Select Page

18 жовтня у м. Чугуєві Харківської області відбулася акція «Walk for Freedom / Хода за свободу» з нагоди Європейського дня боротьби з торгівлею людьми.

В акції взяли участь волонтери, студенти ліцеїв, працівники міськрайонного Центру зайнятості та безробітні, представники відділу освіти, Центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді, служби у справах дітей, управління соціального захисту населення, міської ради.

Голова Центру правових та політичних досліджень «ДУМА» Юрій Чумак та заступниця начальника УСЗН Зоя Броднікова закликали виступити на захист тих, хто зараз перебуває в ситуації сучасного рабства.

А потім хода пройшлася містом. Волонтери роздавали городянам інформаційні матеріали, спрямовані на підвищення рівня обізнаності населення щодо проблеми торгівлі людьми.

Акція буде проведена під патронатом Міністерства соціальної політики України, за підтримки Представництва неурядової громадської організації А21, Організації з безпеки та співробітництва в Європі, Міжнародної організації з міграції та Харківської міської громадської організації «Жіноча громада».

 

Довідково:

Європейський день боротьби з торгівлею людьми започаткований 18 жовтня 2007 року Європейським Парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.

Торгівля людьми є глобальним злочинним бізнесом, сучасною формою рабства, що грубо порушує права людини. За оцінками Міжнародного центру із запобігання злочинності ООН, щорічний грошовий обсяг за даний транснаціональний злочин становить 30 мільярдів доларів на рік, що робить його другим після торгівлі наркотиками.

За оціночними даними Представництва МОМ в Україні, за час незалежності 230 тис. українців постраждали від торгівлі людьми. Українці потрапляють в тенета цього злочину не лише в Україні, але й у Росії, Польщі, інших країнах Європи, Туреччині, США, країнах Центральної Азії та Близького Сходу. 

В останні роки збільшується кількість випадків торгівлі людьми з метою трудової експлуатації.

Кількість тих, кому цього року встановлено статус особи, що постраждала від торгівлі людьми становить 141 (станом на 12.08.2018 згідно з даними Міністерства соціальної політики України). А чисельність осіб, які потерпіли від злочинів, передбачених ст. 149 КК України становить 179 (станом на 31.08.2018 згідно з даними Генеральної прокуратури України). Попри статистику, оцінити реальні масштаби торгівлі людьми в Україні важко, ураховуючи доволі високий рівень латентності цих злочинів.

Георгій Кобзар