Select Page

25 квітня 2018 року у загальноосвітній школі №160 м. Харкова відбувся урок-тренінг на тему «Ти і поліція».

З учнями 10-го класу зустрілися очільник Харківського обласного осередку Асоціації українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (Асоціації УМДПЛ), голова Центру правових та політичних досліджень «ДУМА» Юрій Чумак та представниця Управління патрульної поліції Харківської області, старший лейтенант поліції Катерина Горбенко. Вони оповідали #підліткам_про_поліцію.

Ю. Чумак розказав старшокласникам, чим відрізняються правозахисники від правоохоронців. Він зауважив, що правоохоронці несуть важливу державницьку функцію, адже захищають громадян від протиправних посягань та злочинів. Проте іноді поліцейські порушують права громадян.

Що робити в подібних обставинах, повідали герої мультфільму «Ти і поліція», що є унікальним правоосвітнім інструментом, розробленим Асоціацією УМДПЛ спільно зі студією Real Stories Production. З анімаційної стрічки юнаки та дівчата дізналися, як правильно себе поводити в ситуаціях, представлених в мультсеріалі: «Пред’явіть документи і виверніть кишені», «Відчиніть – поліція!» та «Вам потрібно прибути до відділення поліції».

Після перегляду та обговорення мультфільму, К. Горбенко розповіла підліткам про особливості їх правового статусу, навела кілька цікавих прикладів з поліцейської практики, а також «програла» сценку зустрічі молодої людини з правоохоронцем на вулиці.

На закінчення заходу Юрій Чумак подарував навчальному закладу пам’ятки Асоціації УМДПЛ «Підлітку про поліцію», «Притягнення до адміністративної відповідальності поліцією» та «Адвокат у кишені». Фактично цього дня була започаткована шкільна правова бібліотека, адже до книгозбірні були передані й інші друковані видання – презентовані Харківською правозахисною групою.

Зауважимо, що урок-тренінг проводився Асоціацією УМДПЛ в межах проекту «Підвищення рівня правоосвіти та здатності захищати власні права під час спілкування з поліцією», в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

Довідково:

Асоціація УМДПЛ організовує в регіонах України правоосвітні заходи для учнів загальноосвітніх шкіл з використанням мультфільму «Ти і поліція». Проведення даних уроків-тренінгів було підтримано з боку начальника відділу зв’язків з громадськістю Департаменту патрульної поліції Національної поліції України Катерини Белугіної – під час тренінгу для тренерів, що проводився Асоціацією УМДПЛ в «Освітньому домі прав людини» в січні поточного року. К. Белугіна зазначила, що подібні заходи доцільно проводити в межах діяльності проекту «Шкільний офіцер поліції», що впроваджується Патрульною поліцією.

Шкільний офіцер поліції – модель співробітництва шкіл і Управлінь патрульної поліції Департаменту патрульної поліції у містах України. Мета: профілактика негативних явищ і правопорушень у шкільному середовищі через взаємодію міських підрозділів поліції з навчальними закладами.

Георгій Кобзар