаржити дії/бездіяльність продавців та надавачів послуг, в тому числі – до обласних управлінь Держпродспоживслужби та до суду. І в таких випадках відповідну консультацію можуть надати фахівці правозахисних організацій (в тому числі – Чугуївської правозахисної групи) та центрів безоплатної вторинної правової допомоги.

А заступник директора Чугуївського місцевого центру з надання БВПД Сергій Рогозін додатково повідав, яку саме правову поміч надають у Центрі, які категорії громадян підпадають під можливість безоплатно отримати вторинну правову допомогу зі складання процесуальних документів та представництва в суді.

Також учасники семінару-тренінгу поділилися «лайфхаками» щодо того, як «хитрощам» недбалих продавців протиставити обізнаність, увагу та досвід добрих покупців.

Отже, відтепер громадські активісти Чугуєва готові до самооборони своїх прав споживачів.

DSC03502

Зауважимо, що захід проводився в рамках ініціативи Чугуївської правозахисної групи «Центр посилення правових можливостей місцевих територіальних громад Печенізького, Чугуївського районів Харківської області та Станично-Луганського району Луганської області» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Георгій Кобзар