Select Page

2 жовтня 2018 року у Нововодолазькій об’єднаній територіальній громаді Харківської області відбувся інформаційний семінар, організований громадською організацією «Чугуївська правозахисна група» в рамках проекту «Молодь Харківщини за належне врядування».

Тренером на даному заході виступив очільник «Центру правових та політичних досліджень «ДУМА» та фундатор платформи «Тренінговий центр прав людини» Юрій Чумак.

Для участі запросили представників молоді з місцевих активістів, студентів та учнів ліцеїв, учасників АТО та переселенців, депутатів та працівників Новодолазької селищної ради. При цьому акцент робився на активних жінок і дівчат.

Правоосвітній захід був спрямований на надання молодим людям необхідних знань щодо процесів залучення мешканців до громадської діяльності.

Також присутні дізналися про роль лідерів у громаді та стилі лідерського спілкування, розібрали відмінності між лідерами та формальними керівниками, ознайомилися з механізмами включення громадян до прийняття рішень на місцевому рівні.

На останок вони отримали пам’ятки «Місцева демократія і я» та «Впливай на бюджет свого міста!», розроблені Чугуївською правозахисною групою.

Зауважимо, що семінар було проведено в рамках проекту «Молодь Харківщини за належне врядування», що реалізується ЧПГ за підтримки посольства Фінляндії в Україні. Мета проекту – громадська освіта та залучення активної молоді (і жінок з їх числа) до процесу прийняття рішень на місцях.

Основним завданням є впровадження на території 7 об’єднаних територіальних громад Харківської області методів доброчесного врядування та місцевої демократії, через запровадження кращих практик демократичних механізмів.