Select Page

У Бердянську в рамках ІІІ-го всеукраїнського фестивалю анімації «Равлик-фест» було представлено серію анімаційних фільмів «Ти і поліція».

Завданням мультфільмів є навчити дітей старшого шкільного віку поводитись з поліцією в рамках закону, вміти захищати свої права та не стати жертвою свавілля поліцейського.

14 вересня 2018 року учні 8 класів Бердянського муніципального ліцею відвідали фестиваль «Равлик-фест», під час якого мали змогу переглянути всі 7 серій анміційного фільму «Ти і поліція». Мультфільми створені студією Real Stories Production та Асоціацією УМДПЛ (http://umdpl.info/). Головний герой хлопчик Вась-Вась потрапляє із своїм котом Паштетом у різні ситуації, в яких може опинитися будь-який підліток, коли доводиться взаємодіяти з поліцією.

Анімаційну стрічку представив член правління Асоціації УМДПЛ, голова Центру правових та політичних досліджень «ДУМА» Юрій Чумак.

«Правоохоронці несуть важливу державницьку функцію, адже захищають громадян від протиправних посягань та злочинів. Проте іноді поліцейські порушують права громадян. Висновок? Перед спілкуванням з правоохоронцями треба бути підготовленим до зустрічі з ними», – зауважив правозахисник.

З мультфільму «Ти і поліція» юнаки та дівчата дізналися, як правильно себе поводити в різних ситуаціях, представлених в серіалі: «Пред’явіть документи і виверніть кишені», «Відчиніть – поліція!», «Вам потрібно прибути до відділення поліції» та інших».

Також поради щодо особливостей спілкування підлітків з поліцейськими, поводження дітей у громадських місцях, правах і обов’язках неповнолітніх надала старший інспектор патрульної поліції Наталія Бокова.

Вона продемонструвала, як правильно повинен поводити себе при контакті з підлітками правоохоронець, повідала цікаві історії з поліцейської практики, відповіла на запитання учасників заходу.

Ю. Чумак вручив парубкам та дівчатам, а також їхнім батькам, що прийшли на перегляд, пам’ятки-порадники від Асоціації УМДПЛ «Підлітку про поліцію».

А «Методичний порадник з використання анімаційного фільму «Ти і поліція» від Асоціації УМДПЛ було презентовано вчителям Бердянського муніципального ліцею та студентам Бердянського державного педагогічного університету.

І наступного дня на фестивалі проходив показ мультфільму «Ти і поліція». Цього разу учасниками перегляду стали всі бажаючі, що завітали до зали для глядачів.

Як зазначила директорка «Равлик-фесту» Алла Мельничук, готуючи третій фестиваль, організатори зрозуміли, що анімація – це не тільки звичні всім мультфільми, це й реклама, концертні та театральні візуалізації, кліпи, комп’ютерні ігри, спецефекти в кіно, соціальні ролики тощо. І дуже добре, що на фестиваль цього року потрапила й правозахисна та правоосвітня мультиплікація «Ти і поліція», яка була особливо прихильно зустрінута юними глядачами.

Довідково:

«Равлик-фест» – всеукраїнський фестиваль анімації, який щороку відбувається в Бердянську. Він збирає представників професійних та аматорських студій з усієї країни. Організатор – Перше Антикафе Бердянська «ЧАС Є».